Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Sakata Gintoki
Ne babaanneymiş arkadaş. Kadın Op'un kaderini değiştirdi resmen. :S

@Daredewill
İlk kez Op'u eleştirirken seni bu kadar ciddi gördüm. :/ En ufak bir trolleme falan yok yazında.

Söylediklerinde haklılık payın var. Lakin biraz da problem bizde. Sineğin kanadından yağ çıkarıyoruz. Sadece eğlenmek için takip etsek bu kadar göze batmazdı hatalar. Aslında diğer seriler için de geçerli bu durum.

Misal Ft... Ben bunun animesini harika müzikleri ve gaza getiren dövüşleri için izlemiştim. Güç dengesi falan yalan dolandı, senaryo da eh iştelikti ama beklentim bunlar değildi zaten. Bu yüzden keyif alarak izleyebilmiştim. Yani olay biraz kişinin bakış açısına bağlı oluyor. Benim gözüme çarpmayan bir durum diğeri için seriyi bırakma sebebi olabiliyor.

Ek olarak Op çok uzun yıllardır devam ediyor. Oda karakterleri ve senaryoyu sunabileceği her şekilde sundu zaten. Karakterleri tanıyoruz, olayları tanıyoruz. Dolayısıyla bir yerden sonra bizi bazı şeyler şaşırtmıyor doğal olarak.

Neyse işte, Op kesinlikle kusursuz değil ama bunca yıla rağmen hala istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bu büyük bir başarı deyip takip etmeye devam ediyorum, devam ediyoruz. Ömürlük seri işte ne güzel. :/
Problem tabi ki bizde, Op'yi başka yere koyup öyle eleştiriyoruz. Yoksa diğer mangalar gibi düşünsem eğlenir geçerim. Bir nevi Barcelona'yı eleştiriyoruz. Şöyle şöyle olsun daha iyi yerlere gelsin diyoruz. Birazda yaş kemale erdi, şimdi 15-16 yaşında Op yi bulmuş biri olsam, ya 10 sene daha sürsün sıkıntı yok derdim.

Ft veya diğerlerine eğlenmek için bakıyorum ve kabul ediyorum. Op'nin eksiği, dövüş konusunu beceremiyor birde sırf eğlence uğruna yonkou arcında bile ciddiyetini koruyamıyor. Naruto gibi vs işini becerse, Hunter gibi biraz yeri geldiğinde şu karamsar ciddi havayı yakalasa bambaşka bir yerde olurdu.

Sende haklısın, şimdiye kadar böyle bir havaya gelmemiş seri şimdiden sonra da gelmez. Bu yönünü değiştirmezse manga olarak kalacak. Diğerlerinden fazla da satsa öyle kalacak.

İlk kez Op'u eleştirirken seni bu kadar ciddi gördüm. :/ En ufak bir trolleme falan yok yazında.

Söylediklerinde haklılık payın var. Lakin biraz da problem bizde. Sineğin kanadından yağ çıkarıyoruz. Sadece eğlenmek için takip etsek bu kadar göze batmazdı hatalar. Aslında diğer seriler için de geçerli bu durum.

Misal Ft... Ben bunun animesini harika müzikleri ve gaza getiren dövüşleri için izlemiştim. Güç dengesi falan yalan dolandı, senaryo da eh iştelikti ama beklentim bunlar değildi zaten. Bu yüzden keyif alarak izleyebilmiştim. Yani olay biraz kişinin bakış açısına bağlı oluyor. Benim gözüme çarpmayan bir durum diğeri için seriyi bırakma sebebi olabiliyor.

Ek olarak Op çok uzun yıllardır devam ediyor. Oda karakterleri ve senaryoyu sunabileceği her şekilde sundu zaten. Karakterleri tanıyoruz, olayları tanıyoruz. Dolayısıyla bir yerden sonra bizi bazı şeyler şaşırtmıyor doğal olarak.

Neyse işte, Op kesinlikle kusursuz değil ama bunca yıla rağmen hala istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bu büyük bir başarı deyip takip etmeye devam ediyorum, devam ediyoruz. Ömürlük seri işte ne güzel. :/
Problemin bizle alakası yok, problem Oda'nın aynı teraneleri dönderme inadında...
Yani şart mı Dof düşerken tüm adanın geri sayım yapıp Luffy diye bağırmaları ? Yada CC ile olan durumun dünyaya açık hale getirilmesi ? Her adada birşeyleri izleyen cins cins kurtarılmayı bekleyenlerin olması, bence değil.
Luffy'nin her arc başı bi saçmalıkla yenilip, rehin alınması şart mı ?
Luffy'nin daha önce yenildiği söylenilen komutanlardan biri ile dövüşürken hayvan yüküyle yardım alması şart mı ?
Onlarca ikaza, uyarıya rağmen esir düşenlerin duş alacam, gel buraya kapışak gibi saçma sapan anlamsız şeyler söylemeleri ?
Hody ile vs atıyor ve vs sonucunda falanca filanca olmasa Luffy ölecek yazıyor ? şart mı bu saçmalık ?
Arlong dövüşünü aç izle sonra cc ile olanı izle sonra Dof'la olanı izle, bu adam vs attıramıyor, yapamıyor bu konuda beceriksiz.
Yazılacak bi ton şey var, Oda'nın tekrar tekrar, tekrarları bize izlettirmesi yüzünden yazdığımız sitemlerin hiçbirinde haksız değiliz.

Berserk op gibi ayda 4 bölüm çıkarsın op biter be.Bunlar hep yahudi lobisinin oyunları.12 13 yaşındaki bebeler manga okuyacak diye biz kan göremiyoruz.
Trajı düşük Berserkin, her kaliteli seride olduğu gibi fazla okuyucu kitlesi yok, aynı zamanda haftalık animesi de yok. OPu OP yapan şeyler bir seride yoksa o seri OPu bitiremez maalesef. Ciddi anlamda reklam ve fanservis lazım. :)

Trajı düşük Berserkin, her kaliteli seride olduğu gibi fazla okuyucu kitlesi yok, aynı zamanda haftalık animesi de yok. OPu OP yapan şeyler bir seride yoksa o seri OPu bitiremez maalesef. Ciddi anlamda reklam ve fanservis lazım. :)
Adam son on yilda 50 bolum ya cikartti ya cikartmadi.Op gibi surekliligi olsa yada soyle soyleyeyim tek basina cizecem inadi olmasa berserk simdiye serinin sonlarina yaklasmis belki de bitmisti.God hand i bitireceği bolumler kalite anlaminda golden age arcini bile geride birakirdi bana gore ki Golden age arci gibi bir arc i daha hic bir manga da okumadim ben.Konu olarak inanilmaz,kurgu olarak da muthis bir seri berserk.Yemisim haftaligini aylik ciksa bile yeter.

Surada ki denizcilerin kilic ustasi karsimiza cikar mi?Golgesi o zamanda yok olmadigina gore hala yasiyor olmali.Acaba ileride bizimkilere bi yarari dokunur mu?

Adam son on yilda 50 bolum ya cikartti ya cikartmadi.Op gibi surekliligi olsa yada soyle soyleyeyim tek basina cizecem inadi olmasa berserk simdiye serinin sonlarina yaklasmis belki de bitmisti.God hand i bitireceği bolumler kalite anlaminda golden age arcini bile geride birakirdi bana gore ki Golden age arci gibi bir arc i daha hic bir manga da okumadim ben.Konu olarak inanilmaz,kurgu olarak da muthis bir seri berserk.Yemisim haftaligini aylik ciksa bile yeter.
Golden Age = Marineford
Skullnight = Law
Guts = Luffy
Casca = Ace
Griffith = Akainu + BB
Four Hand ve Apostle = Kizaru Aokiji Sengoku Garp ve tüm denizciler. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık