Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tasarımı dışında gördüğün hangi olay, durum, sahne amiral dengi görmene sebep oldu?
Sağ kol olması yeterli bir neden benim için. Üstüne ilk görüldüğü anın, jelibonla adam öldürmenin, tamamen güç gösterisi olması ve geleceği görecek derece bir haki türünden bahsedilmesi yeterince destekliyor beklentimi.

Konuyu farklı bir yere çektiğim yok. 2 sayfa önce attığın mesajı söylüyorum sadece. Tartışıyoruz evet ama tartışalım derken haylperest şeyleri dile getirmek vakit kaybı olur. Mesela Usop WB kadar güçlü desem tartışır mıyız? Hayır. Bunun gibi. Sakazuki'nin savaşta Marco'dan güçlü olduğu net vurgu yapıldı. Mangaka baloncukta belirtmese de WB'den yüzünün yarısını alarak ardından 2 darbe yiyip ayağa kalkıp WB korsanlarını karşısına alarak bunu belirtti zaten. Bundan çıkarılacak sonuç net. Bunu farklı yerlere çekmek anti-fanlık olur.
Usopp Wb'den güçlü çünkü güçlü olan hayatta kalır, Usopp hâlâ hayatta. Oda mı bilecek yoksa ben mi? Ben bileceğim ben, Yaşar usta. Hiç düşünmeden kıyaslarım dönüp ve arkama bakmam bile. ( :D )

Sağ kol olması yeterli bir neden benim için. Üstüne ilk görüldüğü anın, jelibonla adam öldürmenin, tamamen güç gösterisi olması ve geleceği görecek derece bir haki türünden bahsedilmesi yeterince destekliyor beklentimi.
Peki.
O gözle bakmamak lazım bence. Ace-Sabo örneği var karşımızda. Birisi 26 kez diğeri de 24 kez kazanmış. İlk dövüşte Ace yendi diye o daha üstün veya her dövüşlerinde sadece o kazanır dememiz gerekiyordu bu mantığa göre. :D Bu ikisi bir yere kadar değil, sonuna kadar denkler. :/ 26-24 üstünlük olduğu için Ace 100 ise Sabo 99.99999 olsun hadi xD
10 yaşındaki durum o. Sonrasında Sabo farkını koymuştur. :a:

@Densetsu no Samurai adam amiral diyeyim sen anla :D

Şunun biraz da beklenti meselesi olduğunu anlayın artık yav.Birisi bir sahne ile bir karakteri sevebilir veya beklentiye girebilir ki bu da gayet doğal.Nasıl ki biri jelibonla eziğin tekini tekledi diye Amiral dengi görülüyorsa diğeri de 4 novayı 15 saniyede tekledi diye güçlü görülüyor işte.

Mf savaşı ve Teach olayından bahsetmiyorum bile.Yorum farkı oluşuyor bu konularda.

Hangi meşhur la hatırlayamadım :)

Saka Kuzan'dan o kadar net şekilde güçlüyse mangaka neden 10 gün boyunca yenişemedikleri bir dövüş çizdi ? Önce bunu sonra da 10 gün süren bir dövüşün taraflarından biri diğerinden kesin güçlü ise bana Kaido'nun karşısında 1 saat direnebilecek bir yonkounun olabileceğini açıkla sana zahmet. Çünkü Kaido teke tekte rakipsiz olarak gösterildi. 10 gün dövüşen adamlardan biri diğerinden kesin güçlü ise Kaido'nun tanıtımına göre bu adamın karşısında hiçbir yonkou bile duramamalı :bilmem: Olabilir mi böyle birşey ? Umarım dediğin şeyin mantıksızlığını görebiliyorsundur (artık) :)
Ne alaka Kaido 1 saat?
Kaido E.oda onaylı en güçlü.
Bu adamla BigMom dövüşse E.oda'a göre( yani mangada söylenene göre) kazanan Kaido. İster 10 gün sürer ister 1 gün.
Önemli olan kazanan birinin çıkması. Buda onu güçlü yapıyor diğerlerinden.

Bunun nesini sorguluyorsun .

Amiral var amiral var... Bu gün sakazukiyi hangi sağ kol alabilir ? Hiçbirisi alamaz. Yonkouların bile şuanki halini almasından emin konuşamam. Ama benim gözümde marco kizaruyu alır. Amiral seviyesi bence geniş bir aralık.

@Densetsu no Samurai adam amiral diyeyim sen anla :D

Şunun biraz da beklenti meselesi olduğunu anlayın artık yav.Birisi bir sahne ile bir karakteri sevebilir veya beklentiye girebilir ki bu da gayet doğal.Nasıl ki biri jelibonla eziğin tekini tekledi diye Amiral dengi görülüyorsa diğeri de 4 novayı 15 saniyede tekledi diye güçlü görülüyor işte.

Mf savaşı ve Teach olayından bahsetmiyorum bile.Yorum farkı oluşuyor bu konularda.
Olayın jelibonla alakası yok ki. Heriften kimsede olmayan bir kenb. haki var, bu bir. Ikincisi, bu bir silsilesi meselesi. Kraker'den al olayı Katakuri'ye kadar getir. Adam otomatikman amiral ayarı biri oluyor zaten. Luffy bu saatten sonra gidip de çer çöp adamlarla uğraşmaz. Kendi içinizde tezat oluşturuyorsunuz bir kere. Luffy Mama'yla dövüşecek deniyor. Yani Luffy çok güçlü görülüyor demek bu. Ee bu Luffy tek başına Kraker'i alamıyor ? Sonra alamadığı bu adamın ıki tık üstü adam amiralden daha zayıf görülüyor :) Ben zate amirallerin güçlü görülmesine laf etmiyorum şu an. Mesele Magma velet :)

Ne alaka Kaido 1 saat?
Kaido E.oda onaylı en güçlü.
Bu adamla BigMom dövüşse E.oda'a göre( yani mangada söylenene göre) kazanan Kaido. İster 10 gün sürer ister 1 gün.
Önemli olan kazanan birinin çıkması. Buda onu güçlü yapıyor diğerlerinden.

Bunun nesini sorguluyorsun .
Çok alaka. Mangaka yonkoukarla bile karşılaşsa galibiyeti kesin dediği bir karakter çıkarıyor karşımıza. Kaido için Linlin'le 15 gün dövüşmüş ve kazanmış da dedirtebilirdi. Ama daha keskin bir çizgi çekmiş diğer yonkoularla arasına. Aynı şekilde mangaka senin iddia ettiğin gibi Saka'yı diğer amirallerden keskin bir çizgi ile ayırmak isteseydi 1-2 saate amiral aldırır façasını da çizdirmezdi. Bu vs. nin, Ace vs. Jinbei'den farkı yok denecek kadar az. Hangi kesinlikten bahsediyorsun ?

İki kişi
10 gün
Bir ada
İki farklı iklim (Iklimlerin yaşandığı alan bile aynı büyüklükte)

Ama Saka kesin ve bariz güçlü! He babam hee, mangaka yanlış çizmiş, Biz de yanlış görmüşüz... Ne diyim :)

Verdiğiniz vs örnekleri ekstrem örnekler.

Akainu ile Aokiji'nin gücü birbirine tamamen zıt. Artı logia bu adamlar. Bu adamların vs'leri bence OP evrenin olupta olabilecek en uzun dövüşü olur zaten. Hem logialar hem de güçleri tam zıt. Yani Akainu ile Fuji'nin dövüşünün 10 gün olmasını bekleyen varsa bilemeyeceğim tabi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık