Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben adaya gelişlerine bakarım :D Orada küçük komiklikler işte. Sanji'yi unutun artık ya :D
Şimdi anladım sizin neden olayları eksik değerlendirdiğinizi. Siz sadece Zoro'nun şov yaptığı kısımları alıp asıl can alıcı kısımları hasır altı ediyormuşsunuz. :D

Siz Sanji'yi unutuyorsunuz da iyi ki Oda unutmuyor. Manga başladığından beri sürekli bu iki adamı rekabet ettiriyor. Hayaller Luffy, hayatlar Sanji. Zor olsa gerek :D

Yani loguetownda Luffy'i kurtardığı zaman sevmedin fanı olmadın bu adamın ? Göründüğü en iyi sahne serideki.Orada fanı olmadın goa krallığında etkilendin.Valla pek ikna olmadım yada sende bir terslik var. :/

Hayır sadece merak ettim.
Yahu ne zaman sevdiğime de mi karar verir oldun :/ Yemin ediyorum bir tartışmayı kazanmak için benim cevaplarıma bile karar verir oldun.

Yahu ne zaman sevdiğime de mi karar verir oldun :/ Yemin ediyorum bir tartışmayı kazanmak için benim cevaplarıma bile karar verir oldun.
Hayır dediğim gibi merak ettim.Karakterlerin parlama anları var bende dahil çoğu kişi bu anlardan sonra fanatik olmaya başlamıştır.Dragon çok sevenlerin neredeyse tamamı Loguetown sonrasında buna başlamıştır aksine rastlamamıştım.O yüzden garip geldi soruyorum.

Hayır dediğim gibi merak ettim.Karakterlerin parlama anları var bende dahil çoğu kişi bu anlardan sonra fanatik olmaya başlamıştır.Dragon çok sevenlerin neredeyse tamamı Loguetown sonrasında buna başlamıştır aksine rastlamamıştım.O yüzden garip geldi soruyorum.
Daha önce de ''sen dressrosada Dragoncu oldun'' felan diyordun. Sürekli değişiyor benim kararım dhfkaskldhfaskldhfas

Geçenki Kaido olayını yazamadım. Hazır konusu açılmışken buradan konuşalım. Yanlış hatırlamıyorsam Kaido'nun tam zoan ile yarı zoan halindeki savunma düzeyinde farklılık olup olmadığını sormuştun dii mi? Bir de sana göre savunma düzeyini etkileyen unsurlar neler?
Evet onu sormuştum.Bence farklıdır demiştin çünkü.

Savunma dediğimiz olay farklı aslında biraz.Çünkü k.haki diye bir muhabbet var.Ya da kılıç ustalarının kılıcıyla savunma yapması gibi bir şey var.Bunlar savunma ama beden savunması denemez bunlara.Bu yüzden k.hakiyi ve böyle güçleri ayrı tutarsam dayanıklılık,b.haki,bazı meyve güçleri gibi etkenlerin toplamı senin beden savunma gücündür.Unutmuştum @Meiou hatırlattı.Tekkai gibi rokushiki teknikleri ya da buna benzer tüm güçler de savunma gücünün içine dahildir aslında.Kısaca şöyle söyliyim.Bedenine saldırıyı yediğinde o saldırının etkisini azaltan,dayanmanı sağlayan tüm etkenlerin toplamı gibi bir şey savunma.

Mesela Zoro'nun savunması b.haki+kendi dayanıklılığıdır.
Jozu'nun savunması b.haki+dayanıklılık+elmas meyvesidir.(Bazı meyve güçleri demiştim)
Ya da Marco'nun savunması b.haki+dayanıklılık+meyvesidir.(Aslında bu da biraz farklı da neyse)
Ya da Lucci'nin savunması dayanıklılık+meyvesi(zoan)+tekkaisidir.
.
.
.
Diye devam eder.

Güç ve savunmanın şimdi görünürde bir alakası yok, bir ara dinamikleri oluşturan şeylerdi diye yazdım.
Tekkai mesela direk savunma tekniği. Dayanıklılığın içinde ele alınabilir de çok tartışması döndü diye ayrı tuttum. Güç ise b.haki olmadan önce de etkiliydi. Şimdi tekkai kullanıcıları olan Cp9 ekibi kendini yenilmez zannederken saf güçle yenildiler. Bence hala önemli bir etken saf güç. Hiç olmadı eşit b.haki kullanan iki kişinin yumruklaşmasında illa ki farkı koyar. Dediğin gibi yeni dinamiklerle geride kaldı.

Doruki'yi yazmayı unutmuşum. :mad:Hatırlattığın için sağol.

Hız bence sandığından daha önemli. Shutenmaru'nun o saldırı hızı mesela kendinden çok güçsüz olmayan birine karşı başlamada avantaj sağladı. Ben çok önemsiyorum, hele ki; Naruto, Bleach olayı kadar anılmasa da ( lakaplar meselesi falan ) hız farkına daha güçlü olan yenilebilir bence.

İyileşme hızı derken aklıma: et yiyen Luffy, süt içen Luffy ve Brook, sonucu kötü olsa da İva ve tabi ki Dof da geldi. Marco'yu zirve gördüm diye dedim. Ama Dof mesela iyileşme yeteneği sayesinde o kadar dayandı.

Peki sorduğum soruya cevabın nedir?
Tekkaiyi iyi söylemişsin unutmuştum bak onu.Rokushiki ya da Sai'nin dövüş tekniği gibi başka teknikler de dövüşün sonucunu belirleyen unsurlara dahildir.Fakat onlar çoğu kişi de bulunmadığından,genelde kişilere has olduğundan saymamıştım.Fakat onlarda dahil tabii.

Saf güçten kastın ne yalnız orayı tam anlamadım ? Doruki ve saf gücü farklı kavramlar olarak ele alıyorsun galiba.

Hız önemli de ben o kadar önemsemiyorum ya.Mesela ''Dokunamadığın adamı yenemezsin'' gibi bir mantık var ya ona katılmıyorum.Hız dediğimiz kavramı biz fazla büyütüyoruz.Kizaru işte.WB'nin fersah fersah önünde bu konuda ama hangisi daha güçlü ? Yani mangalarda öyle çok üstün hıza ulaşsan da rakibin hepten seni algılamıyor falan değil.O hıza tepkide verilebiliyor.

İşte Dof ve İva'nın gücünü meyve gücüne dahil etmek gerek.Ayrı bir kavram olarak ele alma bence.Luffy ve Brook örneğinde dövüş dışı unsur aslında.Et,süt falan Luffy'den Brook'tan bağımsız şeyler.Onların kendi gücü değil.Mesela Luffy'nin bir dövüşünü değerlendirirken ''Dövüşe 10 kg etle girerse hızlıca iyileşir ve yener'' diye değerlendirir misin ? Değerlendirmezsin muhtemelen.O yüzden onları da sayma bence.

1- G4 Luffy, 2- Jozu, 3- Zoro, 4,6- Marco, 5- Sanji, 7- haki duvarı yapacak kadar 8- Katakuri 9- bilinçli olsun yeter.
Sence bu etmenler bir araya gelse yeni bir karakterde, bu karakter yonko alır mı?
Sorduğum soru demişsin.Bunu kast ettin di mi ?

Öyleyse buna tam bir cevap veremem.Çünkü dediğim gibi saldırı gücü ve savunma biraz daha genel kavram olduğundan biraz karışıyor yazdığın.

Ama şöyle bakalım.Saldırı gücüne G4 Luffy,savunmaya Jozu,k.hakiye Kata demişsin.Böyle biri amiralin biraz altında bir seviyede olurdu bence.O yüzden yonkoyu yenemez derdim.

Son düzenleme:
Evet onu sormuştum.Bence farklıdır demiştin çünkü.

Savunma dediğimiz olay farklı aslında biraz.Çünkü k.haki diye bir muhabbet var.Ya da kılıç ustalarının kılıcıyla savunma yapması gibi bir şey var.Bunlar savunma ama beden savunması denemez bunlara.Bu yüzden k.hakiyi ve böyle güçleri ayrı tutarsam dayanıklılık,b.haki,bazı meyve güçleri gibi etkenlerin toplamı senin beden savunma gücündür.Unutmuştum @Meiou hatırlattı.Tekkai gibi rokushiki teknikleri ya da buna benzer tüm güçler de savunma gücünün içine dahildir aslında.Kısaca şöyle söyliyim.Bedenine saldırıyı yediğinde o saldırının etkisini azaltan,dayanmanı sağlayan tüm etkenlerin toplamı gibi bir şey savunma.

Mesela Zoro'nun savunması b.haki+kendi dayanıklılığıdır.
Jozu'nun savunması b.haki+dayanıklılık+elmas meyvesidir.(Bazı meyve güçleri demiştim)
Ya da Marco'nun savunması b.haki+dayanıklılık+meyvesidir.(Aslında bu da biraz farklı da neyse)
Ya da Lucci'nin savunması dayanıklılık+meyvesi(zoan)+tekkaisidir.
.
.
.
Diye devam eder.

Tekkaiyi iyi söylemişsin unutmuştum bak onu.Rokushiki ya da Sai'nin dövüş tekniği gibi başka teknikler de dövüşün sonucunu belirleyen unsurlara dahildir.Fakat onlar çoğu kişi de bulunmadığından,genelde kişilere has olduğundan saymamıştım.Fakat onlarda dahil tabii.

Saf güçten kastın ne yalnız orayı tam anlamadım ? Doruki ve saf gücü farklı kavramlar olarak ele alıyorsun galiba.

Hız önemli de ben o kadar önemsemiyorum ya.Mesela ''Dokunamadığın adamı yenemezsin'' gibi bir mantık var ya ona katılmıyorum.Hız dediğimiz kavramı biz fazla büyütüyoruz.Kizaru işte.WB'nin fersah fersah önünde bu konuda ama hangisi daha güçlü ? Yani mangalarda öyle çok üstün hıza ulaşsan da rakibin hepten seni algılamıyor falan değil.O hıza tepkide verilebiliyor.

İşte Dof ve İva'nın gücünü meyve gücüne dahil etmek gerek.Ayrı bir kavram olarak ele alma bence.Luffy ve Brook örneğinde dövüş dışı unsur aslında.Et,süt falan Luffy'den Brook'tan bağımsız şeyler.Onların kendi gücü değil.Mesela Luffy'nin bir dövüşünü değerlendirirken ''Dövüşe 10 kg etle girerse hızlıca iyileşir ve yener'' diye değerlendirir misin ? Değerlendirmezsin muhtemelen.O yüzden onları da sayma bence.

Sorduğum soru demişsin.Bunu kast ettin di mi ?

Öyleyse buna tam bir cevap veremem.Çünkü dediğim gibi saldırı gücü ve savunma biraz daha genel kavram olduğundan biraz karışıyor yazdığın.

Ama şöyle bakalım.Saldırı gücüne G4 Luffy,savunmaya Jozu,k.hakiye Kata demişsin.Böyle biri amiralin biraz altında bir seviyede olurdu bence.O yüzden yonkoyu yenemez derdim.
Anladım hocam. Eline sağlık. :sapkali:

Şimdi anladım sizin neden olayları eksik değerlendirdiğinizi. Siz sadece Zoro'nun şov yaptığı kısımları alıp asıl can alıcı kısımları hasır altı ediyormuşsunuz. :D

Siz Sanji'yi unutuyorsunuz da iyi ki Oda unutmuyor. Manga başladığından beri sürekli bu iki adamı rekabet ettiriyor. Hayaller Luffy, hayatlar Sanji. Zor olsa gerek :D
hasır altı ettiğimiz yok, sadece zamanında çok anlattık üşendim şimdi :a: O kadar şeye rağmen hala Sanji diyorsanız daha ne diyebilirim ki :gamyon:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık