Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amiralleri niye küçülttünüz hemen? Ee Luffy amirallere Organ çaksa hasar almazlar mıydı? Alırlardı elbette. Ama şu var, WB ve Garp da alırdı. Bu ikisi çöplerden bile hasar alıyorlardı. Siz Kaido ve Mom gibi anormal sertliği olan adamları baz alırsanız işimiz var. Herkeste böyle sertlik yok. Ama onların da savunmaları iyi olabilir.

Bir de işi tersinden düşünün. Kaido'yu yumruk manyağı yapan Akainu olsa Kaido "Acımadı ki xd" diyebilir miydi? Kizaru lazer yağmuruna tutsa?

Evet adamın saldırı gücü çok fazla. Ama bu ta MF zamanında WB vs Akainu'da anlaşılmış bir şeydi. Defalarca söyledim, bu seviye savaşların uzun sürme sebebi savunma. Evet Akainu denk getirse Meigou ile adamın kafasını koparır ama karşıdaki adamlar k.haki, b.haki, hız vs olarak çok yüksek seviye olduğu için ulaşmak zor, bir de saldırı güçleri de sakat olduğu için çok temkinli olman gerekiyor. Bu yüzden Kuzan ile 10 gün savaşıyor bu adam. Kaido ise Luffy'den bir sürü darbe yiyor. Evet sertliği bu sefer onu kurtardı ama her zaman kurtarmayabilir. Amiraller de kurtulamayabileceği adamlar sınıfındalar. Uyanış denen meretle birlikte özellikle Akainu ve Kizaru'yu bir görün, ondan sonra gene gömersiniz isterseniz. Ama ben söyleyeyim, çok korkunç çıkacaklar.
Amiralleri kücümseyen yok Yonko hariçi serinin zirvesindeler. Wb zibilyon tane handikapı vardı ölmek için tasarlanmıştı, şimde sen sıradan çöp bir askerin kılıçla Yonko deşebileceğine düşünürmüsü Wb deşiliyodu. Garp Yonko sınıfana çıkmış biri ve hasar almayı bek umarsamayan biri.

Bm devasa şimşek yedi 0 hasar, minyatür Güneş üzerinde oturmuş saatlerce seyahat ediyor. Kaido G4 savunma bile yapmıyor 0 hasar, şimdi sen bunların cidden doğada bulunan elementlere karşı hasar alcağınımı sanıyorsun magmaymış, ateşmiş, buzmuş, ışıkmış bunlar hasar vermez kolay kolay.

Amiraller serinin zirvesi ama Yonko çok acayip bir yerde anlatmak istediğimiz bu.

Şimdi.. Biri Bm'yi kesmeye çalışsa ve kılıcı Bm'nin vücudunda kırılsa bu BM'nin iradesi midir karşiim ?
:D Canım kardeşim ben sana BM'nın hasar almasına rağmen istediği şeyin peşinden gitme örneğini neden verdim? Sana BM'ın hasar almadığı saldırıları atıp al bak bunlar irade mi dedim? Yoluna devam etmek iradedir bunu anlamamakta neden ısrar ediyorsun.

İradesi olmayan kadın terminatör gibi hiç etkilenmeden amacına ulaşmak için yardırıyor dimi xD
Bu mesajla saldırılardan etkilenmemekle iradeyi bir tuttuğunu düşündüm.

:D Canım kardeşim ben sana BM'nın hasar almasına rağmen istediği şeyin peşinden gitme örneğini neden verdim? Sana BM'ın hasar almadığı saldırıları atıp al bak bunlar irade mi dedim? Yoluna devam etmek iradedir bunu anlamamakta neden ısrar ediyorsun.
Bu mesajla dediğin @H1dalg0'nun dediğinde aynı şey oldu. Ona haklılık payı verdiğim gibi sana da veriyorum bu durumda :sapkali:

Amiralleri kücümseyen yok Yonko hariçi serinin zirvesindeler. Wb zibilyon tane handikapı vardı ölmek için tasarlanmıştı, şimde sen sıradan çöp bir askerin kılıçla Yonko deşebileceğine düşünürmüsü Wb deşiliyodu. Garp Yonko sınıfana çıkmış biri ve hasar almayı bek umarsamayan biri.

Bm devasa şimşek yedi 0 hasar, minyatür Güneş üzerinde oturmuş saatlerce seyahat ediyor. Kaido G4 savunma bile yapmıyor 0 hasar, şimdi sen bunların cidden doğada bulunan elementlere karşı hasar alcağınımı sanıyorsun magmaymış, ateşmiş, buzmuş, ışıkmış bunlar hasar vermez kolay kolay.

Amiraller serinin zirvesi ama Yonko çok acayip bir yerde anlatmak istediğimiz bu.
Ölmek için tasarlandı ne yahu? Adamin bedeni sert değil kardeşim. Alıyor ama dayanıyor. Onun olayı savunmasının iyi olması zira havayı yumruklayıp engelliyor kolayca. Üstüne de çok dayanıklı. Her yonko çok sert olacak diye bir kaide mi var? Luffy yonko olunca çok mu sert olacak? Adam lastik la. Bellamy bile kan alıyor bu adamdan.

Mesele Garp'ın umursamaması mı? Çöpten yediğin darbeyi umursamayabilirsin ama magmayı nasıl umursamazsın? Delip geçiyor adamı.

Kaido ve Mom etkilenmedi değil. Etkilendiler ama pek koymadı adamlara. Meigou yese delinip iç organları yanacak bunların, sen neden bahsediyorsun? Luffy adamı yoğurdu ama delemedi zira öyle bir tekniği yok. Ama Akainu ile Kizaru delici adamlar. Yumruk ile bunları nasıl bir tutuyorsun? Kaido'nun bir amiral karşısında bu kadar kolay darbe alması iyi olmaz.

Ölmek için tasarlandı ne yahu? Adamin bedeni sert değil kardeşim. Alıyor ama dayanıyor. Onun olayı savunmasının iyi olması zira havayı yumruklayıp engelliyor kolayca. Üstüne de çok dayanıklı. Her yonko çok sert olacak diye bir kaide mi var? Luffy yonko olunca çok mu sert olacak? Adam lastik la. Bellamy bile kan alıyor bu adamdan.

Mesele Garp'ın umursamaması mı? Çöpten yediğin darbeyi umursamayabilirsin ama magmayı nasıl umursamazsın? Delip geçiyor adamı.

Kaido ve Mom etkilenmedi değil. Etkilendiler ama pek koymadı adamlara. Meigou yese delinip iç organları yanacak bunların, sen neden bahsediyorsun? Luffy adamı yoğurdu ama delemedi zira öyle bir tekniği yok. Ama Akainu ile Kizaru delici adamlar. Yumruk ile bunları nasıl bir tutuyorsun? Kaido'nun bir amiral karşısında bu kadar kolay darbe alması iyi olmaz.
Yaşlı, hasta, haki kullanamayan, tüm bunların üzerine savaş başlamadan adamı deşiyolar. Mangaka diyorki ben bu adamı öldürcem daha ne desin. Wb bedeni sert olmayabilir haki basar o hasarı en kötü az şekilde atlatırdı haki kullnamıyo.

Senin mantıga göre kılıçla vursaydı delinirdi Kaido. One piece öyle işlemiyo yumruk veya delici saldırı fatketmiyo senin güçün rakibin savunmasından fazla ise hasar alıyon, tersi olursa hasar almıyon. Luffy'nin G4 savunmasını Kracker'in kılıç darbesi filan delmiyor. Evet Luffy Yonko olunca çok daha sert alucak çünkü karakterler gelişiyor, güçleniyor. Bellamy karşı savunma bile yapmıyor + haki de basmıyo alsın bi zahmet kan.

Magmaya güçsüz demiyom vurduğuna indirir ama Yonko'ya kolay kolay işlemeiyor. Bm yediği şişmek krater açıyor içinde 0 hasarla sırıtarak çıkıyor. Sen diyosinki etkilendi, etkilense çizik olur hafif kan çıkar Oda hasar belirtisi olarak bişey çizer o bile yok 0 direk. Bu seviye savunma varken element tabanlı saldırılar kolay kolay işlemez örneği manga da açık şekil de var.

Akainu 2 saldırı yedi de ne oldu yav. Aşağı çukura düştü. Toprağı erite erite geri çıktı beyassakalın bütün adamlarının karşısına dikildi. O saldırı Kaido'nun saldırısından bence güçlüdür. Değilse bile denk veya yakındır. Luffy'yi tekleyen saldırıdan iki tanesini yiyip bir şey olmamış gibi geri çıkıyor çukurdan Akainu. Sanki Akainu tek yemiş gibi konuşuluyor. Amirallerle yonkouları denk görüp görmemeniz farklı bir şey. Ben denk görsem bile henüz kesin konuşamam. Ama amiraller ile sağ kollar arasında ciddi fark var, öyle bir iki tık değil bu fark.

Yaşlı, hasta, haki kullanamayan, tüm bunların üzerine savaş başlamadan adamı deşiyolar. Mangaka diyorki ben bu adamı öldürcem daha ne desin. Wb bedeni sert olmayabilir haki basar o hasarı en kötü az şekilde atlatırdı haki kullnamıyo.

Senin mantıga göre kılıçla vursaydı delinirdi Kaido. One piece öyle işlemiyo yumruk veya delici saldırı fatketmiyo senin güçün rakibin savunmasından fazla ise hasar alıyon, tersi olursa hasar almıyon. Luffy'nin G4 savunmasını Kracker'in kılıç darbesi filan delmiyor. Evet Luffy Yonko olunca çok daha sert alucak çünkü karakterler gelişiyor, güçleniyor. Bellamy karşı savunma bile yapmıyor + haki de basmıyo alsın bi zahmet kan.

Magmaya güçsüz demiyom vurduğuna indirir ama Yonko'ya kolay kolay işlemeiyor. Bm yediği şişmek krater açıyor içinde 0 hasarla sırıtarak çıkıyor. Sen diyosinki etkilendi, etkilense çizik olur hafif kan çıkar Oda hasar belirtisi olarak bişey çizer o bile yok 0 direk. Bu seviye savunma varken element tabanlı saldırılar kolay kolay işlemez örneği manga da açık şekil de var.
Haki kullanıyor. Yoksa logiaya nasıl vursun?

Ben Luffy'nin normal halinden bahsediyorum. Zira g4 sınırlı.

Yanlış hatırlıyorsun Bellamy'e karşı koka savunması yaptı. Gene de işledi. Normal de bu zira lastik adam kendisi. Jozu gibi elmas sertliği yok. Burada önemli olan nokta Luffy'e pek koymaması. Anlatmak istediğim şey gayet açık, mangada örnekleri de var. Herkes çok sert bedene sahip olmayabilir. Bitti.

Luffy kılıçla vursa deler mi bilmem, ben amirallerden bahsediyorum. Bu adamlar gayet güzel delerler, benim gördüğüm bu.

Enel'den milyon volt yiyip ölmeyenler vardi. Ne diyelim şimdi? Bunları magma ve lazer de öldüremezdi mi? Her elementin etkisi farklı. Akainu'nun nasıl deldiğini, nasıl kafa götürdüğünü hepimiz gördük.

Başka bir gördüğümüz şey de avantaj-dezavantaj durumlarinin seriye etkisi. Karşıdaki kişi Shanks olsa Luffy muhtemelen fiske vuramazdı. Gerek hız, gerek k.haki, gerek de kılıç ustalığı ile Shanks ya karşılar ya da sıyrılırdı. En güçlü canlı da olsa Kaido'nun bu kadar kolay darbe alması ciddi bir sorun. Ben bu adam için amiralleri kesin yener diyemem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık