Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hint mitolojisinde bir Tanrı, Zoro'nun yaptiği pek kılıç teknigi değil gibi, ruhsal boyutu da var şeytani moda geçiyor.

Nasıl yaptığının bir açıklaması yok da şeytani mod falan sadece bir öngörüden ibaret kalıyor. Elimizde olan tek şey bunu kılıç tekniği olarak kullandığı. Şu trende kılıcını esnek/dalgalı gösterdiği gibi.

Kılıç tekniğine girme ya :S İstersen her kesici saldırıyla kılıç tekniği dersin bu sefer de :( Gerçi bunu diyen Kaku vardı sanki :S Hem elindeki kılıçları hem de bacakları rankyaku atıyor diye sayıp yontoryu diyordu sanki :S
Onun tanımı da çok dar. Kılıç dediğin sadece uzaktan kesiş atmaz, daha çok işlevi vardır. . :S

Asura nereden geliyor, mekaniği nedir belli değil. Ama kılıçlarla var ve kesiyor rakibi. Ben aksi çıkana dek kılıç tekniği derim.

Mantığını çözemedim.Neyse katılmıyorum diyeyim.Çünkü bence arada bir doğru orantı vardır.
Bunu ben demiyorum ki manga diyor. Benim bir teorim falan değil. Naruto izlediysen oradaki çakra gibi düşün. Sakura'nın çakrası azdı ama kontrolü çok iyiydi. Mesela kontrolü sayesinde aynı enerji le Sakura 3 klon yapacaksa Naruto 2 yapabiliyordu daha fazla çakra kullanıp. Çünkü kontrolü yoktu. Burada da benzer mantık var. Luffy kontrolünü eğitimini ne kadar geliştirirse haki kullanımı da o kadar gelişecek.

Yonkou>>Amiral net dir benim, için.

Yav Marco gayet denk çizildi amirale karşı Mf de.Beckman geldi posta koydu amirale, Jack amirallerin olduğu filoya dalıyor.

Yonkou kaptanları ise sağ kollarından çok çok daha güçlü kişiler.

Sizin dediğinize göre Yonkou=Amiral=Sağ kol=(Hatta bazı sol kollar sağ kollara çok yakın güçte)

Ozaman evrende herkes denk çıkıyor.
Marco diğer sağ kollardna ayrıdır gözümde.Amirale yakın gücü olduğunju düşündüğüm nadir adamlardan yonkou kaptanlari dışında.Beckmanı Kizarunun ne kadar salladığını Mfde gördük.He he dedi geçti.Ha Aynı Marco Sakazuki luffyi peşlerken durduramıyor o ayrı.Sakazuki gidip yakıyor jimbei ve luffyi.Durdurmak ile tek saldırıyı engellemek farklı şeyler.

Jack filoya daldi diyorsun Apoo iki yıl önce amirale saldíıyor.Burdan bir şey çıkmıyor gördüğün gibi.

Yonkouların sağ kollardan çok daha güçlü olduğuna ise katılıyorum.

Ashura da kılıçla alakalı değil, h.haki bozarsa o da bozar dedim.

Ben sana Kaku örneği, Cabaji örneği vermedim mi? Neden onları görmekden geldin? Kaku'dan kılıcını al, yine güçlü değil mi? BM'den ne farkı var? Cabaji kılıç hariç bir ton şey kullanıyor, neden kılıç ustası sayılıyor? Zoro da yeri geldi tekme ve yumruk kullandı. Kılıç ustalığı felsefe ile belirleniyorsa en iyi kılıç ustası da felsefesi en doğru olan olsun o halde. Ben sana bunların One Piece'de karşılığı yok diyorum.

Roger ne alaka anlamadım. Roger döneminde Mihawk en iyi miydi? Böyle bir bilgi mi var?
Gözümden kaçmış. Hemen açıklayayım. Çünkü saydığın isimler kendilerini kılıç ustası olarak tanımlıyorlar. Zoro mecburiyetten kullanıyor. Kılıcı varken yumruk yumruğa dövüşü var mıydı? Felsefeden bahsederken en iyisi olan kazansın mantığında demedim. Bu iksinin bir kılıç ustası duruşu var. Zoro'nun meşhur"kılıç ustasının sırtından aldığı yara utançtır" bu duruşun bir yansıması

@Tombe
RPG oyunu gibi bakıyorum olaya. Mihawk'ın gücünün %60 kılıç, %40 hakiyse. Koca Ana'nın %10 kılıç %60 haki %30 meyvedir gibi.
Bende aşağı yukarı bu şekilde düşünüyorum anlatmak istediğimde bu aslında aşağı yukarı ama yüzdeye girmeyelim olay başka yere gider :D

Gözümden kaçmış. Hemen açıklayayım. Çünkü saydığın isimler kendilerini kılıç ustası olarak tanımlıyorlar. Zoro mecburiyetten kullanıyor. Kılıcı varken yumruk yumruğa dövüşü var mıydı? Felsefeden bahsederken en iyisi olan kazansın mantığında demedim. Bu iksinin bir kılıç ustası duruşu var. Zoro'nun meşhur"kılıç ustasının sırtından aldığı yara utançtır" bu duruşun bir yansıması
Ne güzel bak mangada örneği olduğu konusunda hemfikiriz. Ben bu noktadan itibaren tartışmayı sonlandırıyorum kendi adıma.

Gökyüzü Adası'nda var. Nami şaşırıyor hatta sizin gibi. :D ''Kılıç ustası değil misin sen,'' gibisinden. Burada yumruk atıyor. Tekme attığı yerler de var ama onları tam hatırlamıyorum. Manga kurtları bilir.

O değilde Luffy BM’nin kılıç salladığını görünce neden kılıçustaları aklına gelmiyorda aaa dev tekniği diyor??? sığır daha kılıçustasını çözememiş.

Ne güzel bak mangada örneği olduğu konusunda hemfikiriz. Ben bu noktadan itibaren tartışmayı sonlandırıyorum kendi adıma.

Gökyüzü Adası'nda var. Nami şaşırıyor hatta sizin gibi. :D ''Kılıç ustası değil misin sen,'' gibisinden. Burada yumruk atıyor. Tekme attığı yerler de var ama onları tam hatırlamıyorum. Manga kurtları bilir.
Buradan Koca Ana'nın kılıç ustası olduğu mu çıkıyor anlam veremedim ama ikimizde anlatacağımızı anlattık zaten.

O değilde Luffy BM’nin kılıç salladığını görünce neden kılıçustaları aklına gelmiyorda aaa dev tekniği diyor??? sığır daha kılıçustasını çözememiş.
:D

Denizciler boş organizasyon değil zaten.Sadece dediğin gibi kalabalık olmalarından güçlü değil bu adamlar.Amirallerden sonraki en güçlü adamlar korlar ki onları da zaten yonkoların adamları karşılıyor.Mesela bir yonko tayfasının asıl gücü yonko+komutanlarından geliyor.Aynı şekilde denizcilerin gücünün asıl kaynağı amiraller.Zaten ''en büyük savaş gücü'' olarak geçti bu adamlar.

Şu roketleri cidden büyük bir saldırı olarak görüyorsan ya ne diyim.Neyse Kata'yı denizcilere koysan elbette amiral olur.Çünkü bir koramiral gibi çöp değil.Fakat Kata'yı denizcilere koysak amiral olması onu Kizaru'yla,Aka'yla,Aok'la aynı seviyede yapmaz.Bunun en büyük kanıtı WB gibi bir adamdan 2 deprem yumruğu yemiş Aka'yı Marcoların durduramamasıdır.Senin dediğini tersten düşünelim.Bir amirale yonko tayfasını ver gayette yonko olur.Ha bir amiral yonko tayfası sayesinde yonko oluyor diye diğer yonkolarla bireysel anlamda aynı güçte mi olur ? Olmaz fakat arada uçurumda olmaz.

Oda Luffy'nin ağzından ''Yonko ve amiral...'' dedirtti.1 yonko 2 amiral etseydi sence de sadece yonkoları söyletmez miydi o sözde ? Bu sözle bile şu iki seviyeyi ayırmışken mangaka bir yonkoya 2 amiral demek bilemiyorum.
Olaya düz mantık bakma orda demek istedigim bilincini kaybetmiş bile olsa kendisi savunabiliyo, savunma mekanizmasının ne kadar iyi olduğunu göstermek saldırının roket veya başka bişey olması önemli değil. Amirallerden yonko olmaz nedeni cok başit yeterli güçte degiller erir giderler.Denizçilerde Garp hariç kimse Yonko olamaz bu kadar basit.Kizaru'nun sen meyve olayından başka ne gördün adam akıllı ki Kata
ile kıyaslanamaz diyosun. Kata bildigin 2 haki türündede şov yapıyo Kizarunun meyveden başka ne görebildik.Kardeş ben mangada gördüğüm şeyleri kendi kafamla yorumlayıp yazıyorum sen biraz tahminsel konuşuyon.Zamanında Aka'nın diğer amirallerden daha güçlü olduğunu söyledim yine sen öyle bişey yok dedin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık