Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O bambaşka birşeydi nefes yada ses duymayla alakalıydı bir örneğini daha görmedik.Ama koyduğum yer tıpkı Luffy'nin adama bakarak güçlü olup olmadığını anlamasına benziyor.Önceden Kuma'yı gördüğü için ayrımını yapabiliyor.Bence kendini Kuma karşısındaki kadar baskı altında hissetmedi oradan anladı buradan da bilinçli olmasa da bir güç değerlendirmesi yaptığı anlaşılıyor.Luffy'nin şu an yaptıkları farklı olarak bilinçli.
Anladım. Evet farklı olabilir.

Ben kendi görüşümden değil genel görüşten bahsediyorum, yoksa bana ne kim ne derse desin demene kesinlikle katılıyorum :good:
Benim eleştirdiğim nokta zaten Yonkou karşısına 5 kişi koymaları değil. Şu tabloda Luffy harbi yetersiz duruyor. Ama Zoro sanki yeterliymiş gibi Yonkou sağ kolu karşısında yazılıyor. Tabi kafadaki düşünce Yonkou isterse 5 sağ kolu da bir arada alırsa başka. Çünkü Yonkou karşısına konulan adamların Zoro'dan eksiği yok daha fazlaları var. Ama cevap Zoro'dan beklenti varsa ee Luffy'den yok mu? :D

İstediğini yaz ama yeter ki tutarlı olsun.:D

Benim eleştirdiğim nokta zaten Yonkou karşısına 5 kişi koymaları değil. Şu tabloda Luffy harbi yetersiz duruyor. Ama Zoro sanki yeterliymiş gibi Yonkou sağ kolu karşısında yazılıyor. Tabi kafadaki düşünce Yonkou isterse 5 sağ kolu da bir arada alırsa başka. Çünkü Yonkou karşısına konulan adamların Zoro'dan eksiği yok daha fazlaları var. Ama cevap Zoro'dan beklenti varsa ee Luffy'den yok mu? :D

Zoro'yu shogun'un karşısına yazıyorlar diye biliyorum :)

Luffy'den beklenti vardı, ama gittikçe beklenti düştü çünkü güç gösterisi yapması için pek çok sebebi varken güçsüz durumlara düştü(Düşürüldü) ama Zoro için ciddi bir rakip bile çıkmadı o yüzden belli bir gizem hala var üzerinde. Fuji karşısında çizildi ama o sahneden pek fazla çıkarım yapılmaz çok kısaydı.

Şimdi birinin çıkıp, Sanji'nin yada Luffy'nin göstermedikleri vardır derse belli ölçüde haklı olur ama Zoro'nun göstermedikleri vardır diyen yüzde yüz haklıdır çünkü adam bi halt göstermedi zaten. Tabi göstermediklerini gösterir şöyle olur böyle olur diye abartmaya gerek yok eğer fanı değilsen :a:

Kapalı göz g4 gibi bir şey çıkar muhtemelen.Hatta direk tek atımlık bir güç çıkar.Son vuruşu yaptı yaptı yapamazsa kötü olacağı için kapalı tutuyordur.Mihawk gözünü şahin göz gibi yapmış olabilir.Ben alışkınım ama seni bozar gerekli yerde kullan diye öğütlemiş olabilir artık her ne işe yarıyorsa.

Belki de Zoro keskin nişancılık tarzı birşey gerektiren bir olayda ilk kez kullanabilir.Usopp demeyin hemen Usopp'un gücünün yetmeyeceği çok uzaktaki bir hedefi kısa sürede halletmek için kullanabilir kritik bir anda.

Zoro'nun gözünün basit bir yaradan ibaret olduğunu düşünüyorum. En baba k.haki kasmak için kapalı duruyor derim. Öyle çok büyük şeyler beklemek saçma görünüyor benim için.

Normalde seslendirmeleri hemen tanırım hangi seiyu olduğunu ama bugün şok oldum. Ichıgo ve Marco'yu aynı kişi seslendiriyormuş. Tekrardan dinledim adam Marco'ya ses verirken baya iyi değiştirmiş temelde aynı ses olduğu belli ama bilinçli dinlemeyince anlaşılmıyor.

En güçlü kişi derseniz anlarım. Ama bir kişinin "sağ kolu" olmak, veyahut "kolu" olmak farklı. Deyiş olarak zaten bir kişinin "sağ kolu"; o kişinin en yakın yardımcısı, en tanıdığı, en güvendiği kişi demektir. Dolayısıyla sağ kol, mantıken tayfaya katılan ilk üye olmalıdır.

Teach'in ne kadar güç sevdalısı olduğunu biliyoruz. Luffy gibi arkadaşlığa önem veren biri de değil ki gidip Chopper'ı alsın (temsili), aksine arkadaşını sırtından bıçaklayıp meyvesini çalıyor. Dolayısıyla Teach, tayfaya güçlü olmayan birini kesinlikle almayacağına göre her üye kendi alanında gayet güçlüdür bence. Burada sizin aklınızı domine eden, Shiryuu'nun sahnelerinin verilmiş olmasıdır. Burgess tayfaya nasıl katıldı, Lafitte nasıl katıldı, efendime söyleyeyim Doc Q nasıl katıldı gösterilmiş olsaydı seride, o zaman kıyaslayabilirdik. (Belki de Doc Q, Teach'in annesi/babası için hayatını feda etmiştir; sonrasında Teach onu tayfaya almıştır? o yüzden böyle yorgun, hasta, solgun gözüküyordur? tamamen uydurma, temsili, örnek.)

Benim fikrime gelince, bence Sağ kol bence Burgess'tir.

biri size "sen benim sağ kolumsun" derse, bilin ki bu "bütün angarya işlerimi sana yaptıracağım" demektir.

Burgess'i aynı şekilde sağa sola kendisini temsilen yollayıp durmuyor mu Teach? Dressrosa'ya Mera Mera no mi için yolluyor. Bu kadar önemli bir meyve için niye Shiryuu yerine Burgess? Baltigo'yu keşfedip yine Teach ile iletişime geçen kişi de Burgess. Adam Karasakal Korsanları'nı temsilen her yere gidiyor abi. Nitekim seride ikili ilişkiler bakımından Teach'in en samimi olduğu kişi de Burgess.

Dolayısıyla bence sağ kol Jesus Burgess.
Konuyu sulandırmayalım.

Düşünme tarzını anladım lakin Bb güce önem veriyorsa ki veriyor sağ kol yapacağı adam Shiryuu olmalı o zaman.

Sağ kol angarya iş yapar değil de kaptanın en çok güvendiği isimdir demek daha doğru olur.

Biraz önce söyleyecektim unuttum. Nick'in çok güzel ;)

Zoro Shabondy'de k.hakiyi açmış bile göz atarken farkettim.Farklı atmosfer diyor aynı güçte olmadığını anlıyor auradan fakat haki cahili olduğu için hayal gücü sanıyor o sıralar.

http://turkcraft.com/One_Piece/508/19

Büyüksün Zoro Luffy'den hiç aşağı kalmıyorsun.:a:
Zoro gözlem hakisini Arlong Park'tan beri kullanıyor. Arabasta'da ise bu tescillendi. Sabaody'ye kadar gözlem hakisi diyebileceğimiz en az 3-4 sahnesi daha çıkar.

Peki sizce Luffy bu yetersizliği ne şekilde giderecek?

Normalde seslendirmeleri hemen tanırım hangi seiyu olduğunu ama bugün şok oldum. Ichıgo ve Marco'yu aynı kişi seslendiriyormuş. Tekrardan dinledim adam Marco'ya ses verirken baya iyi değiştirmiş temelde aynı ses olduğu belli ama bilinçli dinlemeyince anlaşılmıyor.
Bugün bir arkadaşla onu konuşuyorduk :D Bleach ve One Piece'teki benzer seiyuuları. Akainu ve Kenpachi de aynı ama çok belli oluyor. Bir ara video atmıştım Marco vs Akainu'yu, Ichigo vs Kenpachi diye. Deja vu oldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık