Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks, hakisiyle ünlenmiş birisi. Zaten herkes bunu biliyor. Mihawk'ta haki namına ne gördük. Mf'deki Luffy olayını Mihawk lehine yormayın o sizin düşünceniz. Mihawk'ın hakisi konusunda bilinen kılıcının çizik almaması. Bu bilgiler ışığında gidip hakisiyle ün salmış birinin hakisi erken biter demen abesle iştigal değerdedir.
Ben herhangi birisinin hakisinin biteceğini iddia etmedim. Şimdi hakaret falan etmek istemiyorum ama 3 seferdir yazdıklarımdan başka anlamlar uyduruyorsun. Lütfen biraz dikkat et.

Yonkou>>Amiral net dir benim, için.

Yav Marco gayet denk çizildi amirale karşı Mf de.Beckman geldi posta koydu amirale, Jack amirallerin olduğu filoya dalıyor.

Yonkou kaptanları ise sağ kollarından çok çok daha güçlü kişiler.

Sizin dediğinize göre Yonkou=Amiral=Sağ kol=(Hatta bazı sol kollar sağ kollara çok yakın güçte)

Ozaman evrende herkes denk çıkıyor.

Ben herhangi birisinin hakisinin biteceğini iddia etmedim. Şimdi hakaret falan etmek istemiyorum ama 3 seferdir yazdıklarımdan başka anlamlar uyduruyorsun. Lütfen biraz dikkat et.
Daha bir önceki mesajında neden Mihawk’ınki önce bitiyor diye sormuşsun. Ben de neden bitebileceğini açıkladım. Daha bunu bile inkar ediyorsun. Ben vazgeçtim seninle tartışmaktan. Kafanda bir şeyler belirlemişsin. Uzmanı gelse değiştiremez. İlk kez birisiyle tartışırken bu kadar “uğraştım”.

Yav ciddi ciddi böyle anladığına şaşırıyorum.BM ve Nami diyorsam illaki güç olarak yıldırımlarının arasında fark vardır diyorum.Hani diğer türlü anlamak için çok zorlamışsın hacı.

Sadece BM 2 amirali alır diyorsun.Güzel bir açıklama göremedim.

BM elementleri nerde manipüle ediyor ? Kaynak atar mısın kaçırdım galiba.

Aynı şekilde binlerce haki kullanan adam yok denizcilerde.Kor ve üstü seviyedeki adamlarda var.Zaten o korlar 2y önceki Luffy'le taş çatlasın aynı seviyedeydiler.Aynı şekilde bir yonko tayfasında da denizcilerde olduğu kadar haki kullanıcısı adam var.
Bak kardeş dressrosa arc Fuji haki kullananlar benle kuş kafesini durdurmaya gelsin diyodu ve rütbeleri koramiral bile degildi. Luffy Fatihin hakisi patladığında bayılmayan onbilerce adam vardı boş organizyon değil denizciler.Karasakalı köşeye atalım ne olduğu belli değil hala onun diğer 3 Yonko çift amiral alır.Nami yıldırım atmıyo sadece tetikliyo yıldırımı atan Zeus.Blincini kaybetmiş Bm öyle bir savunma mekanizması varki roketleri ne yaptığını gördük, siz Wb ile kıyaslıyosun fakat Oda adamın öldürcem diye handikap üzerine handikap verdi.Katayı yap amiral sırıtmaz kimse bu nasıl amiral demez neden adam baya güçlü.Demek istediğim amiral ğücünde adam bulursun Mihawk koy olur Kaido'nun adamlardan koy olur veya güçlü bir meyve ver sağlam adamın tekine yine amiral seviyesi gelirsin fakat Yonko'lar velinimet gibi bişey. Bm 5 yaşında dev köyü yok ediyo efsanelimiş dev'i tekliyo.Kadın görür görmez Filo amirali olur bundan diyo 5 yaşındaki çocuga bırakta 2 tane amiral alabilsinler.

Senin takıntıların ile uğraşmak istemediğim için cisimleşme olayını görmezden geliyorum.

H.haki eğer saf kılıç ustalığını bozuyorsa, Ashura da bozuyordur. Bu kadar basit. İkisi de kılıçla alakalı değil.

Bu arada Mihawk'ın elinden kılıcını alırsan güçsüz olur diyenlere Aziz Yıldırım cevap vermiş:

Üzüyorsun, takıntı değil bunlar. Bilinmeyeni bekleme bu, kıçından uydurmama. Ne olduğu belli olmayan şeylere temkinli yaklaşma falan neyse. H.haki niye kılıç ustalığını bozsun :S Zamanında Shanks hakisini kapatıp dövüşüyormuş muhabbetine döner bu :S Ki bizzat Mihawk kendisi kılıcındaki çiziğin ustalığına gölge düşürmemesi için haki kapladığını ima ediyor. Haki ruh ve irade ile alakalı, aynı şekilde ashura da ruhun ile oluşturduğun bi ilizyonsa o da kabul edilir.

Bu arada kimin daha iyi kılıç ustası olduğunu nasıl anlayacaklar diyordun :/ Benim bi fikrim yok pek ama Zoro'nun yendiği rakiplerine bakarak belki bişeyler çıkarılabilir. Sanki onlar üstünlüğü kabul ediyor gibiydi.

Daha bir önceki mesajında neden Mihawk’ınki önce bitiyor diye sormuşsun. Ben de neden bitebileceğini açıkladım. Daha bunu bile inkar ediyorsun. Ben vazgeçtim seninle tartışmaktan. Kafanda bir şeyler belirlemişsin. Uzmanı gelse değiştiremez. İlk kez birisiyle tartışırken bu kadar “uğraştım”.
Dostum sen benim Shanks'ınki erken biter dediğimi iddia ettin. Ben öyle bir şey demedim. Dedim ki kimin önce biteceğine nasıl kanaat getirdiniz? Shanks hakisiyle ünlü ne demek ya? Shanks'ın ön plana çıkan 2 şeyi var; 1. h.haki, 2. kılıç. Nerede b.haki? Ayrıca meşhur derken, nerede meşhur? Ben şimdi bunlara cevap vermek zorunda kalıyorum. Ortada böyle bir şey yok ama. Belirttiğim buydu. Sen başka anlıyorsun.

Önce benim sorduğum Zoro vs Mihawk ve Zoro'nun Ashura kullanması gibi sorular cevaplansın. Nedense hep ben bir şeyler cevaplıyorum.

Big Mom kafasına bandana takıp, eline kılıcını alıp uzaktan saldırılar atıyor ama kılıç ustası değil. Rayleigh amiralle baştan sona kılıcıyla kapışıyor ama kılıç ustası değil. Shanks göründüğü her sahnede elinde kılıçla dövüşüyor, kılıcı isimli bir kılıç, Mihawk'la rakipler ve düello atıyorlar ama kılıç ustası değil. Bir tek Mihawk ve Zoro kılıç ustası.

Franky mevzusu zaten çok ayrı. Luffy de kılıç kullandı ona kılıç ustası dedim mi? Ben gayet güzel ayırt ediyorum. Siz işi bulandırmaya çalışıyorsunuz. Kafanıza göre şu hakiyi kullanan kılıç ustası, şunu kullanan değil. Şu meyveyi kullanan kılıç ustası(kaku), şu meyveyi kullanan değil(Big Mom).

Mihawk'ın elinden kılıcını alırsan bir şey yapamazmış ama BM kılıçsız da yenermiş. 1.si Mihawk'ın elinden kılıcını alamazsın. 2.si Big Mom kılıcını kullanınca da yenemez, kullanmasa da yenemez ama neden kullanmasın?

Bu şununla aynı mantık; WB'den meyveyi al, Garp'a ver. En güçlü adam Garp oldu. Demek ki saf güçte Garp daha güçlü ama WB dünyanın en güçlüsü. Böyle bir ayrım var mı? Yok. Kılıç ustalığında da böyle bir ayrım yok. Sizin uydurduğunuz bir şey.
Ashura da neyi açıklamam gerektiğini anlamadım. O yüzden genel cevapladım.

Koca Ana'ların bahsettiğim özelliği şu bunu ısrarla cevaplamıyorsun. Öncelikle bu kadının gücü gösterilirken ön plana çıkartılan şey kılıç ustalığı mı? Kesinlikle değil. Koca Ana kılıcı olmasa ana özelliklerinden bir şey kaybeder mi hayır ya da çok az. Ama Mihawk ve Zoro öyle değil. Ayrıca burada en son paragrafın ne alakası var allah aşkına ki en sevmediğim şeylerdir bu. Yok meyvesini çıkartsan yok şu olsa. Bu karakterler her şeyleri ile o güçlere ulaşıyorlar. Benim üstüne vurgu yaptığım nokta Koca Ana da kılıç olmasın bu saydıklarımızda kılıç olmasın hangilerinin çok büyük güç kaybına uğrayacağı. Hatta tam tersi ben bu adamların kılıç ustalığından gelen gücüne vurgu yapıyorum. Bu adamlar zaten kılıç ustalığı üzerine kendini geliştirmişler. Bunu niye diretiyorsun? Yada tam tersinden alıyorum ve asıl vurguladığım nokta bu. Mihawk vs Koca Ana da Koca Ana 3.4. özelliği olan kılıç kullanması varken. Mihawk'ın ilk ve tek özelliği kılıç ustalığı. Kendini kılıç ustalığı yoluna adamış. Kendine kılıç ustası diyenlere kendini bu yola adayanlara kılıç ustası deniyor. Her kılıç kullanana değil. Bak çok net konuşuyorum sadece kılıç çarpıştırma savaşı olsa Mihawk Koca Ana'ya üstün gelebilir ki bu onun en iyi kılıç ustası olmasından gelir ama bu dövüş esnasında Koca Ana'nın başka özellikleri ile de yenmesi onun Mihawk'dan güçlü olduğunu gösterir. Bu Mihawk'ın en iyi kılıç ustası olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu dediğim örneği Roger'a da Rayleigh'e de Shanks'a da uygula. Senin mantığınla Roger'dan da güçlü olabilir. Buradan yürürsek Roger ile aynı seviye olan dünyanın en güçlü adamından da güçlü oluyor ki mantıksızlığa gel. Yonkolardan bahsedilirken "Beyazsakal ile bölgeleri için savaşmış kişiler" Bu bile seviye farkını gösteriyor.

http://onepiece.wikia.com/wiki/Yonko
http://www.korsanfan.com/konu/yonko-hakkında.5466/

Şuralara bir bak ve yapılan en güçlü dört korsan tanımını iyi anla.

Bu adamlar en güçlü adamla mücadeleye girmiş kişiler. Bir tarafta da Beyazsakal'dan aşağı da olduğunu kabul etmiş kişi. Evet en iyi kılıç ustası ama bu onu bu isimlerden daha güçlü yapmaz. Şu yorumları gördükçe artık başka şeyler düşünmeye başlayacağım.

Mihawk'dan kılıcını alırsan ne kalır Mihawk'ı Mihawk yapan sorarım. Bu da Mihawk'ın kılıç ustalığı ile bence amiral seviyesindedir. Kılıç ustalığının büyüklüğü ve ona sağlamış olduğu gücü gösterir net. Ama Koca Ana'dan kılıcı al yine canavar yine canavar. Fark bu işte ki bu isimlerden hiçbiri kendini kılıç ustası olarak görmüyor. Kılıç ustalığının bir terbiyesi bir yolu var. Bunu anlayamıyorsan ve her kılıç kullanana bu şekilde ana özellikleri kılıç kullanmakmış diye yaklaşıyorsan bir şey demiyorum artık.

Mihawk'ın elinden kılıcını alırsan bir şey yapamazmış ama BM kılıçsız da yenermiş. 1.si Mihawk'ın elinden kılıcını alamazsın. 2.si Big Mom kılıcını kullanınca da yenemez, kullanmasa da yenemez ama neden kullanmasın?
Şu kısma sadece güldüm. Kusura bakma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık