Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seviyeler arası bile seviye farkı vardır.

1 ile 80 arası toplam 500 milyon exp ister ama 80'den 81 olmaya istenilen exp sadece 500 milyondur. 99'dan 100'e sadece 10 milyar exp ister.

Depremler 1 ile 10 arası ölcülür, her seviye diğerinin 10 katı daha fazlası enerji çıkarır.
1. siveye 10 ise
2. seviye 100
3. seviye 1000'dir böyle devam eder.

1. seviyeden 9. seviye çıkmışındır ama 10. seviye çıkmak diğer tüm seviyelerin toplamından daha zordur.

Tek başına tutamaz işte :( Tayfa alan kontrolüne yarıyor da. Başka bir yonkou gelse kafasını ezer onun.
Yonkouların bölge tutması tayfası ile değil tamamen kendisinin verdiği korku ile alakalı.Çer çöp bile Wb inince adalara saldırdı.Bu ada Sakazukinin adası dendi mi yemez oraya saldırmak.Ez kaza saldırdın adam geldi mi deliği deler mutlu mutlu ayrılırsın dünyadan.

Çok taraflı bakış açısı var gerçekten, herkes diyor da shanks akainu’nun darbesini bloklayınca,akainu’nun surat ifadesi yeter diye,aynı hareketi akainu wb ye yapmadımı,wb’nin depremli bisentoyu ayağıyla durdurmadımı

Coby'ye atılan sıradan bir yumruğu durdurmak nasıl büyük olay oluyor anlamadım. Gören de Shanks gelince herkes abimiz gelmiş dedi zannedecek. Shanks gelmeden de millet Luffy'yi kovalıyordu, Shanks gelince de.

Doğru kabul edip etmemek size kalmış, kartlarda Shanks'ın kılıcı için düz magmaya dayanıklı yazıyor. Normal kılıç değil yani.

Coby'ye atılan sıradan bir yumruğu durdurmak nasıl büyük olay oluyor anlamadım. Gören de Shanks gelince herkes abimiz gelmiş dedi zannedecek. Shanks gelmeden de millet Luffy'yi kovalıyordu, Shanks gelince de.

Doğru kabul edip etmemek size kalmış, kartlarda Shanks'ın kılıcı için düz magmaya dayanıklı yazıyor. Normal kılıç değil yani.
Even with one arm his power is overhelming!!
He could stop akainu’s logia with his sword!!
Bunu Oda bizzat kendisi söylüyor.
Senin dediğin büyük bir ihtimal card bilgisi.

Burda Oda shanks’in tek kolla ezici ve karşı konulamaz (overhelming) bir güce sahip olduğunu söylüyor. Sonra ise kılıcıyla magma saldırısını durduruyor diyor.
Card bilgileri bu yüzden tehlikeli. Başka anlamlara kayabiliyor. Şimdi Oda bunu dememiş olsa kılıcı sayesinde durdurdu sanacaktık ama Oda’nın kendisi orda shanks’in karşı konulamaz ezici bir güce sahip olduğunu belirtmiş.

Son düzenleme:
Even with one arm his power is overhelming!!
He could stop akainu’s logia with his sword!!
Bunu Oda bizzat kendisi söylüyor.
Senin dediğin büyük bir ihtimal card bilgisi.

Burda Oda shanks’in tek kolla ezici ve karşı konulamaz (overhelming) bir güce sahip olduğunu söylüyor. Sonra ise kılıcıyla magma saldırısını durduruyor diyor.
Card bilgileri bu yüzden tehlikeli. Başka anlamlara kayabiliyor. Şimdi Oda bunu dememiş olsa kılıcı sayesinde durdurdu sanacaktık ama Oda’nın kendisi orda shanks’in karşı konulamaz ezici bir güce sahip olduğunu belirtmiş.
Kartları boş verelim, zaten çoğunluk kabul etmiyor.

Gücüne bir şey demiyorum. Akainu'nun en iyi saldırısını bile durduracak güçtedir belki ama Coby ile mi ölçeceğiz bunu? :)
O savunması benim için fazla önemli değildi kısacası.

@Densetsu no Samurai @Mercury

Dün yazmıştım.Bir de size fikrinizi sorayım.

Kaido'nun saldırısına b.hakili diyelim.Luffy Kaido'nun meyvesini bile işin içine katmadığı hakili saldırısından g4 savunmasına rağmen tek yedi değil mi ?

Akainu ise WB'ye hazırlıksız yakalanmıştı.Yani çok yüksek ihtimalle WB'nin kendisine vurduğu 2 yumruğa haki savunması yapamadı.Ve WB Kaido gibi meyvesini işin içine dahil etmemezlik yapmadı.Direk deprem meyvesini de kullandı.Artı olarak Ace'nin ölümünden dolayı Kaido'ya oranla daha büyük bir motivasyonla vurmuştur muhtemelen.

İki saldırıyı kıyaslarsak sizce nasıl bir güç farkı vardır ? Bi tarafta Kaido'nun meyvesini kullanmadan yaptığı hakili saldırı,diğer tarafta WB'nin deprem meyvesini de işin içine dahil ederek yaptığı hakili saldırı+extra motivasyon ?

Bir de dediğim gibi Aka WB'ye hazırlıksız yakalandığı için yüksek ihtimalle haki savunması da yapamadı.Luffy'nin en azından g4 savunması vardı ama Aka direk saf dayanıklılığıyla kafa tuttu.Ve Luffy tek darbede nakavt olurken Aka 2 darbe de nakavt oldu.

Kısacası Akainu daha güçlü bir yonko saldırısına daha düşük bir savunmayla cevap veriyor.Ona rağmen tek değil 2 darbede yıkılıyor.Bu verilere bakarak Aka ve G4 Luffy arasında sağlam bir güç farkı var diyebilir miyiz ? Ne diyonuz ?
Dün yazdığım bu yazıyı biraz daha ileri noktaya taşırsak nasıl bir sonuç çıkar ?

Şimdi verilere bakarak Aka'nın saf dayanıklılığı>G4 Luffy savunması gibi bir sonuç çıkıyor.Kaldı ki ilk mesaja bakarsanız bu fark öyle çok az bir farkta değil.Bildiğin 2-3 gömlek fark var.

Şimdi yazıcağım kısım varsayım olucak ama gerçekte de aşağı yukarı böyle bir sonuç çıkardı diye tahmin ediyorum.Şimdi 2 tane G4 Luffy'nin birbiriyle vs attığını düşünürsek nasıl bir sonuç ortaya çıkardı ? Yani G4 G4'e ne kadar işlerdi ? Bildiğin Kata vs Luffy gibi olurdu tahminimce.Birbirlerine çok fazla darbe vururlar,birbirlerini zar zor yıkarlardı muhtemelen.G4,g4ü zar zor yıkarsa g4ten daha iyi bir dayanıklılığı olan Akainu'yu nasıl yıkacak ? Kaldı ki dediğim gibi Aka'nın dayanıklılığı g4'ün azıcık üstünde değil.Belli bir seviye fark var.

Bu işin dayanıklılık-savunma kısmıydı.Saldırı olarak kıyaslayabileceğimiz çok fazla veri yok ama 2 tarafın savunması arasında ne kadar fark varsa saldırıda da bu kadar veya buna yakın bir fark vardır diye tahmin ediyorum.Sonuçta adam magma.Seride adam öldürmeyi başarabilen nadir karakter ve meyvelerden.Her neyse burdan da şöyle bir sonuç çıkıyor.

Aka'nın saf dayanıklılığı>G4 Luffy savunması
Aka'nın saldırı gücü>G4 Luffy'nin saldırı gücü.Kısacası bu denkleme bakarak Akainu tam güç dalmasa bile G4 Luffy'i indirir.Çünkü daha işin içine Aka'nın b.hakisini dahil etmedim.Aka'nın savunması kendi dayanıklılığı+b.hakisidir.Bu adamın dayanıklılığı zaten g4'ün savunmasından daha iyi.E bide o dayanıklılığa bir amiral b.hakisini eklersek savunma anlamında fersah fersah Luffy'nin önünde oluyor Aka.

Bu işin Akainu kısmıydı.Onunla 10 gün dövüşen Aok'u düşünürsek tüm amiraller de böyle bir denklem çıkar muhtemelen.Yani diyorsunuz ya ''Kaido G4 Luffy'i tekledi.Bir amiral ve g4 arasında bu kadar fark yoktur.O yüzden yonko>>>>amiral'' diye.Hayır öyle değil.Evet Kaido g4 Luffy'den çok üstün.Ama aynı şekilde bir amiral de G4 Luffy'den çok üstün.

Son düzenleme:
Kartları boş verelim, zaten çoğunluk kabul etmiyor.

Gücüne bir şey demiyorum. Akainu'nun en iyi saldırısını bile durduracak güçtedir belki ama Coby ile mi ölçeceğiz bunu? :)
Yok tabi ki ölçemeyiz ama Oda magma yumruğunu özellikle belirttiği için sağlam bir saldırıydı diyebiliriz. Herhalde coby’nin cesedini zor toplarlardı onu yeseydi. Malum shanks gelince akainu’nun geri vites yaptığı bir gerçek. Diğer amiraller yine işlerini yapıyordu ama shanks akainu’nun tam önünde olduğu için akainu bir nevi hazır ola geçti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık