Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O değilde Roger çağ değiştiriyor. Wb tahtın önünde duruyor ve çağ değiştiriyor. Bu iki adamda ölünce düzen değişiyor ama Garp etkisiz eleman resmen, kimsenin umrunda değil. Garp artık denizci değil falan kimse umursamıyor.

@RedTeroR ne diyorsun bu işe?
Garp, Sengoku ve Aokiji yok ama denizciler daha güçlüler deniyor :hhh:
Garp hayatı boyunca bir tane adam akıllı korsan yakalamış mı acaba ? Shiki'ye iki kişi girdiler, adam Morgan'ı bile yakalayamadı, balta el bunu kesip kaçmıştı :a:

Benim açımdan artık korsanların hikayesi bitmiştir, sonuçta yeni dünyada HQ karargahı var :artiz:

O değilde Roger çağ değiştiriyor. Wb tahtın önünde duruyor ve çağ değiştiriyor. Bu iki adamda ölünce düzen değişiyor ama Garp etkisiz eleman resmen, kimsenin umrunda değil. Garp artık denizci değil falan kimse umursamıyor.

Reyizi kızdırmak istemiyorlar. Sonuçta korsan kralı ve tayfasını 2 kişi pataklamaya giden adamlar.

@Alpamis in attığı çeviride Roger ile savaşıp sağ kalan tek kişi WB demesinin sebebi de yukarıda bahsettiğim muhtemelen. Adam sonuçta hem Rogeri hem tayfasından birileri dövüyor her gittiğinde. Böyle bir durumda da Garpı koymuyorlar haliyle.

KK demek kendinden güçlü kimsenin olmaması demektir diye başka bir açıklama getireyim ben de. :a: Wb gibi denk olanlar çıkabilir belki daha güçlüsü imkansız.

En özgür olmak için bu denizlerde kimsenin sana höt diyememesi lazım. Bu da güç gerektirir, hem kişisel hem de tayfa olarak.
Ya ben beyazsakaldan daha güçsüz falan demiyorum. Demek istediğim şu. Güç olarak beyazsakalla bu ikisi zirvede hatta ona garpı da ekle ama özgürlük bakımından Roger farklı Roger'ın farkı burada.

Roger kendine denk olmayan adama "Sana Raftel'in yerini söyleyeyim, git kral ol " demez.
Aynen olay bu.

Mangayı bir iki tane kelimeyi cımbızla çekip yorumlamak ne kadar doğru tartışılır.

Yine klasik muhabbet. Roger ve Wb denkler. Hatta Wb Roger'dan daha güçlü de olabilir. Garp mı? O kim ya:)

Garp nedense Roger'a takmış o öldükten sonra adam otamatikman emekli olmuş zaten yaşama sebebi gitmiş :D

Ya ben beyazsakaldan daha güçsüz falan demiyorum. Demek istediğim şu. Güç olarak beyazsakalla bu ikisi zirvede hatta ona garpı da ekle ama özgürlük bakımından Roger farklı Roger'ın farkı burada.

Aynen olay bu.

Mangayı bir iki tane kelimeyi cımbızla çekip yorumlamak ne kadar doğru tartışılır.
Yok sana karşı demedim zaten. Ortaya attım öylesine. Denk oldukları belli yoksa benim açımdan.

Bakın Roger ve Wb tarihe vursak, Atilla, Sezar, İskender gibi çağa damga vurmuşlar. Wb'nin bayrağı yetmiş adayı korumaya.

Garp ise Çorum valisi gibi görevi bırakıyor etkisi ortada, denizciler yeni dünya ya karargah kuruyor, daha güçlüyüz diyorlar.

Abartıya takılmayın.

Yok sana karşı demedim zaten. Ortaya attım öylesine. Denk oldukları belli yoksa benim açımdan.
Yok seni biliyorum da başkaları o yoruma bakarak öyle dedin demesin diye. Benim mangada gördüğüm ve Oda'nın gözümüze soktığu şeyler belli.

Yani hani yazmayacaktım da şimdi de sızlama mevzusuna takmış adam. Hadi öyle oldu Beyazsakal roger için demiş olsun zira çeviride hatalar olabiliyor. İki denk adamın dövüşünde yaralar sızlayamaz mı ? Belki Roger yaşasa onun da sızlayacaktı. Yara sızlaması için illa daha mı güçsüz olunuyor. Ondan diyorum ya cımbızla kelimeleri alıyorlar. Olayın çekirdeğini saptırıyorlar. Ne anlatılmak istendiğine bakmayıp ne anlamak istiyorsa öyle işine gelen yerleri yorumluyorlar. Çok basit birşey soruyorum cevabı yok...Oradan ekmek gelmeyince çürütünce bu kez başka sayfa da incik boncuk araştırıyor. Kelime üzerinden bağlamaya çalışıyorlar. Benim itiraz ettiğim nokta bu. Böyle manga okunmaz. Yorumlanmaz da...

"Şahingöz ile yaptığınız düellolar hala dün gibi aklımda"
Bu söze bakılarak şuanda muhtemelen en güçlü zamanlarını yaşayan iki karakterin toy zamanları düşünülerek Mihawk=Shanks deniyor onca geçen yıla rağmen.

"Sen ve ben birçok kez birbirimizi ölüme yaklaştırdık" Bunu direk Roger söylüyor.
Ayrıca sırf bu da değil, birçok kişi tarafından Roger'a denk dövüşmesiyle nam salmış.

Ama ne Wb kadar babacan gözüktü ne de Mihawk kadar cool. O yüzden Roger'ın yanına yakıştırılmıyor.

Tamam hadi hepsine eyvallahta denizcilerin kahramanı olmuş adama Çorum valisi yakıştırmaları falan komik oluyor :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık