Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seri sonunda hükümetle savaşırken rakiplerinden biri çıkıp diyecek sen şu şu soylunun oğlusun saçından tanıdım.Kanın çok güçlü bu ayaktakımıyla ne işin var gel bize katıl diyecek.Zoro da önce güldüm sonra bastım eksiyi diyecek.Soyunuz sopunuz batsın diye alayını bölecek ikiye.
Bide orda tayfaya satış koyuyormuş ne gülerim ama :hhh:
Sonuçta taaa PunkH'da Kaptanına, olum akıllı dur artık yeni dünyadasın demişti ama kaptanı daha bu bölüm yonkounun 10 metre yanında gözlerinden ışık çıkardı :bilmem: Azcık kendisini sallayan birileri ile takılsın, çok yüz veriyor Luffy'e :artiz:

Bide orda tayfaya satış koyuyormuş ne gülerim ama :hhh:
Sonuçta taaa PunkH'da Kaptanına, olum akıllı dur artık yeni dünyadasın demişti ama kaptanı daha bu bölüm yonkounun 10 metre yanında gözlerinden ışık çıkardı :bilmem: Azcık kendisini sallayan birileri ile takılsın, çok yüz veriyor Luffy'e :artiz:
Orada koymayacak satışı lanetli kılıç yüzünden koyacak. :D Shiryunun kılıcı da sapıtacak kılıcı Zoroyu karasakalın tarafına çekecek.Bizimkiler bb ile dövüşürken Zoro karşılarında savaşacak uzun bir süre.Mihawkta bizimkilere yardıma gelecek karşısında ya Shiryuu yada Zoro olacak.Nasıl senaryo sence. ? :flaugh:

Luffy düzelmez yahu huyu kurusun.Zoro da o konuda adam olmaz demiş şanslı nasılsa birşey olmaz diye umursamıyor.

Orada koymayacak satışı lanetli kılıç yüzünden koyacak. :D Shiryunun kılıcı da sapıtacak kılıcı Zoroyu karasakalın tarafına çekecek.Bizimkiler bb ile dövüşürken Zoro karşılarında savaşacak uzun bir süre.Mihawkta bizimkilere yardıma gelecek karşısında ya Shiryuu yada Zoro olacak.Nasıl senaryo sence. ? :flaugh:

Luffy düzelmez yahu huyu kurusun.Zoro da o konuda adam olmaz demiş şanslı nasılsa birşey olmaz diye umursamıyor.
O kılıç olayı ilk Mete'nin başının altından çıkmıştı o yüzden pek ısınamıyorum :hhh:

Beyler bu shanks la ilgili buyuk ihtimal ile her tur hakinin full kontrolunu gorecez mesela katakuri zamanda az bir sey ileriyi goruyo shanks ise 3-4 gun sonra olacak olaylari bile en ince ayrintisina kadar biliyo olabilir butun savaslari baslamadan bitirebiliyo zamana hukmediyodur. Bu sayede kaido ile gorusup marineford a yetismis olabilir

Beyler bu shanks la ilgili buyuk ihtimal ile her tur hakinin full kontrolunu gorecez mesela katakuri zamanda az bir sey ileriyi goruyo shanks ise 3-4 gun sonra olacak olaylari bile en ince ayrintisina kadar biliyo olabilir butun savaslari baslamadan bitirebiliyo zamana hukmediyodur. Bu sayede kaido ile gorusup marineford a yetismis olabilir
Kusura bakma da oha :D:D dsadad.Tamam yonkoular farklı seviyede ama bu kadar birşey rogerda bile çıkmaz 1 dk sonrasını görsün öpsün başına koysun.

Son düzenleme:
@Eustass Captain Kid

Bu potansiyel kavramını siz çok yanlış tanımlıyorsunuz. Luffy'e kara kaşı kara gözünden dolayı potansiyelli demiyorlar. Adamın iradesine şahit olan diyor ki bu çocukta iş var. Ki WB'de buna şahit oluyor. Çünkü Ace'i Luffy kurtarıyor. Shanks'te baştan beri onda potansiyeli görmedi. Ne zaman Luffy Haydutlara karşı savaştı ve o sözleri etti Shanks'te potansiyelini gördü. Ama bunu güç olarak değil irade olarak görüyorlar. Yani Luffy'nin oraya gelmesi için böyle bir iradeye sahip olması gerekli koşul. Hangi manga olursa olsun sınırları aşmayı çalışmayla hırsla çizer iradeyle çizer. Adamlar bu yolda ölüp ölüp diriliyorlar. Bu gerçekte de böyledir. C.Ronaldo sadece yetenekliydi dersek hakkını yemiş olursun. Ronaldo kadar yetenekli hiç mi yok yani? Farkettiren ne oluyor? Azmi oluyor hırsı oluyor çalışması oluyor. OP'ta böyle bir seri.

Smoker ne diyor bu Denizde sürekli ilerlemezsen ölüden farkın yok demektir onlarda bunu iyi biliyorlar. Ve kendimizle eşit dediklerimiz ilerliyor. Adam bunun üzerine yola çıkıyor. O bildiğimiz Komutan Smoker Koramiral oluyor sonrasında.

Sizin aklınızda bir kap var ve o dolmayı bekliyor gibi. Hayır Luffy sınırları aşıyor. Sürekli daha da güçleniyor. Çünkü iradesi yılmıyor. OP'ta ki her karakter bulunduğu konuma bu şekilde gelmiştir. Gördüğümüz Big Mom bile ne kadar doğuştan güçlü olursa olsun kurduğu sistemi görüyoruz. Hepsi o şekilde geldi bulunduğu konuma.

Evet bu şu anlama geliyor. Bugün Usopp'un bile o konuma gelme şansı var. Ama yeterli iradeyi barındırırsa. Yoksa fiziksel olarak Shanks'in Usop'tan pek farkı da yok. İş cüsseye felan bakmıyor.

Benim olaya bakış açım budur.

Garp-Dragon-Luffy üçlüsü örnek veriliyor ama adamların her birinin iradesi ve amaçlarına yaşamına baksan zaten o konuma gelen birilerinin bu iradeyi göstermeleri ve onlarda bunun çıkması doğaldır. Rayleigh çaldığı korsan gemisinde ayyaş gibi takılıyordu. Sonrasında adam h.haki açtı? Neden çünkü çıktığı yolda bu iradeyi gösterdi de ondan. Ölümden dönmüştür yılmamıştır.

Yoksa Rayleigh gibi ismi cismi belli olmayan birinin potansiyelini nerden bileceksin?

Aynı bizim dünyamızdaki gibi bu olay.

Dediğim gibi ne zaman farklı bir güç faktörü çıkar o zaman kabul ederim. Ama şu an alakasız kişilerde h.haki çıkıyorsa b.haki k.haki oluyorsa ben bunda bir özellik aramam.
İrade sıkalamızı neye göre belirleniyor peki ? Luffy ve Kidd'in hangisi daha iradeli ya da Shanks ve Ussoptan hangisi daha iradeli bunu neye göre anlıyoruz, iradeli olduklarını neye göre ölçüyoruz?

Not:Sorumu unutmamak için sordum, sorulduysa sonraki sayfalarda affola.

İrade sıkalamızı neye göre belirleniyor peki ? Luffy ve Kidd'in hangisi daha iradeli ya da Shanks ve Ussoptan hangisi daha iradeli bunu neye göre anlıyoruz, iradeli olduklarını neye göre ölçüyoruz?

Not:Sorumu unutmamak için sordum, sorulduysa sonraki sayfalarda affola.
Hocam sorunu gördüm. Yarın sana özelden açıklarım olur mu? Şu an yatmam gerekiyor. Uzun bir yazı olabilir o yüzden yarına bırakıyorum..:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık