Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kemiğe hava basıp şişiriyo yani daha büyük hale getiriyo gerdirme veya büzültme yok daha genleşme var balon gibi.G4'de ise olay daha çok sıkıştırma daha büyük degilde daha kücülterek gerdiriyo ileri dogru kitenik enerjiyle atılmasını için.

Yani G3'de amaç büyük hale getirmek.G4 ise direk gerdirmek.
Tamam da büyük hale gelince lastik daha fazla gerilmiş olmuyor mu işte ? Yoksa benim fiziğim mi çok kötü ?

Tamam da büyük hale gelince lastik daha fazla gerilmiş olmuyor mu işte ? Yoksa benim fiziğim mi çok kötü ?
Evet gerilmiş oluyor, ama @H1dalg0 'nin bahsettiği gerilme o değil. G4'te kolunu yay gibi gerip fırlatabilirken, G3'te bunu yapamaz. G3'te sadece kemik şişiyor ve teknik olarak lastik gergin hale geliyor ama G4'te de kas şişince aynı açıdan geriliyor zaten lastik.

Son düzenleme:
Evet gerilmiş oluyor, ama @Tilqi_Gin 'nin bahsettiği gerilme o değil. G4'te kolunu yay gibi gerip fırlatabilirken, G3'te bunu yapamaz. G3'te sadece kemik şişiyor ve teknik olarak lastik gergin hale geliyor ama G4'te de kas şişince aynı açıdan geriliyor zaten lastik.
Fiziksel olarak bakarsan G3 olaya genleşme denir G4'de ise büzülme denir.Ama ben sana G3 ve G4 arasındaki farkı anlatmaya calışıyorum.
Tamam orası öyle zaten.Yanlış anlaşılma oldu heralde.

Şimdi g3'te sadece kemiklerini şişirdiği için gerilme artıyor ve bu saldırı gücüne yansıyor.

G4'te Luffy yine fiziksel olarak büyüyor ve doğal olarak geriliyor.Ama buna artı olarak
yay özelliği de kazandığı için hepten güçlü hale geliyor.

Ben bu şekilde yorumluyorum.

Adam Oruç diye Türk bir karakter hazırlıyor.Ana karakterin Rakibi olan Eusstassta dahil olmak üzere kimsenin beceremediğini yaptırıyor.Bizim forum hala yok Oruç yaralı yerine vurmuş,yok aynısını Lawda yapardı,yok adam onun counterı falan filan.
Halbuki en güçlü süpernova kabul edip bayrakları asmak çok mu zordu :(
Karakter bizim tarihimizden esinlenme diye onun hayali bir serideki başarısıyla neden kişisel tatmin yaşamamız gerekiyor onu anlayamadım. Onun yaptığının değeri neyse onu teslim etmeye çalışmak yerine neden abartalım ?

Tamam orası öyle zaten.Yanlış anlaşılma oldu heralde.

Şimdi g3'te sadece kemiklerini şişirdiği için gerilme artıyor ve bu saldırı gücüne yansıyor.

G4'te Luffy yine fiziksel olarak büyüyor ve doğal olarak geriliyor.Ama buna artı olarak
yay özelliği de kazandığı için hepten güçlü hale geliyor.

Ben bu şekilde yorumluyorum.
G3 Amaç devlerin yumruğunu taklit etme, gerilmeden güç kazanma derdi yok daha büyük yumruk daha fazla güç demek.G4 ise tam gerilmeden kinetik güç kazanıp daha hızlı yumruk atmak.

Karakter bizim tarihimizden esinlenme diye onun hayali bir serideki başarısıyla neden kişisel tatmin yaşamamız gerekiyor onu anlayamadım. Onun yaptığının değeri neyse onu teslim etmeye çalışmak yerine neden abartalım ?
Dalgasına yazdığım bariz değilmiş sanırım. Artık yazdıktan sonra {İroni içerir} yazcam :D
Benim beklentim en güçlü 5 novadan biri olması ki gösterdikleri destekliyor savımı. Çok küçümseniyor bence

G3 Amaç devlerin yumruğunu taklit etme, gerilmeden güç kazanma derdi yok daha büyük yumruk daha fazla güç demek.G4 ise tam gerilmeden kinetik güç kazanıp daha hızlı yumruk atmak.
Daha büyük yumruğun daha güçlü olmasına neden olan ne o zaman ? O gerilme Luffy'e saldırı gücü açısından hiçbir fayda sağlamıyor mu yani ?

Dalgasına yazdığım bariz değilmiş sanırım. Artık yazdıktan sonra {İroni içerir} yazcam :D
Benim beklentim en güçlü 5 novadan biri olması ki gösterdikleri destekliyor savımı. Çok küçümseniyor bence
Küçümsendiği konusunda katılıyorum. İroni olduğunu da anlamamışım kusuruma bakma. :sapkali:

Daha büyük yumruğun daha güçlü olmasına neden olan ne o zaman ? O gerilme Luffy'e saldırı gücü açısından hiçbir fayda sağlamıyor mu yani ?
Güçlenmesinin fiziki bir açıklaması pek yok galiba. Devlerin yumruğunu taklit ediyor tek sebep bu muhtemelen. Belki kolu büyüdüğü için kaldıraç etkisi gösteriyordur ve daha şiddetli sallıyordur. :oleyo2:

Hocam fiziksel düşünürsek kemik şiştimi incelir demi daha dayanıksız hale gelir + boş balon olur .One piece okuyoruz fantastik seri her şeye mantık çerçevesinde bakmakyalım G3 ilk çıktığında bir devin yumrugu insan yumrugundan daha güçlüdür diyor Luffy'de dev yumruğunu kopyalıyor mantiken olay bundan ibaret.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık