Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İradeli olmak için köyden mi çıkmak lazım? :/
Bu seride gördüğümüz her adam seride hayali peşinden koşuyor. Seride iradeli olanların çoğu bir yerlere gelmiş isimler. Az seriye gör değerlendir Mustafa. Anlıyorsunuz da anlamamazlıktan mı geliyorsunuz anlamadım. Her D. özeldir diğerlerinden daha vasıflıdır gibi bir olay görmedik. Bireysel olarak değerlendireceksin.

Edit: Kişinin hayali de yine çapını gösteren bir olaydır. Gidipte bana köyünde hayalini arıyor diyeceksen cevabım bu olurdu...

Bu seride gördüğümüz her adam seride hayali peşinden koşuyor. Seride iradeli olanların çoğu bir yerlere gelmiş isimler. Az seriye gör değerlendir Mustafa. Anlıyorsunuz da anlamamazlıktan mı geliyorsunuz anlamadım. Her D. özeldir diğerlerinden daha vasıflıdır gibi bir olay görmedik. Bireysel olarak değerlendireceksin.

Edit: Kişinin hayali de yine çapını gösteren bir olaydır. Gidipte bana köyünde hayalini arıyor diyeceksen cevabım bu olurdu...
D'lere rakip olabilecek ''D'' olmayan karekterler çıksa bile her ''D'' bu seride özeldir.(Garp hariç)

Rouge'nin olayı D. olması ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Gördüğümüz D. sayısı şurda attığın kadar ve zaten bu adamları görmemizin sebebi sorun çıkarmış ünlü kişiler olması. Öncesinde bir Krallıkmış bunlar. Hepsinin savaşçı olduğunu hiç sanmıyorum.

Law'ın annnesi babasının D. olması nerede geçiyor diye bir olar mı var? Normal olarak onların çocuğu olduğu için D. olması normal oluyor. Anormal olan ise evlatlık olup olmadığının açıklanmaması olurdu. O yüzden normal olarak öz çocukları olduğunu düşünüyorum.

Bu arada Rogue Roger'ın karısı olmasa ismini duyar mıydık sence?
Sen Law'ın ailesi hakkında ne biliyorsun ? Hiç bir şey, sonra diyorsun ki Law'ın ailesi normal, kim dedi normal diye ? Haklarında hiç bir şey bilinmiyor, bilinmemesine rağmen ''aha bakın Law'ın ailesi'' diyorsun... Sanki Law'ın ailesi hakkında bir şey biliyormuşsun gibi.

Gorousei genelleme yapıyor, diyor ki ''bütün D.'ler sorun çıkaran kişiler oluyor'' diyor, Doflamingo ''D. kendini ne zaman gösterecek'' diyor, Rosinante ''D.'ler tanrıların doğal düşmanıdır'' diyor, burada belli bir kesim D.'den bahsedilmiyor, adamlar genel olarak D.'leri ayrı bir yere koymuş, D.'lerin farklı bir özellikleri var ki adamlar genelleme yapabiliyor, ''Bazı D.'ler şöyledir'' demiyorlar anlayacağın. Nasıl Vinsmoke ailesi farklı bir aile, D.'ler de çok farklı bir klandan geliyorlar belli ki.

Kimse öyle bir şey demiyor. Sen sırf Luffy'ye havadan güç geliyor, torpilli demesinler diye bunları söylüyorsun. Geç bu işleri. D'ler torpilliler olm işte. Luffy'nin aileden gelen gücü bile sırf kanından dolayı torpilli olduğunu gösterir. Bu seride çalışmakla olmuyor her şey. Potansiyelin varsa bir yerlere gelebilirsin. D'lerde de büyük bir potansiyel var işte.

D'lere rakip olabilecek ''D'' olmayan karekterler çıksa bile her ''D'' bu seride özeldir.(Garp hariç)
D.lere rakip olabilecek D olmayan kişiler çıkıyorsa D.lerin ne özelliği kalıyor? Anlayamadım? O adamlar C mi yoksa?

@Raiden

He Mustafa he onun için savunuyorum. Kardeş bunun mantığı nerde? D. olmayan Shanks'in haki seviyesi D.olan Teach'de de mi var? Nerde kaldı özel yanı? Ben kandan gelen güç olduğunu görmedim seride? Sadece o kana ait özel bir güç kullanıldığını görene kadar da bunu böyle kabul edemem.

Luffy babasından, babası babasından, iyi o zaman herkes tek atadan geliyor herkeste aynı potansiyel var.

D'ler en güçlü demedi kimse. Şunu ayırt etmen lazım. Potansiyelli diyoruz. Ortalama kimse yok D'ler içinde.
Dostum 8 tane D. gördün zaten bırakta gördüklerimiz de ortalama üstünde olan kişiler olsun. Seride nerde gördün sıradan bir kişinin gösterilip işlendiğini? Zamanı geldiğinde görürüz zaten D. krallığını.

Sen Law'ın ailesi hakkında ne biliyorsun ? Hiç bir şey, sonra diyorsun ki Law'ın ailesi normal, kim dedi normal diye ? Haklarında hiç bir şey bilinmiyor, bilinmemesine rağmen ''aha bakın Law'ın ailesi'' diyorsun... Sanki Law'ın ailesi hakkında bir şey biliyormuşsun gibi.

Gorousei genelleme yapıyor, diyor ki ''bütün D.'ler sorun çıkaran kişiler oluyor'' diyor, Doflamingo ''D. kendini ne zaman gösterecek'' diyor, Rosinante ''D.'ler tanrıların doğal düşmanıdır'' diyor, burada belli bir kesim D.'den bahsedilmiyor, adamlar genel olarak D.'leri ayrı bir yere koymuş, D.'lerin farklı bir özellikleri var ki adamlar genelleme yapabiliyor, ''Bazı D.'ler şöyledir'' demiyorlar anlayacağın. Nasıl Vinsmoke ailesi farklı bir aile, D.'ler de çok farklı bir klandan geliyorlar belli ki.
Kardeş D. olan Law bile D. iradesini gösterecek diyor. Bu adam gidiyor Luffy'e bel bağlıyor? Ee bu nasıl iş? Görünen D.lerin hepsi sorun çıkarmış. Gördüğümüz D. sayısı da 8. Görünenlerde sıkıntı çıkaran tipler oluyor.

D.lerin Tanrıların doğal düşmanları olması olayı öyle özel, ulvi bir olay değil. Zamanında bu D. clanını yıkan kişiler kendilerine sonrasında Tanrı diyenlermiş. Herhalde öyle anılacak. Adamlar hakkında D.ler şeytandır diye söylemler çıkarmışlar. Kendilerine Tanrı diyenlerin doğal olarak düşmanları adları şeytan olarak bahsedilen kişiler olur. Herhalde öyle bahsedilecek.

Dostum 8 tane D. gördün zaten bırakta gördüklerimiz de ortalama üstünde olan kişiler olsun. Seride nerde gördün sıradan bir kişinin gösterilip işlendiğini? Zamanı geldiğinde görürüz zaten D. krallığını.
D. Krallığındaki kişilerin çok güçlü olması şart değil. D iradesi diye bir şey var bu seride. Krallık yıkıldıktan sonra hayatta kalan D'lere genetikmişçesine bu irade geçiyor. Luffy ise tüm bunları sırtlanan kişi olacak. Geçmiştekilerin iradesini yaşatıyor bir nevi. Diger D'ler de öyle sayılır.

Kaldı ki evet. Aileden dolayı güçlü Luffy. Savaşta h.hakiyi gördüklerinde babası Dragon olduğu için şaşırmamak gerek denilmişti. Kan önemli bu seride. Hatta çoğu seride öyle. Çünkü Japonlar önem veriyor bu konuya.

Sadece D'ler özel değil ama tüm D'ler özel diyeyim yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık