Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mf'de belirli eslesmeler olmadığından öyle o. WB'ye bir Kizaru daliyor bir Aokiji bir Akainu. Hicbiri benim rakibim Jozu benim rakibim Marco kafasiyla hareket etmedi. Bizde ise böyle olacağını hiç sanmıyorum. Ne kadar karman corman olsa da birileri ile eslesecekler. Arada belki karşılarına çıkan ezikleri teklerler lakin baba güçleri bunlar alacak. O yuzden Zoro'yu bir Akainu'ya bir Kizaru'ya ne bileyim Green Bull'a falan dalarken görebileceğimiz sanmıyorum Marco gibi. Marco her yere yetismek zorunda kaldi. Bizim böyle adam sıkıntımız olmaz.
O kadar olmaz bende kabul ediyorum. Ama herkes bir köşede rakibi ile savaşır mı bilemedim. Heleki tayfa için. Ve özellikle Trio. Öyle bir tane adam indirip çöp dövmeye başlamazlar diye düşünüyorum. Marinefordda Wb ve Akainu için rakiplerdi diyebiliriz mesela. En çok onla didiştiği için. Ama WB Aokiji ile de dövüştü Kizaru ile de. Luffy de böyle 2-3 kişiyle dövüşür. Sonra gider rakibin en dişlisi denilen kişiyi indirir bence. Luffy ve diğerlerini böyle bol karakterin bulunduğu zamanlarda bir kişiye bağlamaz mangaka bence.

O kadar olmaz bende kabul ediyorum. Ama herkes bir köşede rakibi ile savaşır mı bilemedim. Heleki tayfa için. Ve özellikle Trio. Öyle bir tane adam indirip çöp dövmeye başlamazlar diye düşünüyorum. Marinefordda Wb ve Akainu için rakiplerdi diyebiliriz mesela. En çok onla didiştiği için. Ama WB Aokiji ile de dövüştü Kizaru ile de. Luffy de böyle 2-3 kişiyle dövüşür. Sonra gider rakibin en dişlisi denilen kişiyi indirir bence. Luffy ve diğerlerini böyle bol karakterin bulunduğu zamanlarda bir kişiye bağlamaz mangaka bence.
Luffy seri sonunda amiralden belirgin üstte olduğu için fazla iş yapabilir. Ama Kaido en guclu kisi su an. Tabii Teach ve ekibinin WG ile muttefik olma teorisi de çıkabilir ki o zaman iş başka yere gider.

Neyse benim benzetme sebebim savasin buyuklugu. Bir de dogrudan savasma ihtimalleri.

Dedigin gibi farkli şeyler olmaz inşallah. Daha deginilecek konular varken, %65 gitmişken, bu arc belirli bir yuzde daha gidecekken, cikip da olayi uzatmanin manasını görmüyorum. Mesela bu arc daha öğrenilecek şeyler var, ama Kaido Wano'yu işgal etmiş. Adamlar da yardım et dedi, anlaştılar. Arc sırasında yaşanacak gelişmeler arc öncesinde yaşandı. Misal Mom dusecekse bile Luffy bu niyetle gelmedi. Ama yasanilan gelismeler sonucu oraya gidebilir is.

Kendin söylüyorsun iste arkadaşı için. Arkadasina değer verdiğini gösteren bir örnek bu. WB, oğlu için MF'ye geliyor. Marco, bizden birine zarar gelirse olacakları herkes bilmeli diyor.

Mom ise bırak disaridan bir adamını, kocasını, oglunu umursamıyor.

Bambaşka şeyler. Sen cidden Marco, ben tayfadan ayrılmak istiyorum dese, WB'nin "getirin ruleti" diyebilecegine inanıyor musun?
Dediklerin doğru fakat Jimbei aslında tam iyi bir örnek değil bu konuda müttefik gibiler Big Momla. Mesela Cracker tayfadan ayrılmak istese nasıl bir tepki verirdi Mom? Veya WByi bir müttefiki satsaydı o direk yolun açık olsun mu derdi?

Dediklerin doğru fakat Jimbei aslında tam iyi bir örnek değil bu konuda müttefik gibiler Big Momla. Mesela Cracker tayfadan ayrılmak istese nasıl bir tepki verirdi Mom? Veya WByi bir müttefiki satsaydı o direk yolun açık olsun mu derdi?
Oğlunu öldürüp üzülmeyen kadın bu la :D Mantalitesi aynı. Müttefik falan degil genel olarak aynı. Ben kaybediyorsam sen de kaybedersin. Cracker farklı olmazdı çünkü kendi kizi diyor ki daha tayfadan ayrılıp da sağ çıkan olmadı.

Karşı çıkma sanslari olsa, kızları, Mom kimi seçerse onla evlenmezlerdi. Lola kaçmak zorunda kalmazdı.

Ayrıca Jinbe hain değil la. Tayfaya girilebildigi gibi cikilabilir de. Anlaşmazlıklar olabilir.

WB, hepsine oğlu gibi bakıyor. Squardo'yu oldurmeyisinden anlayabilirsin. Zaten hepsine oğlum diyor onlar da baba diyor. Müttefik diye kayırmıyor.

karolla

Bence akainu ve aokiji göstermelik dövüştüler. Denizcilerin geleceği için bir birlerini yaralayıp, 10 gün boyunca adanın şeklini değiştirmekle uğraştılar. Gazetelere de liderlik için dövüştüler kaybeden aokiji istifa etti falan yazdırdılar. Herkes buna inandı. Ama aslında plan, aokijiyi çift meyveli BBnin yanına ajan olarak göndermekti. Buna da kılıf uydurmak için böyle bir plan yaptılar. Dünyayı korsanlardan ayıklamak için aokiji gerekirse kol bacak bırakabileceğini göstermiş olacak bize.

Denizcilikte üst rütbe gibi seçerse o görevi alır. Beğenmeyen diğeri de istifa eder gider. Bunun için dövüş şart değildir. Olması da kabul edilemez. Üst yetkililer akainuyu seçecek, aokiji de gel kapışalım diyecek de kazanırsa o başa geçecek. Böyle şey olur mu. Üstte yer alanlar ne diyecek? Sen bizim kararımıza karşı mı geliyorsun demeyecek mi?

Çok pis bir plan var işin içinde.

@Phoenix
Yonkouların birbirleriyle dövüştüklerine dair kanıt istiyordun :)

Buyur.
Eğer bundan sonrada Law yalancıdır, sahtekarın tekidir. Bu işlerden ne anlar diyorsan bilemem :D

@Phoenix
Yonkouların birbirleriyle dövüştüklerine dair kanıt istiyordun :)

Buyur.
Eğer bundan sonrada Law yalancıdır, sahtekarın tekidir. Bu işlerden ne anlar diyorsan bilemem :D
Iyi de ölümüne savaştan bahsediyorum ben. O sahneyi biliyorum. Judge ile Sanji savaşmadı mi? Sonuç? Sanji bıraktı.

Kısa süreli kapışma başka sey, sonuna kadar gidip Ace ve Jinbe gibi berabere kalmak başka sey. Hadi kaptanlar berabere kaldı, 1345 kisilik tayfalar da mi berabere kaldı? Hadi kaldılar, ne demeye eşit olan adamlardan birine dünyanın en guclu adami diyorlar :D Niye birine en guclu canlı diyorlar :D

Shanks ile Kaido savasmadi mi? Ne oldu? 1 günde Kaido'yu hasarsiz yenip MF'ye mi geldi? Niye buna rağmen bire birde Kaido diyor mangaka?

Ilahi Croco.

Iyi de ölümüne savaştan bahsediyorum ben. O sahneyi biliyorum. Judge ile Sanji savaşmadı mi? Sonuç? Sanji bıraktı.

Kısa süreli kapışma başka sey, sonuna kadar gidip Ace ve Jinbe gibi berabere kalmak başka sey. Hadi kaptanlar berabere kaldı, 1345 kisilik tayfalar da mi berabere kaldı? Hadi kaldılar, ne demeye eşit olan adamlardan birine dünyanın en guclu adami diyorlar :D Niye birine en guclu canlı diyorlar :D

Shanks ile Kaido savasmadi mi? Ne oldu? 1 günde Kaido'yu hasarsiz yenip MF'ye mi geldi? Niye buna rağmen bire birde Kaido diyor mangaka?

Ilahi Croco.
Yav anlamak istemiyorsun heralde bu adamlar savaşmış yani bölgeler için eğer Yonkou tayfası genel olarak üstün olsa zaten Wb iner ama bakıyoruz tayfası tam sadece Ace'in bulunduğu tümen boştu onuda Ace doldurdu. Yani savaşmışlar eğer senin dediğin gibi Jozu rakibinden üstün olsa Marco diğer rakibinden üstün olsa onların vs'ler bittikten sonra oturup çay içecekler galiba :) Yani birbirleriyle az çok denk savaşabilmişler ki bölgeleri paylaşmışlar. Burada tek bölgeden bahsedilmiyor. Bak Mom'ın bölgesine kaç ada sen düşünüyor musun ki Wb hurra hadi gidelim de hep beraber Mom'ın bölgesini alalım diye dalacak? Veya hepsi aynı anda başlayacak savaşmaya ve aynı yerde.
Bu adamlar ne Sanji ne de Judge farındaysan bu adamlar Yonkou yani en üst güçler. Öyle dövüş başladı. Yav ben sıkıldım sonra dövüşelim diyecek adamlar mı? Hem de bölge için üzüyosun beni Phoenix :(
Shanks'ın cidden Kaido ile kapıştığını düşünüyorsan diyecek bir şeyim yok zaten :)
Bir Yonkou ile bir Yonkou kapışıp diğeri hiç bir yarasız 1 gün sonra Mf'ye gelemez. Konuşup anlaşmışlar belli ki başka bir açıklaması yok.

Son düzenleme:
Yav anlamak istemiyorsun heralde bu adamlar savaşmış yani bölgeler için eğer Yonkou tayfası genel olarak üstün olsa zaten Wb iner ama bakıyoruz tayfası tam sadece Ace'in bulunduğu tümen boştu onuda Ace doldurdu. Yani savaşmışlar eğer senin dediğin gibi Jozu rakibinden üstün olsa Marco diğer rakibinden üstün olsa onların vs'ler bittikten sonra oturup çay içecekler galiba :) Yani birbirleriyle az çok denk savaşabilmişler ki bölgeleri paylaşmışlar. Burada tek bölgeden bahsedilmiyor. Bak Mom'ın bölgesine kaç ada sen düşünüyor musun ki Wb hurra hadi gidelim de hep beraber Mom'ın bölgesini alalım diye dalacak? Veya hepsi aynı anda başlayacak savaşmaya ve aynı yerde.
Bu adamlar ne Sanji ne de Judge farındaysan bu adamlar Yonkou yani en üst güçler. Öyle dövüş başladı. Yav ben sıkıldım sonra dövüşelim diyecek adamlar mı? Hem de bölge için üzüyosun beni Phoenix :(
Shanks'ın cidden Kaido ile kapıştığını düşünüyorsan diyecek bir şeyim yok zaten :)
Bir Yonkou ile bir Yonkou kapışıp diğeri hiç bir yarasız 1 gün sonra Mf'ye gelemez. Konuşup anlaşmışlar belli ki başka bir açıklaması yok.
10 olan Adam 9'dan da gucludur 5'den de ama dokuzu hop diye yenemezken 5'i yer gecer. Ben bu adamlar arasinda ucurum var mi dedim? Elbetteki Kaido, Shanks ve tayfasini Dof ve tayfasi gibi goremez. Ama olumune savasta bire birde kafadan alir demisler adam icin. O Kadar adamin zaten berabere kalma sansi yok. Marco yendigi gibi atiyorum Jozu'ya yardima gidecek ki o adam da dussun. WB tayfasi 5 komutanla on planda iken Shanks tayfasinda uc, Mom'da dort kisi on planda. Ki o dort kisiden birini Urouge yenmis. Bir de Mihawk'i tutan Vista var besinci. Dorduncu Thatch ondan da gucludur muhtemelen. Shanks'in as 9 adami vardi, WB'nin 15 tumen komutani vardi. Ustune kaptanlari en guclu adamdi.

Anlayacagin bu adamlar olumune savasmadigi icin duzen suruyor. Peki neden savasmiyorlar?

1- En onemlisi amaclari yok. Amaci oldugunda Kaido, WB'ye dalmaya gidiyor(amaci herhangi bir yonko olsa Shanks gelince onunla olumune kapisirdi) Shanks, Kaido'yu durdurmaya gidiyor, halbuki Kaido laftan anlamaz biriymis, herif lan sen nasil isime burnunu sokarsin deyip olumune dalabilirdi. Shanks'ta bunu hesap edecek zeka var ama gene de cikiyor karsisina. Boyle bir savas olsa olebilir. Gene olme ihtimalinin oldugu MF'ye geliyor. WB, Ace'i kurtarmak amaciyla MF'ye geliyor.

2- Aralarinda ucurum olmamasi. Hani Dof dedim ya Kaido belki zevkine gelip dovebilir hepsini bak salt Dof'u degil, tayfasiyla dover. Ama Shanks'a, Mom'a bunu yapamaz.

Bunlar birlesince olumune yonko savasi goremedik. Dedigim gibi o zaman duzen olmaz zaten.Mangakanin kurgusu ise oyle degil. Hani gecen yazdim ya denizciler neden shichilerle ugrasacaklarina iki,uc amiral daha bulmuyorlar diye, ayni sey. Kurgu. Adam uc amiral+filo amirali seklinde olsun istiyor, bize mantiksiz gelse de. Yonko olayi da o sekil.

Bu duzeni bozacak mangaka ama bunu caylaklara yaptiracak. Ozellikle de Luffy'e.

Kisaca Mom'in sag kolunda bir Marco arama bence, Mom'in sag kolunu Luffy'nin yenebilecegini goreceksin ama Marco'yu yenemez Luffy.

Mom'da o MF'ye ilk gelen kalbi teklemeyen WB'yi gormeyi bekleme. Hayal kirikligina ugrarsin diyeyim ben sana.

Şöyle yorum yap gözümü ye. Fakat D'nin ekstra bir kuvveti yok.

+1

Gorousei : ''D. adını taşıyanlar her zaman sorun çıkaran kişiler oldu.''

D.'lerin tanrıların antisi olduğuda söylenmiştir, Doflamingo'da son olarak D.'lerin ne zaman ve nasıl kendilerini göstereceklerinden bahsediyordu, yani anlayacağın D.'lerin bu seride farklı bir yeri var.

Ben de o dönem ne düşünüyormuşum diye bakındım yorumlarımı göremedim. Sen ve @Erkan12 bir tane yorumumu falan alıntılamış teee 2012den :) Anladığım kadarı ile yonkouları seçmişim. Gene yonkoular diyorum.

La erken gene senle tartışmışım. Kene gibi yapışsın gene :p
Yapışan ben miyim sen misin, süresiz ban yemek bile seni durduramamış baksana halen yazmaya devam ediyorsun... ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık