Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Denizciler köpek değil ki? Denizciler ''abi bana vurmayın ne isterseniz yaparım'' diye mi katılıyor? He olayları bilmesine rağmen denizci kalan karaktersizdir o ayrı konu.
Ne alaka kel alaka tamamen şu anda.Shichibukai olan Buggy gibi zayıf biri bile aman bana dokunmayın diye mi lord oluyor.Köpek oluyor diyorsan bunu kendi istekleriyle yapıyorlar emir altına giriliyorsa.Kimisi Law ve Dof gibi söke söke oluyor kimisi de teklif gelince.Ace dahil teklifi reddedenleri ne yapmışlar asmışlar mı vurmuşlar mı sonrasında ?

Köpek maskesi giyecek kadar denizci olmakta aynı mantık.Kendi iradenle tamamen istekli olup hükümetin emrine giriyorsun hatta okuluna gidip çekirdekten yetişiyorsun.

Hani bunu iddaa ediyorsan zorla tasma takacaklar alıp götürecekler ya bizimsin yada ölürsün gibi bir durum yok gördüğümüz gibi.

Sen ne kadar tatlı bir polyannasın ya, olayları bilenler falan diyor gören de milleten saklıyor sanır kutsal ejderler yaptıklarını :hhh:
La yeni adamlar ne bilsin la olayları? Coby ''dur kutsallar için ardımı sunayım'' düşüncesiyle girmemiştir heralde.

Yolda diğerlerini hakiyle bayıltmış olmasın sakın? :D Seçilmiş sperm olmak bunu gerektirir.
Kutsal sperm :(

Ne alaka kel alaka tamamen şu anda.Shichibukai olan Buggy gibi zayıf biri bile aman bana dokunmayın diye mi lord oluyor.Köpek oluyor diyorsan bunu kendi istekleriyle yapıyorlar emir altına giriliyorsa.Kimisi Law ve Dof gibi söke söke oluyor kimisi de teklif gelince.Ace dahil teklifi reddedenleri ne yapmışlar asmışlar mı vurmuşlar mı sonrasında ?

Köpek maskesi giyecek kadar denizci olmakta aynı mantık.Kendi iradenle tamamen istekli olup hükümetin emrine giriyorsun hatta okuluna gidip çekirdekten yetişiyorsun.

Hani bunu iddaa ediyorsan zorla tasma takacaklar alıp götürecekler ya bizimsin yada ölürsün gibi bir durum yok gördüğümüz gibi.
Bir yerde sabit kalmak isteyen bir korsansan seçenekler şunlar;
1) Çok güçlü olur krallar gibi oturursun kimse sana bulaşmaya yeltenemez (bkz:yonkou olmak)
2) Shibukai olur köpeklik edersin böylece denizciler sana ilişmez.

Serideki hiç bir shibukai pozisyonu olmasa o sistemi kuramazdı. Çünkü tepelerine binerlerdi. Bunu kabul etmeyen kördür. Hancock gibi halk tarafından ilahlaştırılmış birinin bile tutunamayacağı bariz şekilde anlatıldı bize.

Gerek var mı ? Zoro Kaido'dan sonra Wano'daki en güçlü kişi olan Orochi'yi yenecek. Law, Zoro'nun tozunda boğulur bu saatten sonra.
Bakınca şu mesajda öyle bir ikilem görüyorum ki :D Luffy Kaidou'yu yenince kolay kolay kimse Luffy Kaidou'dan güçlüydü demeycek yani Wano'daki en güçlü 2. kişi olacak Luffy. Ama hadi Zoro'nun alacağı adamın seviyesi iyice düşmesin diye Orochi'ye Wano'daki en güçlü 2. kişi diyelim de şanı yürüsün reyizin xD

Dof'un hayatındaki en büyük başarısı düşmanının kızını yatağa atabilmesidir. Ne vizyon ama. :/
Boş yapanları kesmekmiş en büyük başarısı. :) Ha onun dışında canavarların zincirlerini tutmak,yer altına hükmetmek,karaborsacılık,eliyle koymuş gibi mera mera bulmak falan bunlar sadece boş zamanlarında hobi olarak yaptığı şeyler.Bir türlü öldürülememek,ülke kralı olmak,en büyük tehlike olarak görülmek falan da hergün yaptığı sıradan şeyler.Dahası gelirse aklıma yazarım devamını.

Boş yapanları kesmekmiş en büyük başarısı. :) Ha onun dışında canavarların zincirlerini tutmak,yer altına hükmetmek,karaborsacılık,eliyle koymuş gibi mera mera bulmak falan bunlar sadece boş zamanlarında hobi olarak yaptığı şeyler.Bir türlü öldürülememek,ülke kralı olmak,en büyük tehlike olarak görülmek falan da hergün yaptığı sıradan şeyler.Dahası gelirse aklıma yazarım devamını.
Tsuru-san ühüğğ o salak kör amiral yardım etmedi bana ühühüüü :(

Adını duyunca bir yerimden terler akıyor ama ortamlarda zincirlerini tutuyorum derim kim ne bilcek?

Bir yerde sabit kalmak isteyen bir korsansan seçenekler şunlar;
1) Çok güçlü olur krallar gibi oturursun kimse sana bulaşmaya yeltenemez (bkz:yonkou olmak)
2) Shibukai olur köpeklik edersin böylece denizciler sana ilişmez.

Serideki hiç bir shibukai pozisyonu olmasa o sistemi kuramazdı. Çünkü tepelerine binerlerdi. Bunu kabul etmeyen kördür. Hancock gibi halk tarafından ilahlaştırılmış birinin bile tutunamayacağı bariz şekilde anlatıldı bize.
Doğru.Kimse yonkou olmadığı takdirde aynı anda hem hükümeti hemde yonkouları karşısına alarak böyle bir düzen kuramaz.Shichibukailerin o açıdan bunu yapmaları şart güç toplamak için.Kişisel güç değil ordu,silah,para aklına ne gelirse.Bu açıdan güç kazanmayı imparatorlar da yapıyor.

Shichibukai oluşumlarını koca bir mafya gibi düşün.Yonkou zaten ayrı devlet gibi.Devlete rüşvet vermeden ayakta kalamazlar değil mi shichibukailerin çoğunun yaptığı da bu bedelini ödüyorlar isimlerinin kullanılmasına izin verip pürüz çıkmamasını sağlıyorlar.Bu köpeklik değil iki taraflı bir anlaşma.Shichibukailer içinde sadece tek bir köpek denebilecek adam vardı o da Kuma'ydı.Bilerek isteyerek adamların eli kolu olmuştu resmen.Her yere gönderiliyordu toplantıda bile koruma gibi takılıyordu bu adam.Diğerleri sadece anlaşma yapmış isimler.Mihawk anlaşmada yok diyip çekip gitti savaştan köpek dediğin alıp başını gidemez istediği zaman.Teoride öyle söyleyenler olabilir mangada ama uygulamaya dökülünce öyle olmadıklarını görüyoruz.

Adını duyunca bir yerimden terler akıyor ama ortamlarda zincirlerini tutuyorum derim kim ne bilcek?
Gerçekten smile projesinin meyvelerini verirken hiçbir zayıf noktası olmadan verdiğini mi düşünüyorsun ? Hiçbir açık noktasını bilmeden adamı güçlendirdiğini.Öyleyse hiç tanımamışsın Doflamingo'yu.Hepsini dediği gibi dizginliyordu ve aynı zamanda da kuyularını kazıyordu yavaştan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık