Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yorumlardan anladığım luffy yi spandamın eğittiği. Rayleigh dediğimiz adam üç haki tipini de bilen korsanlar kralının sağ kolu olmuş bir adam. Seride kaptanından daha güçlü bir ikinci adam var mı çok merak ediyorum. Yani Zoro niye istisna. Luffy nin g2 ve g3 tekniklerinin Zoro ya işlemeyeceği sanki kesinmiş gibi luffy direkt g4 ile dövüşmeye başlıyor ne hikmetse.

Luffy lastik adam nami vurunca kafa göz dağılıyo namiyi küçümsememek gerek:alkis::alkis::alkis:
Onlar komedi unsuru olarak işleniyor. Seride Garp'ın bile Luffy'e yapamadığını Nami, Chopper, Sanji şamar ile yapıyor.

Ace'in sahnesinde bir ciddiyet var. Hani OP'un klasik sahneleri vardır ya zaman yavaşlar keskin, ima dolu bakışlar atılır. Teach tehditvari bir şekilde Ace'in ne meyve yediğini soruyor. Ace'in de başından beri Teach'i gözlemlediği gibi bir şey vardı. Dikkatli inceliyordu herifi biraz da ona karşı tedbirli oluyormuş galiba öyle bir anlatım vardı.

Bana Teach'in sahnesi de komedi sahnesi olduğunu kanıtla evet diyeyim. Kimse Luffy'nin duvardan seken yumruğu ile Zoro'nun canı yanıyor diye bir yorum attığını görmedim buraya.

Onlar komedi unsuru olarak işleniyor. Seride Garp'ın bile Luffy'e yapamadığını Nami, Chopper, Sanji şamar ile yapıyor.

Ace'in sahnesinde bir ciddiyet var. Hani OP'un klasik sahneleri vardır ya zaman yavaşlar keskin, ima dolu bakışlar atılır. Teach tehditvari bir şekilde Ace'in ne meyve yediğini soruyor. Ace'in de başından beri Teach'i gözlemlediği gibi bir şey vardı. Dikkatli inceliyordu herifi biraz da ona karşı tedbirli oluyormuş galiba öyle bir anlatım vardı.

Bana Teach'in sahnesi de komedi sahnesi olduğunu kanıtla evet diyeyim. Kimse Luffy'nin duvardan seken yumruğu ile Zoro'nun canı yanıyor diye bir yorum attığını görmedim buraya.
Hocam bahsi geçen sahne nerelerdeydi bir bakayım

Luffy yeni vites bulmaya muhtaç/bağlı bir şekilde gücleniyor. Biz fiziksel olarak güçlenmiş Luffy'nin G2/G3 ile inlettiğini görmüyoruz/göremiyoruz. Bu nedenle Luffy'nin bir önceki vitesleri bir sonrakine göre artık iş görmüyor. O yüzden diyoruz ki g4'süz Luffy yeni dünyada hiçbir şey ifade etmiyor. Keyfimizden değil.

Zoro'ya gelince.. Daha evvel de dediğim gibi Zoro eğitimi hayat felsefesi haline getirmiş biri olarak eğitim programlarına zaten alışmış ve bu programlardan maksimum kazanç elde etmek için gerekli disiplin ve gereğinden de fazla azme sahip biri :) Bu nedenle eğitimi en verimli geçiren ve en çok güçlenen kişi de o. İki yıl sonrası adamın hiçbir konuda, bakınız "hiçbir konuda" falsosu yok. İlgili sahneler mangada mevcut. Herkes, efendim Luffy cok gelişti-Luffy Zoro'dan 3 tane alır-Luffy tayfayı tek başına alır gibi tamamen egzostan duman atmakla muadil cümleler kurmaya başladı ama yukarıda saydığım sebeplerden ötürü mangaka Zoro'yu en sona sakladı ki gücünü gösterirse Luffy Zoro'nun gölgesinde kalmasın :) Zoro gerçek gücünü gösterdiğinde bu mesajı hatırlatırım.

Acaba Zoroya bu arc 1. kalite kılıç verecekler mi? Şuan 2 tane 2. kalite 1 tane de 3. kalite taşıyor. Sandai Kitetsu 3. nesil olandı. 1. nesil olanı 1. kalitedeymiş. Belki onu alır.

Ayrıca Shusinin 2. kalite olması da hep garibime gitmiştir. Zamanın en iyi kılıç ustası bile 1. seviye kılıç tutamamış yazık.

-İki yıllık aradan önce ön planda tayfa vardı, aradan sonra ön planda Luffy oldu, tayfa ikinci planda kaldı ama ne hikmetse sadece Zoro bu durumda değil?

-İki yıllık aradan sonra Zoro'nun üstün b.haki sahnesi yok ama ne hikmetse b.haki konusunda Zoro herkesten önde(!)

-İki yıllık aradan sonra Zoro amirale tepki verdi diye göklere çıkarılır ama aynı adam Carrot'u bile ıskalar. Sanji de Kata'nın saldırısını atlatıp sonrasında adı anmaya değmeyecek kişilere yem oluyordu. Sorsak bu iki durum çok farklıdır onların gözünde.

-İki yıllık aradan sonra Zoro, Oda tarafından saklanmıştır ama ne hikmetse Sanji de Luffy de aldıkları bütün eğitimleri gösterdiler(!)

Geçiniz efenim geçin bunları. Sizinki kendi kendine gelin güvey olmaktan başka bir şey değil. Maalesef iki yıllık aradan sonra Luffy ayrı bir tarafta, tayfa ayrı bir tarafta oldu. Ne kadar erken kabul ederseniz, o kadar hayal kırıklığına uğramazsanız.

-İki yıllık aradan önce ön planda tayfa vardı, aradan sonra ön planda Luffy oldu, tayfa ikinci planda kaldı ama ne hikmetse sadece Zoro bu durumda değil?

-İki yıllık aradan sonra Zoro'nun üstün b.haki sahnesi yok ama ne hikmetse b.haki konusunda Zoro herkesten önde(!)

-İki yıllık aradan sonra Zoro amirale tepki verdi diye göklere çıkarılır ama aynı adam Carrot'u bile ıskalar. Sanji de Kata'nın saldırısını atlatıp sonrasında adı anmaya değmeyecek kişilere yem oluyordu. Sorsak bu iki durum çok farklıdır onların gözünde.

-İki yıllık aradan sonra Zoro, Oda tarafından saklanmıştır ama ne hikmetse Sanji de Luffy de aldıkları bütün eğitimleri gösterdiler(!)

Geçiniz efenim geçin bunları. Sizinki kendi kendine gelin güvey olmaktan başka bir şey değil. Maalesef iki yıllık aradan sonra Luffy ayrı bir tarafta, tayfa ayrı bir tarafta oldu. Ne kadar erken kabul ederseniz, o kadar hayal kırıklığına uğramazsanız.
Bir Carrot ayarı daha lazım dediğin gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık