Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şuan ki mevcut filo amiralinin, amiralden ne farkı var ? Aokiji veya Kizaru da çok rahat gelebilirdi bu mevkiye. Şimdi kalkıp Saka farkıni koydu demeyin Allah aşkına yüz kere tartışıldı. O zaman denkleminin Younko>=amiral den ne farki var hocam ?
Işin komik tarafı bu işte ama anlatamadık bir türlü. Adamlar bildiğin çizileni inkar ediyor. Evet Kuzan vs. Saka dövüşü 20 dakikada bitti. Saka ezici bir üstünlükle kazandı :alkis::artiz:

Kardeşim lafının arkasında dur bari, daha biraz önce amiraller ile sağ kolları aynı kefeye koyan sen değil miydin? Ne oldu da şimdi biraz daha yumuşak bi üslup takınıyorsun. Kesin net çizgilerle amiral=sağ kol diyordun az önce. Uzatmadan şunu söylemek istiyorum amiral=sağ kol diyorsun ya, Jozu sağ kol gücünde bi adam ve Aokiji karşısında ki haline bak. Bi tarafta dudağı kanayan birisi diğer kolu yok ve pert. Fark net olarak anlaşılıyor sanırım.
Ne demek istediğimi anlıyorken kelimelerden başka tarafa çekme çaban üzdü beni.Olabilir derken hepimiz burada olasılık bağlamında konuşup tartışıyoruz mangada net biçimde geçip kutucuk içinde yazmadığı sürece.Yoksa tartışmanın zaten anlamı yok.Yani ben Zoro = Sanji desem manga için kendi fikrime göre olabilir diyorumdur.

Jozu sağ kol değil sağ kol gücünde bir adam hiç değil.Fiziksel gücü sağlam olması onu aynı kefeye koymuyor.Sağ kol dediğin adam için bir amiral yardım alıyor açık vermesine rağmen.Jozu açık verince ölümden dönüyor.

Sakazuki'nin savaşta kısa süreli devre dışı kalmasını yenilgi olarak kabul edersek, seride bir Amiral'in sadece iki kez yenildiğini gördük demektir. Onları yenenlerden biri Yonko, diğeri de başka bir Amiral'di.
Bu hiçbirşeyi kanıtlamaz.Zaten bu adamlar birbirine bu kadar yakınken dövüşlerinin sonuçlarını mf savaşı gibi kısa bir savaşta göremeyiz.Amiral dövüşü gibi uzun çizilir yada anlatılırsa görebiliriz.Beyazsakalın yenmesi ayrı zaten hiç kimse sağ kollar yenebilse dahi o şekilde yeneceğini düşünmüyordur.Ki yenemezler de kolay kolay.Bu adamlar maksimum amiral kadar güçlü olabilirler en fazla.Öyle bir durumda da imparatorların birbirine diş geçirememesi gibi kısa vadede baskın çıkıp kazanan bir taraf olmaz.

Işin komik tarafı bu işte ama anlatamadık bir türlü. Adamlar bildiğin çizileni inkar ediyor. Evet Kuzan vs. Saka dövüşü 20 dakikada bitti. Saka ezici bir üstünlükle kazandı :alkis::artiz:
Bende tam diyordum nerde bu diye .Tam senlik konu bak.Şu meşhur lafı et de rahat uyuyalım :D

Amirallerin rakibi yonkoulardır.Arada pek bir fark da yoktur bana göre.Amiral yonkouyu alırsa bi oha çekerim sonra kabullenirim.Sağ kol Amiral dengi denirse oha az kalır.

Biri yenildi mi?
Evet
Ölebilir miydi?
Evet

Kesin güçlü biri var demek. Aokiji Akainu'dan güç olarak eksik değil ama yenildi. Ve bir kişi galip geliyorsa o güçlüdür.

Bunun başka açıklaması yok yani.

Diyorsun ya birdahakine Aokiji yenebilir diye. Eğer o gücü olsaydı ölümüne, hayati ,kimsenin karışmadığı bir dövüşte yapardı. Demek ki yokmuş.

Sakazuki'nin savaşta kısa süreli devre dışı kalmasını yenilgi olarak kabul edersek, seride bir Amiral'in sadece iki kez yenildiğini gördük demektir. Onları yenenlerden biri Yonko, diğeri de başka bir Amiral'di.
Yok canım olur bu öyle şey manga da geçse de sayılmaz o. Ben manga sayıların ebcedini çıkardım Marco da yeniyor.

Edit: bu da ispatı

Bence teke tekte bir amiral yonkou yu yenemez ama korsanlık hayatını bitirir organ kol bacak bırakmaz (saka reis hariç çünkü ben bir saka fanıyım :D)

Bu hiçbirşeyi kanıtlamaz.Zaten bu adamlar birbirine bu kadar yakınken dövüşlerinin sonuçlarını mf savaşı gibi kısa bir savaşta göremeyiz.Amiral dövüşü gibi uzun çizilir yada anlatılırsa görebiliriz.Beyazsakalın yenmesi ayrı zaten hiç kimse sağ kollar yenebilse dahi o şekilde yeneceğini düşünmüyordur.Ki yenemezler de kolay kolay.Bu adamlar maksimum amiral kadar güçlü olabilirler en fazla.Öyle bir durumda da imparatorların birbirine diş geçirememesi gibi kısa vadede baskın çıkıp kazanan bir taraf olmaz.
Ben mangada gördüklerime göre çıkarım yaptım. İki Shichibukai'nin dövüşü beş gün sürebiliyor, ancak beş dakika sürebilecek Shichibukai dövüşleri de olabilir. Süre bir şey ifade etmiyor tahmin bakımından.

Biri yenildi mi?
Evet
Ölebilir miydi?
Evet

Kesin güçlü biri var demek. Aokiji Akainu'dan güç olarak eksik değil ama yenildi. Ve bir kişi galip geliyorsa o güçlüdür.

Bunun başka açıklaması yok yani.

Diyorsun ya birdahakine Aokiji yenebilir diye. Eğer o gücü olsaydı ölümüne, hayati ,kimsenin karışmadığı bir dövüşte yapardı. Demek ki yokmuş.
Dövüşlere bu gözle bakılması yanlış. İki adam bi kere dövüşse ve biri yense diğeri onu sittin sene yenemez manası çıkmaz. 10 gün dövüşüyorlar ve biri kazanıyor. O kazanan da yara almış yine.
Adayı ikiye bölmüş adamlar resmen. Biri kutup, öbürü volkan etmiş yarısını. Aokiji ve Akainu denk adamlardı. Ama şimdi ayağını kaybetmesi nasıl etkiler bilemem. Şu an için Akainu> Aokijiye pek bi şey demem ama dövüş zamanı adamlar aynı düzeyde imiş. Borsalinoyu ise bilemeyiz. Elimizde net bir veri yok.

Akainu=Kuzan. Tamamiyle denk idiler. Mangaka bunu belirtmek için elinden geleni yapmış. Bir tek kutucuk içerisine Akainu=Aokiji yazmadığı kalmış. Yalnız Jinbei'nin de söylediği gibi denk olsalar da elbet bir kazananı olacaktı dövüşün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık