Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rayleigh, Shanks, Cracker, Fujitora vs. bunların hepsi kılıç ustasıdır. Mihawk herhangi birisine yenilirse, ''dünyanın en iyi kılıç ustası'' unvanını kaybeder. Meyve ya da haki kullanmaları neden haksızlık olsun? Neden onların kılıç ustası olmalarına engel olsun? Kaku kılıç ustası değil miydi? Kendine özel tarzı bile vardı. Aynı zamanda meyve kullanıcısıydı. Bu haksızlık mı şimdi? Hyouzou kılıç ustası değil miydi? Ahtapot olduğu için fazladan kolları ve zehri vardı. Bu haksızlık mı şimdi? Zoro birisine yenilseydi, bunlar bahane mi olurdu? Kuina gibi düşünmeyin. Kız olduğu için güçsüz olacağını düşünüyordu ama Zoro gerekli cevabı verdi. :) Bu mantıkla bakarsak Kuina'nın dediği gibi kadın-erkek konusunda da haksızlık oluyor. O halde Zoro, Tashigi'den daha iyi bir kılıç ustası değil mi? Bu açıdan bakıldığında erkekler arasında dahi fiziksel farklar olduğu için her düelloda haksızlıklar oluyor. Diyelim ki iki kılıç ustası düello ediyorlar. Bir taraftaki kılıç ustası on kılıç tekniği biliyor, diğer taraftaki dört. Dört kılıç tekniği bilen fiziksel olarak diğerinden iki kat daha güçlü. Bu nedenle düelloyu daha az teknik bilen kazanıyor. Bu durumda bir haksızlık mı söz konusu? Kim daha iyi kılıç ustası? Bana sorarsanız, kazanan daha iyi bir kılıç ustasıdır. Bu adamlar sirkte çalışıp, slash atarak insanları eğlendirmiyorlar. Ne kadar teknik bilirsen bil, kazanamazsan bir hiçsin demektir. Haksızlık falan da yok. Çünkü;eğer fizik, meyve veya haki; herhangi bir konuda eksiksen ve bu nedenle kaybedersen, bu senin zayıflığındır.

Seriden çok net bir örnek daha vererek yazımı noktalıyorum.

Biliyorsunuz ki; Buggy'nin tayfasında Cabaji adlı bir adam var. Bu adam kılıç kullanıyor. Aynı zamanda, Zoro'yla dövüşürken, topaç, sis topu, ağızdan alev üfleme, Zoro'nun yarasına tekme atma vs. bir çok şey kullandı. Sizin mantığınıza göre bu adam kılıç ustası sayılmamalı. Yaptıkları haksızlık olmalı. Bakalım Zoro ne demiş:

Gördüğünüz gibi, Zoro bahanelerin arkasına saklanmak yerine gereğini yapıyor. Zoro bu adama yenilseydi, tıpkı Kaku ve Hyouzou'da olduğu gibi, bir kılıç ustasına yenilmiş olacaktı. Mihawk da; Rayleigh, Shanks ya da Fujitora'ya yenilirse, bir kılıç ustasına yenilmiş olacak.
Çoğu kişi bunu anlamıyor işte. Elinde kılıç varsa ve kullanıyorsa kılıç ustasıdır. Bu kadar basit. Adam meyve kullanıcısı olsun savaşmadan önce meyvesini mı kapatsın?

+1

Eğer bir eksik söz konusu ise ve sen en iyi olmak istiyorsan, bu eksiği ne kadar eğitim alırsan al, yine de kapatacaksın. Boşuna sana "en iyi" demiyorlar. Mihawk gibi bir "en iyi" dahi her gün babunlar ile kendini eğitiyor, gücüne güç katıyor. Adam "ben zaten en iyiyim, niye daha fazla çalışayım ki?" deyip, yan gelip yatmıyor. Böyle yapsa idi, kendinden daha fazla çalışan biri gelip, havasını bir güzel söndürürdü. Dolayısıyla "en iyi" falan diyemezdik Mihawk hakkında...
Aynen, mevzu bundan ibaret. Bir de Beyazsakal mevzusu var mesela. Meyve kullanmak haksızlık olsaydı, en büyük haksızlık Beyazsakal'ın ''dünyanın en güçlü adamı'' sayılması olurdu sanırım. Ancak kimse ona böyle bir haksızlık olduğundan bahsetmedi. Aksine, sadece saygı duydular ve adamın gücünü övdüler. Yazıya eklemeyi unutmuşum, sana cevap verirken aklıma geldi. :)

Çoğu kişi bunu anlamıyor işte. Elinde kılıç varsa ve kullanıyorsa kılıç ustasıdır. Bu kadar basit. Adam meyve kullanıcısı olsun savaşmadan önce meyvesini mı kapatsın?
Bir aralar da haki muhabbeti vardı. O bitti, şimdi meyve muhabbeti başladı. Neden bu kadar zorluyorlar anlamıyorum. Herkes Zoro gibi düşünmek zorunda değil. Herkes onurlu bir kılıç ustası olmak zorunda da değil. Beş parmağın beşi bir değil.

Bir aralar da haki muhabbeti vardı. O bitti, şimdi meyve muhabbeti başladı. Neden bu kadar zorluyorlar anlamıyorum. Herkes Zoro gibi düşünmek zorunda değil. Herkes onurlu bir kılıç ustası olmak zorunda da değil. Beş parmağın beşi bir değil.
Yani Hyozu gibi hile hurdayla iş yapanlar var Kaku gibi delikanlı olanlar da var. İşte bunlar hep Zoro'nun gözünden bakıyorlar seriye. Geçen bir ankette de Fujitora ezikleniyordu. Kılıç ustası değildir meyve kullanıyor diye. Meyvesi ile kılıcı bütünleşmiş adamın. Ben meyvemi kapatarak savaşacağım diyecek değil ya.

Yani Hyozu gibi hile hurdayla iş yapanlar var Kaku gibi delikanlı olanlar da var. İşte bunlar hep Zoro'nun gözünden bakıyorlar seriye. Geçen bir ankette de Fujitora ezikleniyordu. Kılıç ustası değildir meyve kullanıyor diye. Meyvesi ile kılıcı bütünleşmiş adamın. Ben meyvemi kapatarak savaşacağım diyecek değil ya.
O öyle demeyeceği gibi kimse de bu nedenle Fujitora'ya laf söyleyemez.

Yazıma eklemeyi unuttuğum bir örnek daha geldi aklıma. :) Meyve kullanmak haksızlıksa, isimli kılıç kullanmak da haksızlıktır. Halbuki bunun böyle olmadığını bizzat Mihawk söyledi. Ayrıca isimli kılıç kullanmak haksızlık olsaydı, Zoro kullanmazdı. Tüm bu veriler elimizdeyken, bir taraftan da isimli kılıçların, sıradan kılıçlardan farklı olduğunu da biliyoruz. Adı üstünde zaten. :)

Neyse, derdimi anlatabildim sanırım. Yarın işe gideceğim için yatmak durumundayım. Yazan olursa ancak yarın cevap verebileceğim.

Zorodan soguma nedenim o gereksiz kibri.Adam amirale sira bende diyor.Bilmiyor ki o amiral zoro ile Luffy i ust uste koyacak kalibrede.Tabi fuji ye buggy bile atar koyar o ayri bir konu.

Aga ne alaka,2 yil once tattilar amiral gùcünü,farkinda karsisindakinin ne kadar güçlü oldugunun.

Zoro yeni gücünü test etmek istiyor,bir amiral karsisinda neler yapabilecegini gormek istedi olay bu.

Oyle ust uste koyma durumu yok.Zoro ile Luffy bir amirale karsi durabilirler.Bu saatten sonra.

Aga ne alaka,2 yil once tattilar amiral gùcünü,farkinda karsisindakinin ne kadar güçlü oldugunun.

Zoro yeni gücünü test etmek istiyor,bir amiral karsisinda neler yapabilecegini gormek istedi olay bu.

Oyle ust uste koyma durumu yok.Zoro ile Luffy bir amirale karsi durabilirler.Bu saatten sonra.
zoro ve Luffy i Akainu veya eski amirallerin karşısına koyarsan ne olur ? amiral ikisini de alır.Doğal olarak üst üste koyuyor yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık