Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"Katakuri konuşurken boğazını temizleyen ya da cızırtılı sesler çıkaran birisi olacak. Bir ihtimal kaşınma tiki olabilir. Giysisinde mor tema kullanılacak, köpek resmi ya da sembolü de olabilir bir yerlerinde. Tipi patatese benzeyecek, iri yarı olacak. Tekme tokat, fiziksel dövüşen birisi olacak. Vücudunun ya da hakisinin sertliği ile meşhur olacak. Meyvesi de bir şeyleri katılaştırma ile alakalı olabilir.

Burda dursun, tutarsa ben demiştim deyip hava atarım :) Bakalım ne kadarı tutacak.

20 Mar 2017"
11 ay önce böyle demişim Kata'nın sadece ismi geçiyordu o zamanlar :)

Animede çıkacak bakalım konuşmasında herhangi bir gariplik yok gibi mangaya göre.

Giysisinde değil ama saç renginde pembe var. Ben mor olur diye beklemiştim.

Sol omzundaki dövme dişli bir köpeğe benziyor ama sayılır mı bilmem. Ayrıca köpek dişleri baya uzun bu sayılır belki :)

Tipi patatese benzemedi ama baya uzun çıktı adam 5 metre.

Bunu tutturması zor değil ama tekme tokat fiziksel dövüştüğü kısım tutmuş.

Hakisinin sertliği şu ana kadar gördüğümüz en sert. Ancak adam k.hakisiyle meşhur çıktı.

Meyvesi bir şeyleri katılaştırma ile ilgili olur demişim mochiden yapmadığı şey kalmadı adamın. Meyveye şekil verip sertleştiriyor.

Hava atamadım ama eğlenceli oldu :)
Helal olsun.

Sadece Japonya için geçerli olduğu söylendi bu durumun.
Sadece yayın hakları mı satın alacaklar? Öyleyse sorun yok. İzlememeye devam ederim. Ama kendileri yapıp yayınlayacaklarsa, Türkiye'ye ulaşan versiyon da bu olacak. Özellikle Netflix'te paylaşmaları gerekmiyor.

Sadece yayın hakları mı satın alacaklar? Öyleyse sorun yok. İzlememeye devam ederim. Ama kendileri yapıp yayınlayacaklarsa, Türkiye'ye ulaşan versiyon da bu olacak. Özellikle Netflix'te paylaşmaları gerekmiyor.
O konuda tam bir bilgim yok, forumda bu konuda verilen bilgi sadece Japonya'd yayınlanacağıyıdı.

@Historia

Saldırı gücü ve fiziki kuvvet farklıdır.Luffy g3'te fiziki kuvveti arttığı için daha sağlam vurmuyor.Gerilmeden dolayı yumruğu daha sağlam bir hale geliyor ve bu yüzden daha sağlam vuruyor.Mesela haki sertlik sağlaması amacıyla kullanılıyor.Sen normal bedeninle 5 kg dumbell kaldırıyorsan haki basınca 10 kg mi kaldırırsın ? Zannetmiyorum.Sertliğin ne alakası var ki fiziki kuvvetle ? Ama mesela normal halinle yumruk atsan sadece fiziki kuvvetini hissettirebilirken hakili yumrukta fiziki kuvvet+hakinin sertliğini hissettirmiş olursun ve doğal olarak sertlik senin yumruğunun saldırı gücünü arttırır.Fiziki kuvvetini değil.Luffy'nin g3 olayı da böyle.Gerilmeden dolayı saldırı gücü artıyor.

Haki yoğunlaştırma diye bir şey ileri de çıkar mı bilemem ama şu anlık o yönde bir veri yok.Zaten olursa bir nevi saçma olur.Kata 2 saat Luffy'i döveceğine olan hakisini yumruğuna bir kere de yoğunlaştırıp tek atsaymış o zaman ?

Dof'un ağzından g4'ün meyve+haki kombinasyonu olduğunu duyduk.Yani haki kullanmadan Luffy g4 formuna giremez çok yüksek ihtimalle.O formda kalmasını haki sağlıyor ve g4'te kaldığı sürece de hakisini harcıyor.G3'te veya g2'te attığı bir hakili yumrukta bunu anlık olarak kullanıyor.Fakat g4'e girdi mi 30 dk,50 dk,1 saat falan formda kalıyor desek o süre boyunca hakisi bitmeye devam ediyor.Ve form Luffy'i fazla zorluyor olmalı ki olması gerekenden daha hızlı bir şekilde bitiyor hakisi.
G3'de gerilme yok kemiği şişiriyo. G4'de ise kasları şişiriyo gerilme yapabiliyo.King kong gun saldırısnda sonradan kemiğide şişirip gerdirebiliyo sadece bunuda dediğin gibi yülsek haki harçayarak yapıyo sadece.

Tamam işte kemiğin şişmesi aynı zamanda gerilmesi demek değil mi ?
Kemiğe hava basıp şişiriyo yani daha büyük hale getiriyo gerdirme veya büzültme yok daha genleşme var balon gibi.G4'de ise olay daha çok sıkıştırma daha büyük degilde daha kücülterek gerdiriyo ileri dogru kitenik enerjiyle atılmasını için.

Yani G3'de amaç büyük hale getirmek.G4 ise direk gerdirmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık