Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G4 olmadan Luffy komutan etmez . Etse Cracker karşısında o duruma düşmezdi. Kata karşısında da varlık bile gösteremedi . G4 zorunlu bir teknik aksi halde Cracker’in elinde can vermişti .

Kata > Mingo
Mingo'yu Kata'dan daha fazla da severim.

Zoro, seri başı daha güçlü görüyorum. İki taraf da bunun için somut delil sunamaz.

İki yıl sonrası için görüşüm:
- Luffy, pek çok açıdan gelişmek zorunda. EL arcından sonra Zoro'dan hemen her açıdan ilerlemişken; iki yıllık arada en fazla alanda gelişmek zorunda olan karakterdi.
- Luffy, b.haki, k.haki, h.haki ve meyve başlıkları ve bunların türevlerinde gelişmek zorunda.
- Zoro, b.haki, k.haki türlerinde daha fazla ilerlemiştir haliyle.
- Zoro, zaman atlamasından önce dahi çok fazla antreman yapan biri. Eski antremanlarının yanı sıra şuan çalışacağı şey; tabi ki hakiler.
- Zoro'nun kılıç tekniklerine yenisini eklediğini görmedik. Ben Mihawk'ın teknik açısından çalıştırdığını sanmıyorum.

* Soru: Güç kıyaslamaları yapılırken her türlü kıyaslama yapacağız. Luffy'i geliştiği her açıdan ele almamız lazım.
- Luffy'nin her şeyi zaman atlamasından sonra G4'tü. Şimdi üstüne geleceği görme geldi. Zaman atlamasından hemen sonrasında G4 vs Zoro. Gösterilmeyenleri dahil Zoro'nun G4 süresinin üstesinden geleceğini düşünüyorum.
- Şimdiki Luffy ise bambaşka bir seviyeye geldi. Şimdiki Luffy seviyesine yaklaşabilecek nova çıkar mı emin değilim. Umarım çıkar. Çok fazla hız eklenirse Zoro gelir. Şuan temel özelliklerinden en zayıfı hareket hızı bence.
Bu yoruma verebileceğim tek tepki bu. Çünkü bu tepkiyi vermek istiyorum. Konu tartışmaya kapalıdır. :oleyo:

Zoro zaman atlaması öncesi 6 ay gibi bir sürede bile kendini o kadar geliştirmişken, dünyanın en güçlü kılıç ustasından tam 2 yıl eğitim alarak geleceği seviyeyi tahmin etmek zor . Gerçekten çok ucu açık bir konumda . Zoro belki de şu an herkesi kese kese zirveye çıkacak , belki de çok güçlü birileri ile savaşıp yenilmeden güç kazanacak . Fakat 300 bölümdür çizdiği imaj herifin bayağı aşmış olduğu .

Fujitora ‘nın yere gömmesini bile herif ters bir slash ile geri püskürttü ki Fujitora bile övdü adamı hareketinden .

Bunu yazdık diye buda Zoro fanı yegaa diye tepki verecekler olacak ama görünen gerçek budur .

Son düzenleme:
-luffy gear 2 ve 3’ün yan etkilerinden kurtuldu+hakiyle birleştirip “hawk” teknikleri üretti, sanji dj’yi istediği zaman kullanabilmeye başladı. zoro ise kılıç ustalığını geliştirdi.

-luffy diğer hakilerin yanında kral hakisini de geliştirmekle uğraşırken sanji kenbunshokuya zoro da armament’e ağırlık verdi.

2 yıl önce sanji’nin diable kullanması nerdeyse zoro’nun ashura kullanması gibiydi. Eşit değillerdi elbette ama finisher teknikleriydi. Rakibin işini bitiriyordu. Zaman atlamasından sonra ise sanji her tekmesine diable koymaya başladı. İki yıl önceki diable tekniğinin yerini de hell memories doldurdu.
Luffy’nin gear 2 ve 3’ü artık yan etki yaratmıyor ama luffy’nin hakisi çok yüksek olmadığı için eski ağırlıkları yok. Gear 2 ateş teknikleri olmasa baya güçsüz kalıyor.

Eski gear 2’nin yerini artık gear 4 almış gibi.

sanji ve luffy yeni dünyada savaşabilmek için sürekli yeni özel teknikler kullanırken zoro sadece eski tekniklerini kullandığı için diğerlerine göre çok çok fazla güçlenmiş gibi görünüyor. Ama yeni teknikler de bulmuş mu belli değil o yüzden erken konuşmamak lazım. ashura’nın güçlü versiyonu zoro’nun en iyi tekniğiyse luffy’nin gear 4’süz haline denk olur en fazla.
eğer ashura artık sürekli kullanabildiği bi teknikse ve onun üstüne de teknik bulduysa o zaman gear 4’le kapışacak seviyede derim. Ama sanmıyorum böyle bişey olacağını.

Bu yoruma verebileceğim tek tepki bu. Çünkü bu tepkiyi vermek istiyorum. Konu tartışmaya kapalıdır. :oleyo:
Oda'dan red geldi. :(

Zoro zaman atlaması öncesi 6 ay gibi bir sürede bile kendini o kadar geliştirmişken, dünyanın en güçlü kılıç ustasından tam 2 yıl eğitim alarak geleceği seviyeyi tahmin etmek zor . Gerçekten çok ucu açık bir konumda . Zoro belki de şu an herkesi kese kese zirveye çıkacak , belki de çok güçlü birileri ile savaşıp yenilmeden güç kazanacak . Fakat 300 bölümdür çizdiği imaj herifin bayağı aşmış olduğu .

Fujitora ‘nın yere gömmesini bile herif ters bir slash ile geri püskürttü ki Fujitora bile övdü adamı hareketinden .

Bunu yazdık diye buda Zoro fanı yegaa diye tepki verecekler olacak ama görünen gerçek budur .
Yegaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık