Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yav Moria orada asıl rakip değil, çıkarttığı devi yenmek için yeni form almak zorunda kaldı Luffy. Sen güce sığ bakıyorsun, yetenekleri ve yapabileceklerini göz ardı ediyorsun.
Sen direk kişisel güç belirteci olarak kullanıyorsun ama kişileri hedef göstererek.Moria + ölümsüz Oz daha güçlüydü toplam olarak gibi detaylı bir açıklama yaptıysan ben göremedim.Her arc daha zorlu sınavlar verebilir ama düşmanlarının daha güçlü olacağı anlamına gelmez bu.En basiti aynı arc içinde bile var.Krakeri yenmek Kata'dan belki daha sıkıntılı ve zorlu bir süreçti adam 11 saat uğraştı.Ama kraker daha güçlü değil.

Sen direk kişisel güç belirteci olarak kullanıyorsun ama kişileri hedef göstererek.Moria + ölümsüz Oz daha güçlüydü toplam olarak gibi detaylı bir açıklama yaptıysan ben göremedim.Her arc daha zorlu sınavlar verebilir ama düşmanlarının daha güçlü olacağı anlamına gelmez bu.En basiti aynı arc içinde bile var.Krakeri yenmek Kata'dan belki daha sıkıntılı ve zorlu bir süreçti adam 11 saat uğraştı.Ama kraker daha güçlü değil.
Oz Moria'nın gücü değil mi?

Oz Moria'nın gücü değil mi?
Hayır adamın her zaman kullanabileceği birşey değil aha gitti onun gücü değil yani.Askerleri,ordusunun bir parçası.Adam savaşta ölenlerden de aynısını yapacaktı.Savaşmasını sağladığı ayrı bir varlık olmuş Oz.Hani yoktan kendi varedip gölgesi gibi milletin üzerine salmış olsa kendi gücü olur.

Her zaman her yerde kullanabileceği birşey olmadığı için bunu genele vuramayız.Mf savaşında kullansaydı madem ama artık yok öyle bir silahı.Sadece kendi gemisi thriller bark mekanında işi bitene kadar kullanabileceği birşeydi.

Hayır adamın her zaman kullanabileceği birşey değil aha gitti onun gücü değil yani.Askerleri,ordusunun bir parçası.Adam savaşta ölenlerden de aynısını yapacaktı.Savaşmasını sağladığı ayrı bir varlık olmuş Oz.Hani yoktan kendi varedip gölgesi gibi milletin üzerine salmış olsa kendi gücü olur.

Her zaman her yerde kullanabileceği birşey olmadığı için bunu genele vuramayız.Mf savaşında kullansaydı madem ama artık yok öyle bir silahı.Sadece kendi gemisi thriller bark mekanında işi bitene kadar kullanabileceği birşeydi.
Gittikten sonra gücünü kaybetmiş oldu işte.

Hangi bağlamdan bakalım bu duruma? Rakip olarak mı yoksa seri içindeki tüm karakterler olarak mı? Tüm karakterler olarak düşünürsek Kizaru ve Enel konusunda irade olarak da pek bir şey gördüğümüzü hatırlamıyorum.
Enel ve Kizaru absürd örnekler. Luffy'nin kucakta taşındığı, kolunu kaldiramadığı zamanı düşün. Karşısına Kizaru çıksa ne yapabilirdi ? Hiçbir şey. Peki bu durumda hiçbir şey yapamaması o karakterin ezilmesi midir ?

Enel...

1- Silahlanma hakisi kavramı kimsede yok.
2- Enel o zamanın çok ötesinde bir rakip.

Kimsenin yapabileceği birşey yoktu Enel karşısında. Luffy de dahil hatta ama işte.. Ayrıntıya girmiyim şimdi..

He yine de Enel ezdi dersen kabulüm. Bır tek Enel ezmks olsun ;)

Zoro gibi bir karaktere ve iradeye sahip biri Kaido gelsin, Beyazsakal gelsin irade olarak ezdirmedi zaten kendini. Bunu geçelim. Güç olarak konuşmak gerekirse.. Mangaka amiral karşısında bile ezmedi Zoro'yu. Bu arcın kendisi için hüsran olması mümkün değil o yüzden. Hee bu arc çok zor durumlara düşecektir Zoro; o ayrı. Ama sonunu kötü bitirmeyecek. Zaten en kötü ihtimalle, bak en kötü ihtimalle diyorum... Jack veya üstü seviyede birini tek başına alıp yeni kılıcıyla ayrılacak Wano'dan ;)

Enel ve Kizaru absürd örnekler. Luffy'nin kucakta taşındığı, kolunu kaldiramadığı zamanı düşün. Karşısına Kizaru çıksa ne yapabilirdi ? Hiçbir şey. Peki bu durumda hiçbir şey yapamaması o karakterin ezilmesi midir ?

Enel...

1- Silahlanma hakisi kavramı kimsede yok.
2- Enel o zamanın çok ötesinde bir rakip.

Kimsenin yapabileceği birşey yoktu Enel karşısında. Luffy de dahil hatta ama işte.. Ayrıntıya girmiyim şimdi..

He yine de Enel ezdi dersen kabulüm. Bır tek Enel ezmks olsun ;)

Zoro gibi bir karaktere ve iradeye sahip biri Kaido gelsin, Beyazsakal gelsin irade olarak ezdirmedi zaten kendini. Bunu geçelim. Güç olarak konuşmak gerekirse.. Mangaka amiral karşısında bile ezmedi Zoro'yu. Bu arcın kendisi için hüsran olması mümkün değil o yüzden. Hee bu arc çok zor durumlara düşecektir Zoro; o ayrı. Ama sonunu kötü bitirmeyecek. Zaten en kötü ihtimalle, bak en kötü ihtimalle diyorum... Jack veya üstü seviyede birini tek başına alıp yeni kılıcıyla ayrılacak Wano'dan ;)
Enel ve Kizaru örneğini senin dediğine göre dedim zaten benim için bir önemi yok esasen.

Diğer kısma gelecek olursak Zoro'dan beklentimiz büyük şimdi. Nasıl Sanji önüne gelene DJ yapmaya başlayıp tekniği ele ayağa düşürdüyse Zoro muhtemelen kendi en güçlü tekniği olan Ashura'yı hiç kullanmadı. Bunlar potansiyel güç artışı demek. Jack falan normalde zor gibi gözüküyor ama olay farklı olacak muhtemelen. Mesela Sanji geçen BM'yi blokladı Katakuri dodgeladı falan bu arcta benzer yüksek seviye olayları Zoro'dan beklemekte sakınca yok. Sadece bokunu çıkarmayalım yeter :D Biz Zoro atraksiyon gösterdiğinde övmesini de biliriz DNS'ciğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık