Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy mal planı bozuyor kalın kafa!! Tam bir poşet! Tüm planın içine etti!!! Sözünü tutamıyor!!
Verilen sözler ve tutamama olayına hiç girme bence. O konuda Ace'in arkasını toplayan yine Luffy.:D

Luffy'nin planı bozma sebebi de makul. Adam diğerlerinin hayatını kurtarmak için kendini feda ediyor. Ace yatıp kalkıp Luffy'ye dua etsin. Tutamadığı her sözü yerine getirecek kardeşi var.

Verilen sözler ve tutamama olayına hiç girme bence. O konuda Ace'in arkasını toplayan yine Luffy.:D

Luffy'nin planı bozma sebebi de makul. Adam diğerlerinin hayatını kurtarmak için kendini feda ediyor. Ace yatıp kalkıp Luffy'ye dua etsin. Tutamadığı her sözü yerine getirecek kardeşi var.
Jinbei > Luffy o zaman adamlıkta. :'(
Ah be Ace niye şu basiretsiz için kendini feda ettin ki. Gidip tek yiyor sağda solda.

@Densetsu no Samurai Bak, burada Tavşan'ın seylan modundayken kendini kotrol edebildiğini görüyoruz, en azından üstteki sayfanın sağ alt panelinde diyor ki:''Bilincim kapanmaya başladı, kendimi durdurmam gerek'' ve sonrasında, Brook yanına gelince, gözlerini kendisi kapatıyor. Yani belirli bir süre bilinçli bir şekilde seylan formunu kullanabiliyorlar.

Jinbei'nin de bahsettiği gibi kendini durduramazlar, yani tavşanın da söylediği gibi bilinçleri kapanırsa tehlike o zaman başlıyor ve sabaha kadar dövüşüp, ölüyorlar.

Sonuç olarak seylan formunu bir süre bilinçli kullanabiliyorlar, önemli olan o süreyi olabildiğince uzatmak ya da bilincini hiç kaybetmemek. Bence irade arttıkça bilinçli kalma süresi artıyor, belki de bilinç kaybı hiç olmuyor.

Öldürmeye çalışmasının sebebi Law ın iyileşeceğini bilmiyordu o meyveyi yedikten sonra o çok ayrı bir boyut ... Kuş kafesinde de orada çoluk çocuk öldü mü? Ölmedi mi? Bilmiyoruz net bir şey yok.

Ben Dressrosadan bahsediyorum ... Orada insanları öldüren gayet Fujiydi.
Şimdi öncelikle Fuji'nin elinde kan yok demiyorum zaten. Neden konu ısrarla oraya bağlanıyor anlamış da değilim.

Kuş kafesini de bizim gördüğümüz kadarıyla iki kere kullandı. Daha bir beş kere kullanmıştır. Hiçbirinde çocuk ölmedi demek absürt kaçıyor.

Law için de şey diyeyim. Dof iyileşeceğini bilse de öldürürdü. Seride bir çocuk için empati yapacak son kişi kim dersen Dof derim. O kadar yani. Gerekirse bir bebeği bile öldürürür.

Jinbei > Luffy o zaman adamlıkta. :'(
Ah be Ace niye şu basiretsiz için kendini feda ettin ki. Gidip tek yiyor sağda solda.
Jinbei hem Ace, hem de Luff ile tanışmış ve arkadaş olmuş birisi. Tüm Kek'te Jinbei'nin sözlerini hatırla, Luffy icin destanlar yazıyordu adam. Luffy için peşinden gidilecek adam diyordu. Bu sebeple adamlıkta falan Luffy> Ace. Varsın Jinbei bu ikisinden daha adam olsun,bizi üzmez:cool:

Ace kendini feda etmiyor ki olayın oralara gelmesine sebep kendisi zaten. Psikolojik olarak o seviyelere hazır değildi Ace.

Şimdi öncelikle Fuji'nin elinde kan yok demiyorum zaten. Neden konu ısrarla oraya bağlanıyor anlamış da değilim.

Kuş kafesini de bizim gördüğümüz kadarıyla iki kere kullandı. Daha bir beş kere kullanmıştır. Hiçbirinde çocuk ölmedi demek absürt kaçıyor.

Law için de şey diyeyim. Dof iyileşeceğini bilse de öldürürdü. Seride bir çocuk için empati yapacak son kişi kim dersen Dof derim. O kadar yani. Gerekirse bir bebeği bile öldürürür.
Ben de sana diyorum ki manga da göründü mü hiç ? Ben görmedim herhangi bir çoluk çocuk öldürdüğünü Dof çok yanlış düşünülüyor bence öyle bir geçmişi olan adam durduk yere çoluk çocuk öldürmez hele Kaidou gibi yoldan geçerken asla öldürmez ki arenada ki savaşçılarına bile diyordu benimle dövüşmeye emin misiniz? Sizi uyarıyorum diye... Öyle olmasa teller geçer milleti ..

Jinbei hem Ace, hem de Luff ile tanışmış ve arkadaş olmuş birisi. Tüm Kek'te Jinbei'nin sözlerini hatırla, Luffy icin destanlar yazıyordu adam. Luffy için peşinden gidilecek adam diyordu. Bu sebeple adamlıkta falan Luffy> Ace. Varsın Jinbei bu ikisinden daha adam olsun,bizi üzmez:cool:

Ace kendini feda etmiyor ki olayın oralara gelmesine sebep kendisi zaten. Psikolojik olarak o seviyelere hazır değildi Ace.
Yok o öyle değildi yok o öyle olmasaydı böyleydi. Seride Luffy kadar kendiyle çelişen bir karakter olmadığı için fanlarının da bu kör düğümde kaybolmalarını normal karşılıyorum. Her şeye bir sebep uyduracağız diye çakralar duman alıyor :ehe:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık