Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çap meselesi değil, herkes babalarının emriyle gözyaşlarıyla kaçarken mangal yürekli Ace'in geri dönmesi adamlığın sınandığı nokta. Zaten Ace'in başka yoruma açık bir hareketi yok.
Burdan yola çıkarsak başta Marco olmak üzere tüm WB Korsanları adamdan başka her şey olabilir.
Niye adamlık tartışıyon ki. Eğer adamlık tartışcaksan Ace tabiki de adamın dibidir la. Babasına laf ettirecek kadar kansız bir adam değil.

@Millennium Wizard O konuda onla hemfikirim bence Luffyden daha potansiyelli değil. Eşit yada bir tık altı ama Luffy'den önde değil. :( Önde olsa öldürmezdi zaten Oda. :(

Edit: Naruto gibi olurdu işte. Ondan önce kaç tane hokage oldu. Luffy'de Ace'ten sonra kral olurdu. :( Ki iyiki öyle olmadı. :(

Değil zaten. Ben olduğu gibi kabul ediyorum. Yalnız yaşasa büyük adam olurdu.

@RedTeroR

Biliyorum sıralamanı.:D
Yaşasa korsan kral olacağına kesin gözüyle bakılıyor adamın.Luffy için böyle düşünülüyor mu ?
Demek daha potansiyelli olarak görülüyor op evreninin hakimleri tarafından.Okuyucudan bahsetmiyorum bak.

Sonuçtan da bahsetmiyorum olasılıktan bahsediyorum.

Yaşasa korsan kral olacağına kesin gözüyle bakılıyor adamın.Luffy için böyle düşünülüyor mu ?
Demek daha potansiyelli olarak görülüyor op evreninin hakimleri tarafından.Okuyucudan bahsetmiyorum bak.

Sonuçtan da bahsetmiyorum olasılıktan bahsediyorum.
Op evreninin hakimleri ne bilir, Sengoku ne bilir ? burda korsanfan ahalisi varken :bilmem:
En komik kısmı ne biliyormusun, Şu kafa dedenin Ace hakkında söylediklerini es geçip KK olacak adam herkesi yenecek kısmına balıklama dalmaları :hhh:
Kafa dede = En büyük potansiyel Ace idi ama onu öldürdüler çok iyi yaptılar
Korsanfan ahalisi = :artiz: :artiz:
Kafa dede = KK olmak için Amiralleri ve Yonkou'ları yenmen gerek
Korsanfan ahalisi = :at::at:

Op evreninin hakimleri ne bilir, Sengoku ne bilir ? burda korsanfan ahalisi varken :bilmem:
En komik kısmı ne biliyormusun, Şu kafa dedenin Ace hakkında söylediklerini es geçip KK olacak adam herkesi yenecek kısmına balıklama dalmaları :hhh:
Nerde la o ben onu hiç hatırlamıyom. :D Öyle bir şey varsa tabiki Ace derim. :D

Evet bizim forum zaten hep işine gelen kısımları argüman olarak kullanır hatta çoğu zaman mit haline getirir tam olarak karşılığı o şekilde olmasa bile.

Chinjao açık açık konuşuyor.Herkesten haberi var Karasakal dahil.Onu övüyor mesela ama buna rağmen Ace en potansiyelli diyor.Övdüğü adama demiyor yani.Luffyi de biliyordur.Dövüştükten sonra fikri değişti desek mangaka elbet giderayak söyletirdi bunu.Senin hakkında yanılmışım potansiyelin çok fazla diye.Filomu vereceğim dedi geçti sadece.Böyle ayrıntılar olsa değinir mangaka.

@Millennium Wizard
Yalnız cidden daha potansiyelli değil. Ace favori karakterlerimden, öyle olsaydı açık açık derdim.

Ufaktan bir düşünelim. Ace için en çok ne kullanılıyor? KK'nın oğlu deniliyor. Yalnız görüyoruz ki mesele buysa yine Luffy dememiz lazım. En çok kimin Roger'a benzediği ortada. Roger'ın kendi yoldaşları falan sürekli Luffy'de Roger'ı gördüler. Bu kısmı bir geçelim yani.

Hatta Chinjao'nun sözleri de örnek olarak verilir. "Denizcilere göre gerçek tehdit KK'nın oğlu olduğu için Ace idi. Bu yüzden ortadan kaldırdılar." Bunu söyledikten sonra da Luffy'ye diyor ki "Daha bu halime diş geçiremiyorsan korsanlığı bırak. Senden KK olmaz." diyor. Luffy'yi tanımadığı için bunu söylüyor doğal olarak. Aynı Chinjao ise arc sonu Luffy Luffy diye diye geziyordu ortada. Anlatabiliyor muyum meseleyi?

Sonra bakıyoruz seriye, söylenilenlere ve gördüğümüz şu. Luffy bildiğin seçilmiş kişi. Yüzyılların yükünü sırtlayıp dünyayı esas değiştiren kişi Luffy olacak. Herkes çeşitli sebeplerden dolayı bu kişiyi bekliyor. Bu kişi de Luffy olacak işte.

Daha sonra Ace'in birisinin emrine girmesi durumu var. Bu Ace'in bir başkasının iradesini kabul ettiği anlamına gelir. Yalnız biz biliyoruz ki KK olacak kişi, herkese kendi iradesini kabul ettirecek. Manga onaylı geçen bir bilgi bu. Ace'in iradesini kabul ettiği Wb, aynı savaşta Luffy'nin iradesini kabul edip tüm gücünü ona veriyordu. D'nin iradesine sahipsen bana bu çağın ötesinde yaşayan şeyi göster diyordu. Fark ortada.

Daha sonra sürekli bahsi geçen her şeyin sesini duyma meselesi var. İşte asıl önemli farklardan birisi de bu. Bu güç neye yarayacak ne olacak bilmiyoruz ama bu güç bir tek Roger'da çıktı. Çok önemli bir şey olduğu da ortada. Ace'te var mı peki böyle bir güç? Sanmıyorum. Olur da mangaka var derse o zaman tekrar konuşuruz.

Daha sonracığıma Ace ölürken ne diyor? "Hayalini gerçekleştirdiğini görmeden ölecek olmak beni çok üzüyor." Ace de kabullenmiş. O savaşta gördüğü şeyler bu şekilde düşünmeye itmiş olmalı.

Bir de işin Wb korsanlarının söylediği söz var. "Ace'in iradesi artık Luffy'de yaşayacak." Birçok kişinin iradesini, amacını yüklendiği gibi Ace'inkini de yüklenmiş oldu. Üstte yazdım ya tarih ve kader birisini bekliyor. O kişi de bizim oğlan işte.

Uzun lafın kısası Ace'i daha potansiyelli yapan bir şey göremedim ben henüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık