Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nope, o konuda da Zoro önde. :(
al stat olarak vereyim değerlerini :/
Luffy
güç: 7-8 (yani arası işte)
hız: 7-8
dayanıklılık: meyve gücü+iman gücü
zeka: 1
B.haki: 7-8
K.haki: 5-6
H.haki: 8-9

zoro
güç:6-7
hız: 6-7
dayanıklılık: 8
zeka: 2
B.haki: 8
K.haki: 5
H.haki: yok ilerde çıkarsa bilemem

sanji
güç: 6
hız: 7
dayanıklılık: 5
zeka: 6
B.haki: 5
K.haki: 7
H.haki: yok

gerçi bunları birbiriyle karşılaştırmak için böyle verdim yoksa lineer olsa alt sınır -10 üst sınır 20 falan olur herhalde

Sanji > Belamy
Sanji ile Vergo tekme tokuşturduklarında Sanji'nin ayak pert.
Belamy,Luffy'e yumrukla vurduğunda zarar veriyor herhangi betona vurmuş etkisi olmuyor.Kol kemiği kırılmıyor yani.
Vergo'nun b.hakisi > Luffy'nin b.hakisine getirip.

Zoro'nun Vergo gibi tüm vücut koka yapan birine Pica'ya b.haki olarak üstün geliyor diyerek.Oradan Vergo'ya göz kırparak
Zoro'nun b.hakisi > Vergo'nun b.hakisi dedim.

Zorlama biraz biliyorum :/
Ama kıyaslayacak başka birşey yok zaten. Belki Tashigi'nin Vergo'yu kesememesi birşey ifade edebilir.
Tabi Pica'nın b.hakisi ile Vergo'nun ki eşitmi o da belli değil.
Yalnız senin mantığa göre full beden yapan yapmayandan daha fazla b.hakiye sahip oluyor. Bu mantıkla Zoro'yu da önüne koyamazsın ki bu noktada Dof'un bile full beden yaptığını görmedik.

Bellamy'nin tekniği ise güçlü bir teknik. Doğrudan fiziksel olarak Zoro'nun karşılayabileceğini düşünüyorsanız bilmiyorum. Hani Zoro direk beton etkisi yaşatırdı Bellamy'e diyebiliyor musunuz direk?

Yalnız senin mantığa göre full beden yapan yapmayandan daha fazla b.hakiye sahip oluyor. Bu mantıkla Zoro'yu da önüne koyamazsın ki bu noktada Dof'un bile full beden yaptığını görmedik.

Bellamy'nin tekniği ise güçlü bir teknik. Doğrudan fiziksel olarak Zoro'nun karşılayabileceğini düşünüyorsanız bilmiyorum. Hani Zoro direk beton etkisi yaşatırdı Bellamy'e diyebiliyor musunuz direk?
Doğru dedin Vergo-Luffy kıyasında tam doğru olması için Luffy'nin de yumrukla vurması lazım.
Tashigi örneği daha makul olur. Tashigi ile Belamy'nin saldırıları arası fark vs bilmiyoruz.
Zaten öylesine attım çok üzerinde durmaya gerek yok. Kesin birşey belli değil şuana kadar.

Zoro kılıçla saldırırsa Belamy'nin koluna yarıya böler. Ondan şüphem yok.

KK'nın sağ kolu diye net olarak bir amirali alır mı diyeceğiz, neden böyle düşünelim? Bu adamlar uç güçte adamlar. Biri alır öteki alır ama kesinlik yok, duruma bağlı. Roger bile şimdi olsa kesin mi alacak herkesi. Üstelik oradaki Ray yaşını başını almış kendide belirtiyor bunu. Genç olsa bile Kizaru'ya karşı kesin kazanır diye bir şey yok ki yaşlı hali yenilir diyebiliriz gönül rahatlığı ile.

Çekinme mevzusu ise sırf övmek adına geçen bir şey. Yoksa koskoca denizciler ne kadar güçlü olursa olsun bir adamdan çekinecek değiller :)

Ben birebirde dağıtır diyorum tayfadan herhangi birini. Bire çokta ise hepsini yener.
KK tayfası için ayrı bir düşünceye girmen gerekli.

Tayfadan Oden,kaido + shogun ile 2 v1 atıp,kaidonun hedefinde olan çocuğunu kurtarmış. Her ne kadar sonunda ölse de karşısındakilere bakınca normal karşılıyorum.

Bu adamların her biri dünya hükumetinin tüm sırlarını biliyor ucundan azcık bilen oharayı tüm insanlarıyla birlikte yok etmiş bir güruh. Sence yerini bildikleri bir adama neden saldırmıyorlar senin dediğin kadar kolay yenilecek bir tipse ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık