Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haki miktarından bahsediyorsan Dressorasa da ufak bahsi geçti. Katakuri dövüşünde net biçimde bahsedildi.
Haki miktarı tamam da ''Hakisi Shanks'la yarışacak düzey de olabilir ama bir de bu işin haki miktarı var'' demek garip geldi.Oda bu hakiyi hala tam anlamıyla işlemese de aynı sertlikte hakiye sahip olanların haki miktarı da aynıdır.Birbirinden farklı şeyler değildir.

Yazdığım aynı cevap ne ? Önceki tartışmamızı hatırlamıyorum da ondan soruyom.

Yıldırımla ilgili dediğine katılmıyorum.BM'nin kullandığı yıldırımla,Nami'nin kullandığı yıldırım arasında fark vardır.Dediğim gibi Nami'nin o yıldırımını Aka'nın yumruğuyla aynı seviyede mi görüyorsun ?

Denizcilerin en güçlü olmasının sebebi aşırı fazla olması falan değil.10 dorukilik elemanlar sadece kuru kalabalık.Önemli olan nitelikli adamlar ki gördüğümüz kadarıyla da denizcilerde 4 tane nitelikli adam var.Amirallerin yerinin doldurulması da kurgudur bana göre.Çünkü 800 yıllık oluşum 4 tane amiralle takılırken 2 yıl da direk 2 tane amiral buluyorlar.Neden bu amiralleri daha önceden bulup amiral sayısını arttırmıyorlar ? Bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilirsen hak veririm sana.Aynı şekilde yonkoluk mevkisini de Teach doldurdu.Bu da bir kurgudur.

Ayrıca şöyle yazma birader.Kendi dediklerinde,benim dediklerimde düşünceden ibaret.Kendi düşüncenin %100 doğru olduğunu nerden biliyorsun ? Tartışma platformundayız.Şu an sana yazdığım şeyler gayette savunulabilir şeyler.Kendi düşünceni kesin doğruymuş gibi empoze etmekte ne oluyor ?
Aka'nın yumruğu herşeyin cevabı zaten. İşin gülünç tarafı hala yıldırım farkı var diyosun yıldırım yıldırımdır farklı türlüsü yoktur en fazla yıldırımdır voltaj farkı vardır desen filan anların ama ciddi ciddi farklıdır diyosun. Her zaman dicem bunu tek Yonko 2 amirali öyle olur böyle olur alır. Karasakal örnegini verme çift meyve diye bişey var ortada + saydığın amiraller meyve gücüyle ön plana cıkmış adamlar. Bm meyvesiyle elementleri manupile ediyo tam zıttı bari başka örnek ver ama ortada bir yumruk var herşeyin cevabı.Binlerce bellirli seviyenin üzerinde haki kullanabilen koramiral var sayı olarak hala çok fazlalar.İlla cevap istiyosan Aka'nın magma yumrugu varya 7 8 tane vurması lazımki eğer vurabilirse Bm etki etmeye anca başlar.

Haki miktarı tamam da ''Hakisi Shanks'la yarışacak düzey de olabilir ama bir de bu işin haki miktarı var'' demek garip geldi.Oda bu hakiyi hala tam anlamıyla işlemese de aynı sertlikte hakiye sahip olanların haki miktarı da aynıdır.Birbirinden farklı şeyler değildir.
Öyle şey olabilir mi? Haki seviyesi yüksek olan ama b.hkisini eğitmeyenle haki seviyesi orta olup kendini eğitmiş olan b.hakisi sert olan birinin b.haki sertliği bir midir? B.haki eğitimle gelişen bir şey birde bunun benzini var.

Bir ankette gün belirlenmişti ve şıklarda beraberlik vardı.Vs konuları bu aralar tartışılırken daha kapsamlı ve üzerine yoğunlaşacak maddeler eklenmeli bence.

1-) Hakinin tükenen bir şey olduğunu gördük, sırasıyla girseler; yorgunluk faktöründen Wb kaybeder.

2-) Savaş tecrübesinden dolayı 2v1 e alışık Wb alır.Wb çok çok yüksek zorlukla alır ama sonra Wb'nin naaşını alırlar.

Totalde Mihawk - Fuji yüksek zorluk
Edit: Yonkuo vs Amiral konuları canlandı gözümde, fikirler değişmiş. :D
Haki tükenen birşey de ne kadar kullandığına da bağlı. Mesela Luffy'nin G4'ü gibi harcayan başka kullanım gördük mü :S Belki ileride tüm beden haki yapanlarla görürüz. Bu hakisi biter muhabbetini yapmak için uzun süreli dövüşlerde haki kullanımını biraz daha görmek lazım ama daha o lutfa mazhar olamadık. Üstelik bahsedilen WB de genç hali, yani yaşlı ve hasta halindeki gibi delik deşik olmasına, kalbi teklemesine rağmen canavar olan herifin sağlam hali. Neyse benim kafamda bi fikir belirmiyor hala dövüşü kim yönlendirir, domine eder falan, bilemiyorum altan.

Bunlar adamın elinin altından çıkıyor, üzerlerinde imzası oluyor, tabi ben kabul etmiyorum diyen bir çok kişi var, içlerindeki tutarsızlıklardan dolayı, işin bu kısmına bir şey diyemem ama ben kabul ediyorum var mı hacı :hıh:
Mihawk ile Vista denk hadi kabul et de görelim :artiz: Meşhur Sabo örneği var. Oradaki yazıya bakarsan ölmüş gibi anlatılıyor ama ölmedi. Açıklayabilir misin bunu? Hayır.

Evet bence amiral seviyesindeki. O klasmanıma bana göre amiraller ve sağ kollar giriyor. Bunlar arasındaki yeri tam olarak nedir umarım ilerde görürüz.

Haki miktarından bahsediyorsan Dressorasa da ufak bahsi geçti. Katakuri dövüşünde net biçimde bahsedildi.

Ben senin iki gündür yazdığın tüm mesajları değil aramızdaki muhabbetleri okudum. Ve onlara da sorduğun şeyleri cevaplamaya çalıştım. Cevabını alabilmişsindir alamamışsındır. Orasını senin bileceğin iş. Ancak o kadar konuşup üstüne vurgu yaptığım özellikle hadi Shanks'ı geçtim yeteneklerini tam bilmiyoruz ama Roger, Rayleigh, Koca Ana hatta Franky :D gibi örnekleri cevaplandırmanı beklerdim. İyi forumlar.
Önce benim sorduğum Zoro vs Mihawk ve Zoro'nun Ashura kullanması gibi sorular cevaplansın. Nedense hep ben bir şeyler cevaplıyorum.

Big Mom kafasına bandana takıp, eline kılıcını alıp uzaktan saldırılar atıyor ama kılıç ustası değil. Rayleigh amiralle baştan sona kılıcıyla kapışıyor ama kılıç ustası değil. Shanks göründüğü her sahnede elinde kılıçla dövüşüyor, kılıcı isimli bir kılıç, Mihawk'la rakipler ve düello atıyorlar ama kılıç ustası değil. Bir tek Mihawk ve Zoro kılıç ustası.

Franky mevzusu zaten çok ayrı. Luffy de kılıç kullandı ona kılıç ustası dedim mi? Ben gayet güzel ayırt ediyorum. Siz işi bulandırmaya çalışıyorsunuz. Kafanıza göre şu hakiyi kullanan kılıç ustası, şunu kullanan değil. Şu meyveyi kullanan kılıç ustası(kaku), şu meyveyi kullanan değil(Big Mom).

Mihawk'ın elinden kılıcını alırsan bir şey yapamazmış ama BM kılıçsız da yenermiş. 1.si Mihawk'ın elinden kılıcını alamazsın. 2.si Big Mom kılıcını kullanınca da yenemez, kullanmasa da yenemez ama neden kullanmasın?

Bu şununla aynı mantık; WB'den meyveyi al, Garp'a ver. En güçlü adam Garp oldu. Demek ki saf güçte Garp daha güçlü ama WB dünyanın en güçlüsü. Böyle bir ayrım var mı? Yok. Kılıç ustalığında da böyle bir ayrım yok. Sizin uydurduğunuz bir şey.

Yanlız Enel ile Naminin yıldırımı bir olamaz. En basitinden bi örnek Enelin Amaru saldırısı 200 Milyon Volt. Naminin kıytırık yıldırımıyla Amirallerin saldırılarını karşılaştırmam ben. Hani konu ile ilgisi yok ama 2 Amiral kan alır BM'den.
Kardeş senin gibi volt farkı filan dese eyvallah dicem arkadaş yıldırım farklı diyo sanki Nami'ninki daha az çarpıyo gibi.Bu arada o yıldırım Nami'nin degil Zeus'un yıldırımı yerde kocaman krater açıyo ve Bm çizik yok. İki amiral kan almasına alır ama yenmezler bu canavarı bi ara yeri katlayarak sürüklüyodu.

12 sene öncesine kadar Mihawk ve Shanks kılıç düelloları yapar. Shanks 12 sene önce kolunu kaybeder ve Beyazsakal kolunu kaybetmiş olan Shanks'in herkesi şaşırttığını söyler. Bu noktadan sonra Mihawk düelloların onurunu kaybettiğini düşünüp düello yapmak istemez. O halde:
  1. 12 sene önce kolunu kaybetmiş olan Shanks'in herkesi şaşırtması Beyazsakal tarafından belirtildiğine göre Shanks Grandline'da (Yeni Dünya) isim yapmış birisidir: Doğru.
  2. Mihawk bu kadar ünlü birisiyle sürekli düello yapabildiğine göre kendisi de güçlü olmalıdır: Doğru.
  3. Mihawk 12 sene önce dünyanın en iyi kılıç ustasıdır: Bilinmiyor.
  4. Shanks 12 sene önce Yonkou'dan biridir: Bilinmiyor.
  5. 12 sene önce Mihawk ve Shanks aşağı yukarı eşit güçtedir: Büyük ihtimalle.
  6. Mihawk'un 12 sene önce Shanks ile düello yapabiliyor olması onun kesinlikle imparator seviyesinde olduğunu gösterir: Yanlış.
  7. Mihawk ve Shanks'in kılıç kullanıcıları olması ve Mihawk'un dünyanın en iyi kılıç ustası olması onun Shanks'ten üstün olduğuna dolayısıyla Yonkou seviyesinde olduğuna kanıttır: Yanlış.
  8. Shanks'in kılıç yeteneklerinden başka yetenekleri (özellikle fatihin hakisi) de vardır ve dolayısıyla tüm güçlerini kullandığında saf kılıç ustası olarak kabul edilemeyeceğinden Mihawk'un altında denemez: Doğru.
  9. Oramiral Fujitora, Trafalgar D. Water Law ve Vergo gibi karakterler kullandıkları silahları şeytan meyvesi ve haki yetenekleriyle birlikte kullandıklarından sadece kılıç ustası ve "bambucu" değillerdir: Doğru.
Forumun facebook sayfasından aldım. Gayet güzel özetlemiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık