Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
-İki yıllık aradan önce ön planda tayfa vardı, aradan sonra ön planda Luffy oldu, tayfa ikinci planda kaldı ama ne hikmetse sadece Zoro bu durumda değil?

-İki yıllık aradan sonra Zoro'nun üstün b.haki sahnesi yok ama ne hikmetse b.haki konusunda Zoro herkesten önde(!)

-İki yıllık aradan sonra Zoro amirale tepki verdi diye göklere çıkarılır ama aynı adam Carrot'u bile ıskalar. Sanji de Kata'nın saldırısını atlatıp sonrasında adı anmaya değmeyecek kişilere yem oluyordu. Sorsak bu iki durum çok farklıdır onların gözünde.

-İki yıllık aradan sonra Zoro, Oda tarafından saklanmıştır ama ne hikmetse Sanji de Luffy de aldıkları bütün eğitimleri gösterdiler(!)

Geçiniz efenim geçin bunları. Sizinki kendi kendine gelin güvey olmaktan başka bir şey değil. Maalesef iki yıllık aradan sonra Luffy ayrı bir tarafta, tayfa ayrı bir tarafta oldu. Ne kadar erken kabul ederseniz, o kadar hayal kırıklığına uğramazsanız.
Luffy hep ayrıydı. Tayfasız arka arkaya 3 arc var yahu.

Zirve Ray > Zirve Mihawk. Önce o aradaki eşitliği kaldıralım. Valla ben seride gösterilenlere göre şu an için Yaşlı Ray = Mihawk derim :D
Sorun şu ki; seride Mihawk namına bir şey gösterilmedi. :D Hocama el kaldıramam muhabbeti dönerse efsane olmadan Mihawk'ı yendirtebilir Oda. Ama klişe bir şey çıkmazsa Mihawk'ın hakkı verilir diye düşünüyorum. :D

Acaba Zoroya bu arc 1. kalite kılıç verecekler mi? Şuan 2 tane 2. kalite 1 tane de 3. kalite taşıyor. Sandai Kitetsu 3. nesil olandı. 1. nesil olanı 1. kalitedeymiş. Belki onu alır.

Ayrıca Shusinin 2. kalite olması da hep garibime gitmiştir. Zamanın en iyi kılıç ustası bile 1. seviye kılıç tutamamış yazık.
Parası yetmemiştir belki :D

Şimdi şöyle bir durum var. Oda 12, 21, 50 diye üç sınıfa ayırdı. Ama 20 yılda bize gösterilen 8 tane ( Yoru, Shodai Kitetsu, Nidai Kitetsu, Wado Ichimonji, Shusui, Kashu, Yubashiri, Yamaoroshi). Diğerleri nerede bunların :D

Son düzenleme:
Sorun şu ki; seride Mihawk namına bir şey gösterilmedi. :D Hocama el kaldıramam muhabbeti dönerse efsane olmadan Mihawk'ı yendirtebilir Oda. Ama klişe bir şey çıkmazsa Mihawk'ın hakkı verilir diye düşünüyorum. :D
Zaten o yüzden ''şu an'' için dedim :). Ayrıca çok fazla şey göstermedi ama bu ''hiçbir şey göstermedi'' demek değildir. Bize hem Mihawk hem de Ray tarafından gösterilenler üzerinden böyle bir çıkarımda bulunuyorum. İlerde Oda farklı bir durum gösterir, biz de fikirlerimizi revize ederiz :)

Kitlenen adama adını zikretmeye değmez demiyorum. Kitleyip de yendiği biri var mı diyorum. Tabi ki benim soruyu sorarken de bildiğim üzere kitleyip de yendiği kimse yok. Durum böyleyken yeteneği elmas olan birini kitleyip nasıl yenecek aga ? Gözüne örümcek adam gibi ağ mı atacak ? :oleyo:

Mingo bu adamı gerçek bir dövüşte kitlese bile...

1- Jozu'nun bu tellerden kurtulma ihtimali var. Luffy silahlanmanın sertliği ve lastiğin hacimlenmesi ile o iplerden kurtuldu ise Jozu elmasın sertliği ve fiziksel güçle o iplerden kurtulabilir. Özellikle fiziksel güç konusunda bu adam serideki en büyük 3 olaydan birini gerçekleştirmiş iken bu ihtimali göz ardı edemezsin.

2- Jozu kitlense bile Mingo'nun elması geçebilecek güçte bir saldırısı yok. Var dersen elmasın kesilebildiğini ya da delinebildiğini gösteren bir örnek alayım. Tabi ki bu da önce sorduğum soru gibi cevabı belli.

Velhasıl, Mingo'nun birini kitleyip yenebildiği görülmemiş iken elmasın ne kesilebildiği ne delinebildiği görülmemiş iken "Mingo, Beyazsakal korsanlarının 3 numarasını yener" demek tamamen, komple, baştan ayağa FARAZİ bir iddiadır. İddia olmaktan öteye de gidemez ;)
Bu bakış açısına karşı boşa tartışıyorum biliyorum ama yazayım.Jozu seride ilahi bir karakter değil o işlemez bu işlemez magma işe yaramaz falan fistan bunlar tamamen tartışırken uydurulan hayal ürünleridir.Jozu elmas değil elmas meyvesi kullancısıdır her meyve gibi sınırı vardır kullanıcının da sınırı vardır ve meyve savunmasını haki ile aşıp gerçek bedenine vurabilirsin.Luffy'nin etkilenmesi gibi.Haki biten birşeydir jozu yakalanırsa sonsuza kadar haki kullanamaz yani kendisini koruyamaz.Meyveyi açıp sonsuza kadar hasar almama özelliğine sahipse shanks gibileri bile karşısında çaresiz kalmalıydı.Öyle birşey yok o da bir insan.Ayrıca jozu tellerden kurtulamaz.Bir kere yakalandığında gözleri dışında kılını kıpırdatamadığı görüldü.Luffy gibi havayla şişip form oluşturamayacağına göre bu asılsız bir iddia oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık