Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dövüşlere bu gözle bakılması yanlış. İki adam bi kere dövüşse ve biri yense diğeri onu sittin sene yenemez manası çıkmaz. 10 gün dövüşüyorlar ve biri kazanıyor. O kazanan da yara almış yine.
Adayı ikiye bölmüş adamlar resmen. Biri kutup, öbürü volkan etmiş yarısını. Aokiji ve Akainu denk adamlardı. Ama şimdi ayağını kaybetmesi nasıl etkiler bilemem. Şu an için Akainu> Aokijiye pek bi şey demem ama dövüş zamanı adamlar aynı düzeyde imiş. Borsalinoyu ise bilemeyiz. Elimizde net bir veri yok.
Çünkü Aokiji de Kizaru da çok güçlü adamlar. Evet hepsinde filo amirali olma gücü ve kabiliyeti var.

Ama yazar iki amiral arasından birini gücü ile ayırdı. Yani biri galip geldi ve filo amirali oldu.
Şu an görünen Akainu'nun güçlü olduğudur.
Filo Amirali olan amiral olanı yenerek oldu.

10 gün dövüşmelerinde zıt meyvenin payı da olabilir ki öyle görünüyor. Ada ikiye ayrılmış. Adamların meyveleri bir birini nötrlüyor.

Bir yere kadar :(
Sonunda ise bunca yıllık görev dostunu öldürmeyip bırakan birisi var.
O gözle bakmamak lazım bence. Ace-Sabo örneği var karşımızda. Birisi 26 kez diğeri de 24 kez kazanmış. İlk dövüşte Ace yendi diye o daha üstün veya her dövüşlerinde sadece o kazanır dememiz gerekiyordu bu mantığa göre. :D Bu ikisi bir yere kadar değil, sonuna kadar denkler. :/ 26-24 üstünlük olduğu için Ace 100 ise Sabo 99.99999 olsun hadi xD

Çünkü Aokiji de Kizaru da çok güçlü adamlar. Evet hepsinde filo amirali olma gücü ve kabiliyeti var.

Ama yazar iki amiral arasından birini gücü ile ayırdı. Yani biri galip geldi ve filo amirali oldu.
Şu an görünen Akainu'nun güçlü olduğudur.
Filo Amirali olan amiral olanı yenerek oldu.

10 gün dövüşmelerinde zıt meyvenin payı da olabilir ki öyle görünüyor. Ada ikiye ayrılmış. Adamların meyveleri bir birini nötrlüyor.
İyi de meyve gücü de güç sonuçta. İsterse hiç meyvesi olmasın birinin hakiyle dalsın öbürü kazansa "meyve vardı ama" diyecek halimiz yok. Benim gördüğüm ikisi de zarar görmüş ikisi de aynı etkiye sebep olmuş adada. Bence aralarındaki tek fark hırs idi. Akainu daha hırslı bir adam. Şimdi ayağı gitti diye Aokiji geri düşmüş olabilir ama o dövüş resmen iki eşit yıkıcı gücün artık kim ayakta kalırsa diye yaptıkları bi dövüştür benim için.

Ne demek istediğimi anlıyorken kelimelerden başka tarafa çekme çaban üzdü beni.Olabilir derken hepimiz burada olasılık bağlamında konuşup tartışıyoruz
Konuyu farklı bir yere çektiğim yok. 2 sayfa önce attığın mesajı söylüyorum sadece. Tartışıyoruz evet ama tartışalım derken haylperest şeyleri dile getirmek vakit kaybı olur. Mesela Usop WB kadar güçlü desem tartışır mıyız? Hayır. Bunun gibi. Sakazuki'nin savaşta Marco'dan güçlü olduğu net vurgu yapıldı. Mangaka baloncukta belirtmese de WB'den yüzünün yarısını alarak ardından 2 darbe yiyip ayağa kalkıp WB korsanlarını karşısına alarak bunu belirtti zaten. Bundan çıkarılacak sonuç net. Bunu farklı yerlere çekmek anti-fanlık olur.

O gözle bakmamak lazım bence. Ace-Sabo örneği var karşımızda. Birisi 26 kez diğeri de 24 kez kazanmış. İlk dövüşte Ace yendi diye o daha üstün veya her dövüşlerinde sadece o kazanır dememiz gerekiyordu bu mantığa göre. :D
Oldukça ılımlıyım halbuki. Elbette olabilir ama ne bileyim benim Kaido'yu kabul etmemem gibi bu da :D
Bir de savaş yaraları falan derken bir kaç adım önde benim için Sakazuki. Muhtemelen haki kapasitesiyle alakalı çıkacak tüm bunlar. Malum Beyazsakal'ın MF'ye girişini ilk anlayan kişilerdendi Sakazuki.

Bende tam diyordum nerde bu diye .Tam senlik konu bak.Şu meşhur lafı et de rahat uyuyalım :D

Amirallerin rakibi yonkoulardır.Arada pek bir fark da yoktur bana göre.Amiral yonkouyu alırsa bi oha çekerim sonra kabullenirim.Sağ kol Amiral dengi denirse oha az kalır.
Hangi meşhur la hatırlayamadım :)

Biri yenildi mi?
Evet
Ölebilir miydi?
Evet

Kesin güçlü biri var demek. Aokiji Akainu'dan güç olarak eksik değil ama yenildi. Ve bir kişi galip geliyorsa o güçlüdür.

Bunun başka açıklaması yok yani.

Diyorsun ya birdahakine Aokiji yenebilir diye. Eğer o gücü olsaydı ölümüne, hayati ,kimsenin karışmadığı bir dövüşte yapardı. Demek ki yokmuş.
Saka Kuzan'dan o kadar net şekilde güçlüyse mangaka neden 10 gün boyunca yenişemedikleri bir dövüş çizdi ? Önce bunu sonra da 10 gün süren bir dövüşün taraflarından biri diğerinden kesin güçlü ise bana Kaido'nun karşısında 1 saat direnebilecek bir yonkounun olabileceğini açıkla sana zahmet. Çünkü Kaido teke tekte rakipsiz olarak gösterildi. 10 gün dövüşen adamlardan biri diğerinden kesin güçlü ise Kaido'nun tanıtımına göre bu adamın karşısında hiçbir yonkou bile duramamalı :bilmem: Olabilir mi böyle birşey ? Umarım dediğin şeyin mantıksızlığını görebiliyorsundur (artık) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık