Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karolla

Gorousei : ''D. adını taşıyanlar her zaman sorun çıkaran kişiler oldu.''

D.'lerin tanrıların antisi olduğuda söylenmiştir, Doflamingo'da son olarak D.'lerin ne zaman ve nasıl kendilerini göstereceklerinden bahsediyordu, yani anlayacağın D.'lerin bu seride farklı bir yeri var.

Yapışan ben miyim sen misin, süresiz ban yemek bile seni durduramamış baksana halen yazmaya devam ediyorsun... ;)
D.lerin problem olduğu kesin ama D olarak doğanların ekstra gücü vardır demek yanlış. Ahan lawın anası babası kardeşleri :) Süresiz banı ben kendim istedimla o dönem. Hatta msn grubu vardı. 1 hafta veriyorlardı. Msn grubundakilerin nerdeyse hepsi de benim haklı olduğumu düşünüyordu :D Dedim o zaman sınırsız banlayın. Ben istedim yani. Sonra ramazan brook facebooktan geri gel dedi geldim :p Yoksa gelmeyi hiç düşünmedim :D En sonda da başka bir admin geri gel dedi gene geldim :D önce kovuyorlar sonra çağırıyorlar :D

10 olan Adam 9'dan da gucludur 5'den de ama dokuzu hop diye yenemezken 5'i yer gecer. Ben bu adamlar arasinda ucurum var mi dedim? Elbetteki Kaido, Shanks ve tayfasini Dof ve tayfasi gibi goremez. Ama olumune savasta bire birde kafadan alir demisler adam icin. O Kadar adamin zaten berabere kalma sansi yok. Marco yendigi gibi atiyorum Jozu'ya yardima gidecek ki o adam da dussun. WB tayfasi 5 komutanla on planda iken Shanks tayfasinda uc, Mom'da dort kisi on planda. Ki o dort kisiden birini Urouge yenmis. Bir de Mihawk'i tutan Vista var besinci. Dorduncu Thatch ondan da gucludur muhtemelen. Shanks'in as 9 adami vardi, WB'nin 15 tumen komutani vardi. Ustune kaptanlari en guclu adamdi.

Anlayacagin bu adamlar olumune savasmadigi icin duzen suruyor. Peki neden savasmiyorlar?

1- En onemlisi amaclari yok. Amaci oldugunda Kaido, WB'ye dalmaya gidiyor(amaci herhangi bir yonko olsa Shanks gelince onunla olumune kapisirdi) Shanks, Kaido'yu durdurmaya gidiyor, halbuki Kaido laftan anlamaz biriymis, herif lan sen nasil isime burnunu sokarsin deyip olumune dalabilirdi. Shanks'ta bunu hesap edecek zeka var ama gene de cikiyor karsisina. Boyle bir savas olsa olebilir. Gene olme ihtimalinin oldugu MF'ye geliyor. WB, Ace'i kurtarmak amaciyla MF'ye geliyor.

2- Aralarinda ucurum olmamasi. Hani Dof dedim ya Kaido belki zevkine gelip dovebilir hepsini bak salt Dof'u degil, tayfasiyla dover. Ama Shanks'a, Mom'a bunu yapamaz.

Bunlar birlesince olumune yonko savasi goremedik. Dedigim gibi o zaman duzen olmaz zaten.Mangakanin kurgusu ise oyle degil. Hani gecen yazdim ya denizciler neden shichilerle ugrasacaklarina iki,uc amiral daha bulmuyorlar diye, ayni sey. Kurgu. Adam uc amiral+filo amirali seklinde olsun istiyor, bize mantiksiz gelse de. Yonko olayi da o sekil.

Bu duzeni bozacak mangaka ama bunu caylaklara yaptiracak. Ozellikle de Luffy'e.

Kisaca Mom'in sag kolunda bir Marco arama bence, Mom'in sag kolunu Luffy'nin yenebilecegini goreceksin ama Marco'yu yenemez Luffy.

Mom'da o MF'ye ilk gelen kalbi teklemeyen WB'yi gormeyi bekleme. Hayal kirikligina ugrarsin diyeyim ben sana.
Çok kesin konuşuyorsun.
Luffy Mom'ın sağ kolunu alır ama Marcoyu yenemez gibi.
En sonunda hayal kırıklığına uğrayan sen olmada :)
Neyse görüşler farklı.
Ben Yonkouların ve adamlarını bir birlerine çok denk görüyorum. Bakalım sonuçta Mom'ın adamlarını da görücez.

WB Marinefordda kılıcı yemedende kötü bir durumdaydı zaten. Mom'ın birazcık olsun onun o hali kadar olması fazla abes değil benim için.

D.lerin problem olduğu kesin ama D olarak doğanların ekstra gücü vardır demek yanlış. Ahan lawın anası babası kardeşleri :) Süresiz banı ben kendim istedimla o dönem. Hatta msn grubu vardı. 1 hafta veriyorlardı. Msn grubundakilerin nerdeyse hepsi de benim haklı olduğumu düşünüyordu :D Dedim o zaman sınırsız banlayın. Ben istedim yani. Sonra ramazan brook facebooktan geri gel dedi geldim :p Yoksa gelmeyi hiç düşünmedim :D En sonda da başka bir admin geri gel dedi gene geldim :D önce kovuyorlar sonra çağırıyorlar :D
D.ler ile alakalı mesajına ben de katılıyorum. Bizim şu ana kadar gördüğümüz D.lerin çoğu sorun çıkartan isimlerdi. Öyle fazla kişi görmedik. Onlarda güçlü diye özel değiller. D.lerin ekstra gücü yok bence de. Arkadaşın dediği gibi Law'ın ana baba da D. idi. D.ler güçlü geliyor çünkü gördüğümüz D.lerin hepsi savaşçı olanlardı neredeyse. Law'ın ne özel tarafı vardı D.olduğu halde ekstra güç gibi bir şeyini görmedik bence. Herkes iradesi kadar güçlüdür. WB D. değildi.

D. lerin özel bir gücü yok fakat potansiyelleri var. O potansiyelin üzerine koyabilenler adama benziyorlar güç olarak. Ancak D. ler çok farklı imajı güç açısından değil bela çıkarma açısından böyle. Bunun sebebi de gerçekleşmesi beklenen son savaş için altyapı hazırlanması.

D. olmayıp da güçlü olan bir çok isim var ne de olsa.

D.ler ile alakalı mesajına ben de katılıyorum. Bizim şu ana kadar gördüğümüz D.lerin çoğu sorun çıkartan isimlerdi. Öyle fazla kişi görmedik. Onlarda güçlü diye özel değiller. D.lerin ekstra gücü yok bence de. Arkadaşın dediği gibi Law'ın ana baba da D. idi. D.ler güçlü geliyor çünkü gördüğümüz D.lerin hepsi savaşçı olanlardı neredeyse. Law'ın ne özel tarafı vardı D.olduğu halde ekstra güç gibi bir şeyini görmedik bence. Herkes iradesi kadar güçlüdür. WB D. değildi.
Law'ın annesi babasının D. olduğu nerede geçiyor ? Evlatlık alınmış olabilir, Law'ın durumu farklıydı, adamın D. olan ismini bile bir sebepten ötürü saklamışlar sonuçta. Ayrıca Law'ın annesini, babasını nereden gördünüz de bu kanıya vardınız ? Doğru düzgün gösterilmediler bile.

Bir D. olan Rouge, karnında 20 ay bebek taşımış, hangi kadın böyle bir şeyi yapabilirdi ? Rouge dediğimiz kadında savaşçı olmayan, savaşmak için eğitilmemiş birisi ve onun bile insan üstü bir gücü vardı.

Diğer gördüğümüz bütün D.'lerin gücü ortada, bu adamlarda belli ki farklı bir şey var, hepsi güçlü çıkıyor, Law'ın annesi babasını ise görmeden bu kanıya varmak tuhaf oluyor. Wikia sitesi Law'ın anne babasını bile eklememiş D. sayfasına çünkü D. olup olmadıkları bile belli değil. Şuana kadar görülen D.'lerin hepsi bunlar, ve Rouge gibi savaşçı olmayan bir kadının bile insan üstü bir gücü vardı.

D'lerin hepsi de çok sağlam bir iradeye sahip. Gelişip gelişmemek kendilerine kalmış bir şey. Luffy KK olacak kişi ama köyünde kalsaydı sıradan birisi olup çıkacaktı. Bu adamların olayı sadece irade de değil. Nesilden nesile aktarılıyormuşçasına bir dertleri var bu adamların. Her zaman bela olmalarının sebebi de bu zaten.

Yeri burası mı bilmiyorum ama kumanin ursus Shock tekniğideki ursus latincede ayılar anlamına geliyormuş. Odaya bir kere daha hayran oldum diyebilirim. Adam sırf teknik ismi bulmak için Latinceyi araştırıyormuș.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık