Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen mangadaki hasırşapka yandaşı herkese amirale yakın veya üzeri demişsin resmen. Bende buna karşılık denizlerdeki en güçlü adamın tayfasındaki elitlerin sadece bir ( sayıyla 1!! ) amiral karşısındaki durumunu atıyorum. Bu sahne varken o tahmin çok uçuk. Ama sana göre Luffy'nin ekibinde bunu yapabilecek onlarcası var :/
Sakazukiyi severim. Gücünede lafım yok. Lakin bu forumda bu resim çok abartılıyor. Tamam hepsinin karşısına çıktıda sonra ne oldu ? Amacına ulaşabildi mi ? Birini çıkardımı ordan yine hayır ? Beyazsakal korsanları orda Amacına ulaştılar mı evet. Yani karşılarına çıkmayla iş bitmedi.

Ben eğtimi kim verir yada birinin vermesine ihtiyaç duymadan mı kendini eğiterekmi bulur bilmem ama
Kral haki karşındaki kişinin şeytan meyvesi ruhunuda bastırabilirmiş gibi geliyor.Yada en azından başka türde kullanimlari vardir diye düsünüyorum.
Olabilir iste onuda bence garp ogretecek

Böyle birşey yazıyorsan bunun mantıkla bir ilgisi yoktur k. bakma :)
Niye garpla roger esit gucte degillermiydi

Luffy şimdiki gidişat içinde kk olacak ise Luffy bile anca amiral eder ya da etmez. O yüzden Zoro ile Sanji bir amiral etmeyecektir. Öyle birkaç arka amiral olayım gibi bir durum yok bence. Bu adamlar zirve hallerinde bile bir ihtimal amiral eder ama onu da biz göremeyiz.

Sen büyük savaş düşündüğünden demişsin ama ben öyle bir şey beklemiyorum. Kaldı ki eğer olursa Narutovari bir son savaş denizciler kötü tarafta yer almayacaktır. Denizciler olmadan meşru bir dünya kuramazlar. Yani Luffy'e denizcileri ekleyelim. Böylece amiraller zaten bizim tarafta yer alır. Yeni amiraller yaratmaya gerek yok :)

WG vs ( Luffyler + Devrimciler + Luffyci Denizciler + Müttefik Korsanlar + Dünyanın Geri Kalanı )

Yani savaş olursa zaten Luffyler lehine bir durum yaratılır.
Düşündüğüm gibi görüş farklılığımız var benim düşüncemde bazı karakterlere ayriyetten önem verip son savaşta bu adamlara ayrı ayrı vs çizer yönünde :)
Ben denizcilere şöyle bakıyorum.Bu mevcut denizcilerin başında olan amiral koramirel ve ordu olduğu gibi wgnin yaninda olur.Hatta bu yüzden mangaka sengoku garpi denizcilerden ayirdi bunun yaninda fuji ve birkaç tanidigimiz denizciyi daha ayirir bir sekilde gibi geliyor.
Wg yikiinca yeni denizcilerin başınada coby gelir

Sakazukiyi severim. Gücünede lafım yok. Lakin bu forumda bu resim çok abartılıyor. Tamam hepsinin karşısına çıktıda sonra ne oldu ? Amacına ulaşabildi mi ? Birini çıkardımı ordan yine hayır ? Beyazsakal korsanları orda Amacına ulaştılar mı evet. Yani karşılarına çıkmayla iş bitmedi.
Bilerek mi soruyorsun bunu :/ Orada Shanks gelmese Luffy ölüydü, WB korsanları Saka'yı durduramadı, adam aldı başını gitti. WB'nin evlatları ise etkisiz elemanı oynadılar.

Bende bu insanları anlamıyorum.Adam kendi ağızı ile Garp-Roger-Beyazsakal eşittiri gözümüze sokuyor bazılarıda bu eşitliği kabul etmiyor.

Bilerek mi soruyorsun bunu :/ Orada Shanks gelmese Luffy ölüydü, WB korsanları Saka'yı durduramadı, adam aldı başını gitti. WB'nin evlatları ise etkisiz elemanı oynadılar.
Ya şu wbye yazıklar olsun.Sen dünyanın en büyük adamı ol git kendine birsürü evlat bul korsanlar kıralı ile başa baş dövüş ama tüm tayfan bir amirali tutamasın yazık ya.

Ya şu wbye yazıklar olsun.Sen dünyanın en büyük adamı ol git kendine birsürü evlat bul korsanlar kıralı ile başa baş dövüş ama tüm tayfan bir amirali tutamasın yazık ya.
Tutarız dediler ama tutabildiler mi arkadaşım :rolleyes: Madem tutabiliyorlar neden tutmadılar, Ace ölmüş, WB ölmüş, Luffy'i koruyacağız diye büyük laf ediyorlar ama Saka gidiyor korunan adamı deliyor.

Saka'yı sümüklü Kobi bile durdurdu. Sonra Shanks geldi mesele sonlandı. WB korsanları ise sözünü yuttu, olan gayet netken itiraz edilmesi tuhaf :)

Serinin gidişatı dolayısıyla sanki önce tek tek yonkoular inecek sonra Raftel bulunup Denizciler ve dünya hükümetine savaş açılacakmış gibi senaryo oluşmuş durumda. Fakat oda açısından bakarsak bu hem çok tahmin edilebilir basit bir senaryo hem de güçler arası dengesizlikler oluşturabilecek bir senaryo gibi geliyor bana.

Şöyle bir şey düşündüm: hükümetin tek bir bakış açısı var. Bizim koyduğumuz kurallara herkes uymalı yasak dediğimizi kimse delmemeli, delen yaşamamalı.

Öte yandan Denizcilerde ise seri başından beri bir adalet kavramı duyuyoruz. Bazılarının özel isimli adaletleri varken bazıları bunu söylemlerle dile getiriyor şüphelerini belirtiyor. Bu konuda ilk kafa kaldıran Smoker oldu sonra kuzan sonra Fujitora. Gorosei ile Akainu arasındaki atışma aslında birçok şeyi gözler önüne de serdi bana kalırsa. Akainu kendi adalet anlayışına ters olan şeyi reddetti, onurunun ezilmesine müsamaha göstermek istemedi. Buna karşılık hükümet kendilerinin sadece hükümetin görünen yüzü olduğunu belirtti. Bu bir bakıma tehdittir benim nazarımda. İstersek sizi de silerizdir. Bunlar şu anlık ufak atışmalar gibi durabilir ama yarın Akainu nun kendi birliğini kurup hükümetten bağını koparması imkansız değil.

Aokiji ne diyordu? Ben hala benim. Aokiji halen daha bir denizci. Sadece hükümet adına çalışmıyor. Kendi doğruları var ve resmen bunları yaşatamayacağını artık biliyor. Akainu savaşta kimseye acımayan bir adam. Aokijiyi hain olarak görse oracıkta gömerdi onu. Ama onun sapına kadar denizci olduğunu biliyor ve bu yüzden rahat bırakıyor. Aokiji şimdi BB ile takılıyor ve en tehlikeli korsanın yanı başına kurmuş meskenini. Dof konusunda Smokerı uyarıyor Akainu ya söyle harekete geçsin diyor. Hani nasıl Coby denizci olmak için tutuşuyorsa bu adamlar da aynı. Yaptıkları işe saygı duyuyorlar. Kalkıp korsanlara katılamazlar ama adalet anlayışları onu gösterirse yapmaktan da geri durmazlar.

Büyük savaş muhakkak olacak ama dikkat edin antik krallığı yıkan Denizciler değil bugünkü hükümetin eskileri. Antik krallığın yerine kurulan kurum da Denizciler değil dünya hükümeti. Denizciler sadece askeri kuvvet. Bir düşünce yansıtmıyor. Olanı koruyor sadece. Bu yüzden kendi adalet anlayışları olan Denizciler hükümet için aslında en büyük tehdit. Ve ben büyük savaşta çok fazla ayrılıklar hatta ölümler olacağına ihtimal veriyorum. Saka - Gorosei olayı kıvılcımdı ve muhakkak büyük bir ateş yanacaktır Denizciler içinde.

@arcadia

Bende bir ara bu duruma takmıştım kafayı.Daha sonra bir teori patlatayım dedim ama üşengeçliğim tuttu :D

Sakazuki bir köpek bile olsa yetkiyi alınca Kurta dönüştü.Adam hal ve hareketleri bile bir ilginçleşti Goroseiye siz kutsalların köpeği olmuşsunuz falan dedi adam.Son savaşta Denizciler ne hükümet tarafında ne de Luffu tarafında olur bence.Ya üçüncü taraf olurlar yanda her zamanki gibi savaştan sonra asayişi sağlarlar.

@arcadia

Bende bir ara bu duruma takmıştım kafayı.Daha sonra bir teori patlatayım dedim ama üşengeçliğim tuttu :D

Sakazuki bir köpek bile olsa yetkiyi alınca Kurta dönüştü.Adam hal ve hareketleri bile bir ilginçleşti Goroseiye siz kutsalların köpeği olmuşsunuz falan dedi adam.Son savaşta Denizciler ne hükümet tarafında ne de Luffu tarafında olur bence.Ya üçüncü taraf olurlar yanda her zamanki gibi savaştan sonra asayişi sağlarlar.
Öyle işleri ben de beceremiyorum hiç :D

Üçüncü bir güç olabilir dediğin gibi de kime saldıracak. Herkese mi :D savaşa hiç katılmayabilir diyeceğim de çok uçuk olur. Resmen boykot etmiş olurlar öyle bir şey olmaz :D ama şu var. Şimdi Kizaru ya bakıyoruz adam memur gibi. Dünya soylularına saldırdılar öylece bırakamam diyor. Yani adamın düşünce yapısı çok basit. Ama öte yandan belirsiz adalet diye bir şey savunuyor. Yani biz bunu nabza göre şerbet olarak da yorumlayabiliriz. Hani onun bile ne yapacağı belli olmaz. Fuji zaten bence gidici. Yeni arkadaş da napar bilmiyorum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık