Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pudding yan çizmese,BM yan çizmese herşey yolunda gitse adam evleniyodu.Kötü olanda bunun hayalini kuruyodu.Bu saatten sonra power-up alıcak o barizde yerinde,zamanında tavrını koymadı.Bana kalırsa fikren ihanet etmiştir tayfaya.
Böylesine bir power up için bir çok yerden köşeye sıkışması gerekiyordu maalesef. Zoro'yu sollayacak gücü göreceğiz bir kaç bölüme.

Amiral üstü banko olurdu. Teach işte Ace'nin koltuğunda oturuyor. Roger gibi eze eze kral olurdu.
Aynen katılıyorum. @Smoker 2 yıl önceki verilen ödülle şimdiki zamanı kıyaslamak marineford savaşındaki b.haki niye adam akıllı kulanılmadı demekle aynı bence. O zaman söylendiğinde yüksek bir ödüldü çünkü Oda'nın kafasında belkide bu ödüller yoktu. Ama düz olduğu da bir gerçek onun sebebi de babasından gelen kötü bir gen işte o yüzden pisi pisine mallığına öldü ama Roger'da öyle kral oldu bu da bir gerçek.

Bir insanı sınıflandırırken "X ile dövüşüp canlı kalan tek insan" denmesiyle, "X ile aynı güçte dövüşen" denmesi arasında büyük bir fark var. O kapaktaki yorumun ise şu ana kadar gelişen perspektifinden dolayı olmasın? Law ile Luffy de yanyana çiziliyor sürekli, ikisi aynı seviyenin adamları olsa da aynı güçteler mi? Kral tabirini kullanıp yanyana çizilmelerinin sebebi çağları yönetmelerinden dolayı olmasın mesela?
Bu çeviriden çıkan diğer sonuç işe Garp'ın, Shanks ve Buggy'nin Roger'ın tayfasında olduğu süreçte Roger ile karşılaşmamış olmasıdır. Zaten Garp'ın Kızıl Saç'ı hiç Jolly Rogerlardan Shanks diye çağırmaması, hiç bahsetmemesi de bunun kanıtı niteliğindedir. "Torunumun aklını çelen Shanks" diye çağırması bir tesadüf değildir. 30 senelik Koranlık hayatında Garp'ın Roger'a ne zaman sıkıntı yarattığı bilinmemezlikte iken bu sayfa büyük bir açıklama ekliyor resmen.
İki kelimenin hiçbir farkı yok. Buggy açıkça Newgate için "Roger ile dövüşebilen ve hayatta kalan tek kişi" demiş. Buradan çıkacak anlam bellidir. Bu adam Roger ile dövüşecek kadar güçlü biriydi. O güçte olmasa, hayatta kalamaz zaten karşısında. Yani temel mantık yürütme ile ulaşılabilecek bir sonuç değil senin ulaştığın sonuç. Karşısındaki ile aynı güçte olmayan biri, kendisinden daha güçlü birinin karşısında nasıl hayatta kalabilir? Hem de uzun yıllar boyunda. Tek seferlik bir dövüşten bahsetmiyoruz burada. Yahu adam kapakta bu ikisini birlikte çizmiş altına da "İki Kral" demiş. Bunun benzeri başka bir sahne yok. Mangada her yan yana duran adam birbiri ile denk olmuyor. Bu iki karakter kralmış işte. İşine gelen şeyleri nasıl da eğip büküyorsun öyle.

Bu çeviriden o sonucu nasıl çıkardın? Buggy ve Shanks, Roger Korsanları'na mensup iken daha tayfa üyeleri Şeytan Meyvesi diye bir şeyin varlığından bile habersizlerdi. Yani o zamanlar daha Grand Line'a girmedikleri aşikar bir durum. Ayrıca Edd War Savaşı'na Garp giderken Kuzan ona "Yine mi Roger'ın peşinden gidiyorsun?" diye soruyor. Yani daha önce de gitmiş. O zamanlar Buggy ve Shanks yine tayfa üyesiydi. Aklında ne var bilmem, ama Shanks ve Buggy o tayfanın çırak konumundaki sıradan bile olmayan basit üyeleriydi. Hatta o kadar basitlerdi ki, Buggy'yi kimse tanımıyordu. Shanks'ın Yonko kimliği öne çıkıyor, fakat o bölümlerde Shanks'ın da eskiden Roger'ın tayfasında olması hayret ile karşılanıyordu. Denizciler kim olduğunu açıkladı da, millet öyle öğrendi. Halbuki Rayleigh deyince akan sular nasıl duruyor, görmüşsündür.

İki kelimenin hiçbir farkı yok. Buggy açıkça Newgate için "Roger ile dövüşebilen ve hayatta kalan tek kişi" demiş. Buradan çıkacak anlam bellidir. Bu adam Roger ile dövüşecek kadar güçlü biriydi. O güçte olmasa, hayatta kalamaz zaten karşısında. Yani temel mantık yürütme ile ulaşılabilecek bir sonuç değil senin ulaştığın sonuç. Karşısındaki ile aynı güçte olmayan biri, kendisinden daha güçlü birinin karşısında nasıl hayatta kalabilir? Hem de uzun yıllar boyunda. Tek seferlik bir dövüşten bahsetmiyoruz burada. Yahu adam kapakta bu ikisini birlikte çizmiş altına da "İki Kral" demiş. Bunun benzeri başka bir sahne yok. Mangada her yan yana duran adam birbiri ile denk olmuyor. Bu iki karakter kralmış işte. İşine gelen şeyleri nasıl da eğip büküyorsun öyle.

Bu çeviriden o sonucu nasıl çıkardın? Buggy ve Shanks, Roger Korsanları'na mensup iken daha tayfa üyeleri Şeytan Meyvesi diye bir şeyin varlığından bile habersizlerdi. Yani o zamanlar daha Grand Line'a girmedikleri aşikar bir durum. Ayrıca Edd War Savaşı'na Garp giderken Kuzan ona "Yine mi Roger'ın peşinden gidiyorsun?" diye soruyor. Yani daha önce de gitmiş. O zamanlar Buggy ve Shanks yine tayfa üyesiydi. Aklında ne var bilmem, ama Shanks ve Buggy o tayfanın çırak konumundaki sıradan bile olmayan basit üyeleriydi. Hatta o kadar basitlerdi ki, Buggy'yi kimse tanımıyordu. Shanks'ın Yonko kimliği öne çıkıyor, fakat o bölümlerde Shanks'ın da eskiden Roger'ın tayfasında olması hayret ile karşılanıyordu. Denizciler kim olduğunu açıkladı da, millet öyle öğrendi. Halbuki Rayleigh deyince akan sular nasıl duruyor, görmüşsündür.
Hiçbir gerçeği eyip büktüğüm yok.
Shanks şu an 39 yaşında, Roger yaşasaydı şu an 77 yaşında olacaktı, Roger 53 yaşında öldü, yani Shanks 15 yaşındayken.
Edd War bundan 27 sene önce oldu, yani Shanks 12 yaşındayken.
Roger 25 yaşında denizlere açıldı yani 28 sene aktif korsanlık yapmış eğer Shanks'ı doğar doğmaz tayfaya kattıysa Roger Shanks'sız yaklaşıp 13 sene korsanlık yapmış. Mantıken kaç yaşında katılmıştır Shanks tayfaya? Hadi bilincinin geldiği geldiği yaşı 4 olarak ele alalım, 10 yaşında katıldı diyelim. 5 sene boyunca bu adamlar Roger'da dövüşüp sağ çıkan bir tek WB'yi görmüş, demek ki bu süreçte Garp Roger ile kapışmamış. Burada neyin neresini eğip büküyorum?
Ben Wb Roger ile aynı seviyenin adamları değil mi diyorum? Benim dediğim Roger Grand Line'ı ele geçirdiği dönem açıkça WB'den güçlüdür diyorum. Artık ne öğrendi, nasıl bir güce ulaştı da bu seviyeye geldi bilmiyorum. Sonuçta bu adam 28 sene korsanlık yapmış ve son senelerinde kudrete ulaşmış. Bu 28 sene boyunca da WB ile çokça karşılaşıp birbirlerini ümmüklemişler,Roger Wb'ye ciddi zarar vermiş:
Son zamanlarında da gördüğümüz kadarıyla kankalarmış zaten.

Shanks şu an 39 yaşında, Roger yaşasaydı şu an 77 yaşında olacaktı, Roger 53 yaşında öldü, yani Shanks 15 yaşındayken.
Roger 25 yaşında denizlere açıldı yani 28 sene aktif korsanlık yapmış eğer Shanks'ı doğar doğmaz tayfaya kattıysa Roger Shanks'sız yaklaşıp 13 sene korsanlık yapmış. Mantıken kaç yaşında katılmıştır Shanks tayfaya? Hadi bilincinin geldiği geldiği yaşı 4 olarak ele alalım, 10 yaşında katıldı diyelim. 5 sene boyunca bu adamlar Roger'da dövüşüp sağ çıkan bir tek WB'yi görmüş, demek ki bu süreçte Garp Roger ile kapışmamış. Burada neyin neresini eğip büküyorum?
Ben Wb Roger ile aynı seviyenin adamları değil mi diyorum? Benim dediğim Roger Grand Line'ı ele geçirdiği dönem açıkça WB'den güçlüdür diyorum. Artık ne öğrendi, nasıl bir güce ulaştı da bu seviyeye geldi bilmiyorum. Sonuçta bu adam 28 sene korsanlık yapmış ve son senelerinde kudrete ulaşmış. Bu 28 sene boyunca da WB ile çokça karşılaşıp birbirlerini ümmüklemişler,Roger Wb'ye ciddi zarar vermiş:
Şimdi Buggy ve Shanks tayfa dağılana dek ayrılmadılar. Senin dediğine göre bunlar sadece Newgate'i görmüşler tek dövüşen olarak. Yani Garp ile Roger, bu ikilinin tayfaya katılmalarından önce karşılaşmış oluyorlar. Koskoca Roger Korsanları'nın Şeytan Meyvesi denildiği zaman mal mal etrafa bakmalarından anlaşılacağı üzere, ilk gösterildiği zamanlarda bu arkadaşlar henüz Grand Line'a girmemişler. Bu yönden bakarsak, teknik olarak Garp ve Roger'ın Doğu Mavi dönemlerinde kapıştığı sonucuna ulaşırız. Roger, Grand Line'a girdikten 4 yıl sonra Kral oluyor. Senin hesabına göre, bunlar Grand Line'a girmeden 1 yıl önce bizim ikilinin tayfaya katılmış olmaları gerek. Grand Line'a girildikten sonra geçen 4 yıllık sürede Garp ve Roger'ın hiç karşılaşmadığını savunuyorsun şu anda. Bu düşünce sana mantıklı geliyorsa, üzerine bir şey söylemem.

Evet, aynı seviyenin adamları değil demek istiyorsun açıkça. Newgate'in kral olmakta gözü yok. Adam bunu kendi ağzıyla söylüyor. Kral olmaya çalışsaydı ve buna rağmen kral Roger olsaydı haklıydın. Ancak ortada böyle bir durum yok. Bu adamlar başka sebeplerden dövüşmüş olabilirler, fakat Korsan Kral olmak bunlardan biri değil. Böyle bir durum varken de, Roger'ın kral olmasını Newgate'den üstün olma ölçütüne bağlayamazsın. Ekstradan Roger'ın o dövüşlerden bir zarar alıp almadığı konusu belli değil. Adamı çıplak görmedik.

Valla hayretle okudum. Aynı mangayı mı okuyoruz bilemedim. Öncelikle sana şunu sorayım. Beyazsakal Raftel'i hedefleseydi ne olurdu. Zira bu Naruto' da olduğu gibi seçilmiş kişilerin bulacağı bişey değil. Herkes bulabilir orayı.
İkincisi mangada olmayan hatta herkesin özlemle beklediği One Piece'in direk güçle bağlantılı bir şey olduğunu nereden çıkardın ve buna dayanarak nasıl Roger Beyazsakal'ı geçti dersin. Şimdi ben senin bu tabirine inanacağım. Bizzat mangakanın sunmuş olduğu iki kral tasviri olsun. Rogerla dsenk dövüşebilen tek korsan tabiri olsun. Bunlara innmayacağım ve özellikle gözümüze neden beyazsakalın rafteli istemediği sokuldu hiç düşündün mü bunları.Çünkü eğer sokulmasaydı senin gibiler Beyazsakal KK dövüşünü kaybetti ve bu sebeple Roger'dan güçsüzdür demesinler diye olabilir mi mesela.İkisinin denk olduğunun başka bir tasviri olabilir mi ? Bak mangayı yorumlamak böyle olur. Daha ne olduğu belli olmayan one piece üzerinden yorum yaparak değil. Mangada bizim gözümüze sokulan bişey var. Buda Rogerla başabaş dövüşebilen iki kişi var. Birisi beyazaskal diğeri Garptır. Garp kısmı da belli değil demişsin ama belli. Nasıl mı belli Roger diyor kendisi. Eğer objektif yorumlasan o sahneden de bahsederdin. Hangi sahne olduğunu biliyorsun.Ve souç olarak hatırladığım kadarıyla en özgür kişi korsanlar kralıydı. Luffy'yi ve rogerı sevmemde vurucu cümlelerden biri de budur. En gülü kjişi demiyorlar en özgür allah allah bir düşünde bunları öyle konuşalım...

İlk kısma hiç değinmedim zira yok o o yaştaydı yok bu yaştaydı diyerek yok bunlar şu kadar karşılaşmışlardır veya karşılaşmamışlardır vesare içini senin kendince doldurduğun bişeyi tartışacak değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık