Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Verdiğiniz vs örnekleri ekstrem örnekler.

Akainu ile Aokiji'nin gücü birbirine tamamen zıt. Artı logia bu adamlar. Bu adamların vs'leri bence OP evrenin olupta olabilecek en uzun dövüşü olur zaten. Hem logialar hem de güçleri tam zıt. Yani Akainu ile Fuji'nin dövüşünün 10 gün olmasını bekleyen varsa bilemeyeceğim tabi.
Bence durum tam olarak böyle değil. Üst seviye adamların herhangi bir handikap olmadan dövüşleri gayet uzun sürüyor. Bu adamlar çünkü dayanıklılık olarak aşmış durumdalar. Örnek vermem gerekirse Aokiji Jozudan güçlü olmasına karşın eğer Jozu dikkat kaybı yaşamasaydı günler boyunca tutabilirdi amirali. Mesela g4 Luffy ile Dof arasında kalbur farkı vardı. Adam 1 saat o fiziksel kuvvete direnebildi.
Luffynin rakiplerine handikap verilmesinin sebebide bu yüzden. Vsler çabuk bitsin diye.Yoksa üst seviye elemanlar cidden dayanıklılık noktasında aşmış kişiler.
Hatta sana bir argüman veriyorum Luffyyi savunurken kullanırsın :D Nasıl Kizaru Marcodan güçlü olduğu halde onu handikaplı yeniyorsa Luffyde rakiplerini handikaplı yendi çünkü zamana ihtiyacı vardı.

Bence durum tam olarak böyle değil. Üst seviye adamların herhangi bir handikap olmadan dövüşleri gayet uzun sürüyor. Bu adamlar çünkü dayanıklılık olarak aşmış durumdalar. Örnek vermem gerekirse Aokiji Jozudan güçlü olmasına karşın eğer Jozu dikkat kaybı yaşamasaydı günler boyunca tutabilirdi amirali. Mesela g4 Luffy ile Dof arasında kalbur farkı vardı. Adam 1 saat o fiziksel kuvvete direnebildi.
Luffynin rakiplerine handikap verilmesinin sebebide bu yüzden. Vsler çabuk bitsin diye.Yoksa üst seviye elemanlar cidden dayanıklılık noktasında aşmış kişiler.
Hatta sana bir argüman veriyorum Luffyyi savunurken kullanırsın :D Nasıl Kizaru Marcodan güçlü olduğu halde onu handikaplı yeniyorsa Luffyde rakiplerini handikaplı yendi çünkü zamana ihtiyacı vardı.
Cracker bu argümanı bozar. Adamın fiziksel olarak ilk darbesinde gitti.:D Handikap mevzusuna sokma bizi kardeşim çıkamıyoruz sonra içinden.:D

Olayın jelibonla alakası yok ki. Heriften kimsede olmayan bir kenb. haki var, bu bir. Ikincisi, bu bir silsilesi meselesi. Kraker'den al olayı Katakuri'ye kadar getir. Adam otomatikman amiral ayarı biri oluyor zaten. Luffy bu saatten sonra gidip de çer çöp adamlarla uğraşmaz. Kendi içinizde tezat oluşturuyorsunuz bir kere. Luffy Mama'yla dövüşecek deniyor. Yani Luffy çok güçlü görülüyor demek bu. Ee bu Luffy tek başına Kraker'i alamıyor ? Sonra alamadığı bu adamın ıki tık üstü adam amiralden daha zayıf görülüyor :) Ben zate amirallerin güçlü görülmesine laf etmiyorum şu an. Mesele Magma velet :)

Çok alaka. Mangaka yonkoukarla bile karşılaşsa galibiyeti kesin dediği bir karakter çıkarıyor karşımıza. Kaido için Linlin'le 15 gün dövüşmüş ve kazanmış da dedirtebilirdi. Ama daha keskin bir çizgi çekmiş diğer yonkoularla arasına. Aynı şekilde mangaka senin iddia ettiğin gibi Saka'yı diğer amirallerden keskin bir çizgi ile ayırmak isteseydi 1-2 saate amiral aldırır façasını da çizdirmezdi. Bu vs. nin, Ace vs. Jinbei'den farkı yok denecek kadar az. Hangi kesinlikten bahsediyorsun ?

İki kişi
10 gün
Bir ada
İki farklı iklim (Iklimlerin yaşandığı alan bile aynı büyüklükte)

Ama Saka kesin ve bariz güçlü! He babam hee, mangaka yanlış çizmiş, Biz de yanlış görmüşüz... Ne diyim :)
Şimdi sen Shanks yada Linlin'nin Kaido'a birkaç saate yada denk olmayan bir savaşla yenileceğini mi düşünüyorsun?
O zaman ne anlamı kaldı bunların 4 bölgeye hüküm sürmelerinin.

Kendin diyorsun zaten biri kesin güçlüyse kazanır. Evet öyle. Kaido ile Linlin dövüşse belki oda günlerce sürecek ki mantıklı olanda o ve kazanan güçlü olan kaido olacak.
Akainu ve Aokiji arasındaki durumda böyleydi.

Hiçbir Yonkou diğerine ezici üstünlük kuramaz. Kurarsa sistemin anlamı olmaz

Bugün Shanks 'ta Linlin'de Kaido'dan kan alır hatta perişan eder ama sonunda kaybeder.( En.oda bire birde Kaido kazanır dediği için )

Bu Yonkou arasındaki savaşın amiraller arasındaki savaştan farklı olacağını düşünmen enteresan olan.

Bu arada koramiral dediğimiz, amiral altı olan adamlar tek atıp geçmelik kıvamda görülürken, -ki gösterilen de bu- üstü sayılan amiralleri direkt yonkou dengi görmekte biraz şey hani. Aradaki fark bu kadar uçurum olmamalı hani. Bugün kim Cracker vs Doberman veya Smoothie vs Momonga da koramiral tarafını tutar? Güç dengesinde amiral yonkou ediyorsa, koramiral de sağ kol olmasa da ikinci, üçüncü adam etsin hani. Olmuyor mu? Saçma değil mi? Bu öve öve bitiremediğiniz Akainu, Aokiji de zamanında koramiraldi. Garp'ı kenara salacak olduğumuzda vaziyet belli. Kimse kalkıp koramiraller serinin bug'ıdır demesin şimdi :artiz:

@Millennium Wizard +11111...
Ne alaka ? Asıl koramiraller 3. adam ayarı etse saçma olur.Bir sağ kol 3. adamdan ne kadar güçlü zannediyon ki ? 1 tık 2 tık.O tıkları çok az güçlü olarak algılayabilirsin.7-8 tane koramiral var.Hepsi 3. adam ayarı çıkacak + 4 amiralle denge diye bir şeyin kalıcağını mı düşünüyon ? Denizciler yonko avına çıksın o zaman.Shanks'ın kelleyi güle oynaya alırlar.

Bir yonko oluşumunda gördüğümüz yonkoyla beraber 4-5 sağlam adam var.Denizcilerde de 4 amiral var.Aşağı yukarı birbirlerini dengeliyorlar işte.Hatta bana göre azıcık daha denizciler güçlü.Ama opta arada büyük farklar olmadıkça hadi gençler yonko avlıyoz diyemezsin.

Marco,Katakuri ve Kaido'nun sağ kolu amiral ayarı çıkmazlar.Shiryu çıkarsa malum muhtemel son boss olucaklarından dolayı çıkar.Beckman'a da güvenemiyorum.Oda'nın ultra Shanks fanlığı kabarırsa o da amiral edebilir.Ama pek çıkacağını zannetmiyorum.

Yenebilir başka etmem varsa, ben sadece E.oda'nin sözünden yola çıkıyorum.
Bire birde Kaido alır diyor, buna göre konuşuyorum.

Diğer türlü ne olacağını yazar bilir. Ben Shanks Kaido'u alır dersem buna bir dayanağım olmayacak çünkü.
Yazar yalnız bunu başkalarının ağzından söylüyor. İnsanlar böyle der babında.
Aynısı amiraller için de geçerli. Ben kesin çizgiler koymayı uygun görmüyorum. Mesela Akainu, Kizaru bi yonkouyu yenebilir mi? %20-30 falan veririm ben bu adamlara şans anlamında.

Mihawk

Akainu>Aokiji. İstersen aradaki fark Güneş-Dünya, Tokat-Çorum olsun. Konyaaltı-Lara arası bile diyebilirsin. Ama daha güçlüdür arkadaşım.

Yoksa yenmedi mi Akainu bunu? :)

@Jason powermangadan baktım özellikle. "Herkes der ki eğer teke tek bi dövüşse her zaman bahsini Kaidoya oyna/yatır."
Akainu>Aokiji. İstersen aradaki fark Güneş-Dünya, Tokat-Çorum olsun. Konyaaltı-Lara arası bile diyebilirsin. Ama daha güçlüdür arkadaşım.

Yoksa yenmedi mi Akainu bunu? :)
O an için aralarında net bir fark yok şimdi ise Aokiji ayağını kaybetti bi şey diyemeyiz diyoruz genel olarak. Yani Aokiji de yenebilirdi.
Zaten anlattığım şey o da degil. Biri der Akainu çok daha güçlüydü ki buna katılmıyorum biri der aynıydı biri der Aokiji yenerdi ama dikkatsiz davrandı falan. Benim meselem o değil. Kendinden güçlü birini yenebilir bi kişi. Böyle kesin çizgiler yok bu konularda.

Mihawk

O an için aralarında net bir fark yok şimdi ise Aokiji ayağını kaybetti bi şey diyemeyiz diyoruz genel olarak. Yani Aokiji de yenebilirdi.
Zaten anlattığım şey o da degil. Biri der Akainu çok daha güçlüydü ki buna katılmıyorum biri der aynıydı biri der Aokiji yenerdi ama dikkatsiz davrandı falan. Benim meselem o değil. Kendinden güçlü birini yenebilir bi kişi. Böyle kesin çizgiler yok bu konularda.
Demek istediğini anladım. Ben yenmesini güce bağlıyorum. Sen ise kesin değil diyorsun, farklı nedenler olabilir dediğin gibi. Tartışıp vakit öldürüyoruz sonuçta. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 26)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık