Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marco'yu da dahil et,sağ kolların hepsi luffy'i de,zoro'yu da parçalar şuan teke tekte.He uğraşırlar ama sonunda paket ederler.

"Şu an Zoro yonkou sağ kollarından bazılarını yenebilecek kadar güçlüdür."

Zoro'ya 1 arc sonra amiral olacak demenin sebebi şimdi anlaşıldı. Sağ kolların alayı Zoro'yu kaldırır atar. Gelişme özürlüsü değil, sadece seviyesi belli. Zoro önce senin sağ kollardan zayıf gördüğün Dof'un seviyesine gelsin bir hele.
Şu anlık gözüken bazı yonkouların birden fazla sağ kolunun olduğu. Tek bir sağ koldan bahsetseydik (Marco gibi) Zoro yener diyemezdim. Ancak bazı sağ kolları yenebilir Zoro. Yani her şey biri yenemedi diğeri de yenemez değil. Birinin yenemediği kişi öteki için daha kolay rakip olabilir.

Şu anlık gözüken bazı yonkouların birden fazla sağ kolunun olduğu. Tek bir sağ koldan bahsetseydik (Marco gibi) Zoro yener diyemezdim. Ancak bazı sağ kolları yenebilir Zoro. Yani her şey biri yenemedi diğeri de yenemez değil. Birinin yenemediği kişi öteki için daha kolay rakip olabilir.
Kim mesela? Ben isimlere takılmıyorum gerçi. Benim gördüğüm bu sağ kollar ile Zoro arasında net bir biçimde seviye farkı var. Çok net hem de.

Superman olmasını beklediğin Wano'da bu sağ kolların seviyesine anca gelir Zoro.

Akainuya tayfa versen de olmaz 1 sene tutunamaz yonko olacaksa silerler piyasadan.Boşuna kasmayın neyin ne olduğunu biliyoruz.Marco nasıl yenildiyse aynı şekilde yenilir.Bu adam marcodan çok mu güçlü.Değil.Marco'yu geçemiyordu mfde adam magmaya kafa atıyordu.Öyle yada böyle karşılıyordu meyve demeyin şimdi.Akainu da garp gibi haki kullansaydı.Bunlar mazeret değil.

Yani demem odur ki bir Yonko olmak kolay değil.Tamamen kaptanına bakıyor.O tayfayı çeken ve toplayan kaptan zaten.Luffynin adamı olmak için toplananları hatırlayın.Zirvede bir kaptan olmazsa yönetemezler denizi.Mom,Kaidou hepsi canavardan da öte isimler.Akainu güçlü ama o kadar da değil.

Akainuya tayfa versen de olmaz 1 sene tutunamaz yonko olacaksa silerler piyasadan.Boşuna kasmayın neyin ne olduğunu biliyoruz.Marco nasıl yenildiyse aynı şekilde yenilir.Bu adam marcodan çok mu güçlü.Değil.Marco'yu geçemiyordu mfde adam magmaya kafa atıyordu.Öyle yada böyle karşılıyordu meyve demeyin şimdi.Akainu da garp gibi haki kullansaydı.Bunlar mazeret değil.

Yani demem odur ki bir Yonko olmak kolay değil.Tamamen kaptanına bakıyor.O tayfayı çeken ve toplayan kaptan zaten.Luffynin adamı olmak için toplananları hatırlayın.Zirvede bir kaptan olmazsa yönetemezler denizi.Mom,Kaidou hepsi canavardan da öte isimler.Akainu güçlü ama o kadar da değil.
Akaiunu'nun çok güçlü olduğu bir gerçek. Hatta şuan ki gücü ile korsan olsaydı Yonkou kaptanları kadar güçlü olurdu.
'' Yonkou kaptanları kadar '' Aslında Yonkou direk kaptanı ifade ediyor fakat tayfası da dahil olarak algılanabilir diye öyle yazdım. Dediğim gibi Akainu şuan ki gücü ile Yonkou kaptanları ile mücadele edebilecek bir seviye de ama ben bu adamın korsan olduğunda Yonkou ünvanına erişebileceğinden şüpheliyim. Kişiliği , zihniyeti müsait değil.

Bu adamın Filo Amiralliğine yükselme sebebi kişiliği sayesinde Marineford'da gösterdiği görev adamı izlenimiydi.
Aynı sebepten dolayı bu adam yeni dünya'da Yonkou olamaz ama bir Yonkou kadar güçlü olur.

Oda kendi ağzıyla demiş "eğer Sakazuki serinin ana karakteri olsaydı, aşırı güçlü olduğu için One Piece'i bir yıl içerisinde bulurdu." diye hala amiraller zayıf demeler :artiz:

Bu söylem şu anlama geliyor : Saka 1 yılda buluyor ise, Kuzan'da 1 yılda bulur. Kizaru bunlardan aşağı değil o da 1 yılda bulur demek. Köramiral yine aşağı değil o da aynı. Amirallerin tamamı mangayı 1 yılda bitirebiliyor.

Yani yonkolar falan yalan oluyor amiral bir baş karakterimiz olursa :)

Bence Akainu şuan serinin Yonkolardan sonraki zirvesidir. Hatta belki güncel Bbyi bile alabilir bilemedim.
Ama yinede tam olarak bir yonkou gücüne uzaktır.Bu dörtlü cidden serinin geri kalanından çoooook üst seviyede.
Tayfaya gelirsek.Luffy bence Jozu seviyesi yani sol kol ayarı bir güçte.g5e, uyanışa, H. Haki ustalığına geçmedende şu haliyle bile çok sağlam.Fakat g4ü biraz daha açık tutabilmesi gerekiyor. Yoksa Doflyye Cracker karşısında düştüğü durum ortada.
Zoro ise temiz 4. Adam olabilir. Hatta 3 bile olabilir bilemiyorum

Bir noktada Zoro sag kol ile degilde Amiral ile dövüşüçektir,denizciler Yonkou'ya girerken izliyecek deil.Bu olayın 2.yonkou ile savaşında gerçekleşmesini bekliyorum en güçlü sağ kol Marco çıksa şaşırmam o yüzden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık