Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O söz ana karakter değilsen sonunu getirir. Misal Fisher Tiger yalan olmuştu.

Luffy bu bölüm beni çok etkiledi ama, doğruyu söylemek gerekirse zamanında neden sevdiğimin cevabı oldu. Nami konusunda ne diyorsun?
Nami'yi ben o yüzden eleştiremem. Nami orda güzel bir şey dedi. Nasıl bir sebebin olursa olsun bunları yapmamalıydın. Harbiden de öyle. Bölüm yorumlarında da çokca söyledim.

Luffy adamlığını gösterdi.

Nami'yi ben o yüzden eleştiremem. Nami orda güzel bir şey dedi. Nasıl bir sebebin olursa olsun bunları yapmamalıydın. Harbiden de öyle. Bölüm yorumlarında da çokca söyledim.

Luffy ama Nami'ye uysa bırakıp gidecekti, onu diyorum. İşte bütün bunlar zamanında Luffy ağırlığını koymadığı için oluyor. Sen tayfa birbirini seviyor diyordun ama gördük o sevgiyi. Luffy inat etmese Nami bırakıp gidecekti.

Hocam kabul et şimdi Sanjinin gözünde belli ki Zeff daha değerli.
Şimdi Sanji bir tercih yapmış ki yaptığı tercihte Zeffin hayatına karşılık Luffyninki değil. Zeffin hayatına karşılık Luffynin bir iki dişini kırmak.
Bunun dışında Luffynin gözündede büyük ihtimalle Ace daha değerlidir. Luffy ikisi arasında kalsa kimi tercih ederdi bilemiyorum. Oda işte bu yüzden ana karakteri bu tarz durumlara sokmuyor ki soğumayalım.

@Magmana

Popüler seriye derinlik katma çabası. Yabancılar özellikle "koma" teorisine bağlamaya bayılır. Örnek verirsek güya Ash'i ilk bölümde yıldırım çarpmış da komaya girmiş, bütün Pokemon dünyasındaki macerası kendi rüyasıymış, arzularının şekillenmesiymiş vs. vs.

Mesela ülkemizde de Leyla ile Mecnun'da böyle bir durum yaşanmıştı. Siyasi nedenlerden dolayı dizi ekrandan kaldırılınca senarist, yabancılardan esinlenerek Mecnun'u da komada gösterip etrafındakileri yine kendi zihnindekileri sembolleştirdiği şeklinde göstermişti. Güya baştan böyle planladım gibisinden zırvalamıştı ama sonradan doğruları söyledi.

Daha böyle tonlarca örnek var ama en iyi bilinenlerden örnek vereyim dedim.
One piece de de mi öyle olacak diyorsun?

Luffy ama Nami'ye uysa bırakıp gidecekti, onu diyorum. İşte bütün bunlar zamanında Luffy ağırlığını koymadığı için oluyor. Sen tayfa birbirini seviyor diyordun ama gördük o sevgiyi. Luffy inat etmese Nami bırakıp gidecekti.
Sanji'nin yaptığı her şeye inandı Nami. Nami seviyordu tabiki de. Sevmese endişelenmese onun için Yonkou adasına gelir miydi? Luffy bu konuda başka biri zaten. O her zaman en uç şeyleri yapmıştır. Bu konuda da bence doğru olanı yaptı.

@Rob Lucci

Daha değerli kısmı felan zor sorular. Zaten dediğin gibi de Zeff'in hayatına karşılık Luffy'nin hayatı değil bence de durum. Burda sadece bence güven olayı söz konusuydu. Sanji santaja boyun eğmemeliydi. Bu adamlar her zaman senin elini kolunu bağlayacak mı böyle? Bu yola çıkarken zaten sevdiklerinin bile sana karşı kullanılabileceğini bilmiyor muydun? Bunun en hard örneği Luffy-Ace'te olmadı mı? Durum böyleyken ben bu sorunu Sanji'nin tayfa ile birlikte aşmasını isterdim. Hani tayfa ile birlikte aşabileceğine inanmasını isterdim.

@Magmana

Popüler seriye derinlik katma çabası. Yabancılar özellikle "koma" teorisine bağlamaya bayılır. Örnek verirsek güya Ash'i ilk bölümde yıldırım çarpmış da komaya girmiş, bütün Pokemon dünyasındaki macerası kendi rüyasıymış, arzularının şekillenmesiymiş vs. vs.

Mesela ülkemizde de Leyla ile Mecnun'da böyle bir durum yaşanmıştı. Siyasi nedenlerden dolayı dizi ekrandan kaldırılınca senarist, yabancılardan esinlenerek Mecnun'u da komada gösterip etrafındakileri yine kendi zihnindekileri sembolleştirdiği şeklinde göstermişti. Güya baştan böyle planladım gibisinden zırvalamıştı ama sonradan doğruları söyledi.

Daha böyle tonlarca örnek var ama en iyi bilinenlerden örnek vereyim dedim.
Pokemondaki sallama değildi yalnız dayanakları vardı.Ash yaşlanmıyordu bir türlü mesela gibi gibi.
One piece öyle olmaz.Oda sonunu kafasında tasarladı yoksa bu kadar uzun işe girişmez.Dünya gerçeklerle çalkalanacak belki de evren kendine gelecek yaşam koşulları açısından.Bu tarz şeyler olur bence.

@Shiki @Millennium Wizard

Zaten bunlar seyirci uydurması. Pokemon'un genel olarak hitap ettiği yaş aralığı belli. 7-15 yaş aralığında elinde gameboy ile Pokemon oyunları oynayıp çizgi film izleyen çocuklar ne anlasın komadan, bilinçaltından bilmem ne. Tamam, mantıklı geliyor falan ama bunlar sevilen şeyin fazla kafaya takılmasından oluyor. Çok kasarsan her şeyi mantık çerçevesine oturtursun.

One Piece'te de böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Bellamy Luffy'ye zarar verdi o yüzden Luffy fiziksel darbelere karşı dirençli değil diyenler olmuş,

Bellamy'nin ilk darbesi, Luffy'yi tahtadan bir masaya vurarak oluyor, haliyle burada kırılan tahtanın parçaları Luffy'ye saplanıyor,

Luffy sadece yüzeysel olarak çizik ve sıyrık alıyor, ne ağzından ne de burnundan kan gelmiş.

Bir sonraki saldırı ise kafasında şişe kırılarak oluyor, kırılan camın parçaları haliyle Luffy'yi deliyor.

Daha sonra öbür bölüme geçiliyor, burada da Luffy'nin nasıl zarar aldığı gösterilmiş.

Luffy'nin kafasını cama vuruyorlar, ve aynı şişede olduğu gibi kırılan camın parçaları Luffy'yi kesiyor.

Seride defalarca söylenmiş bir şeyi (Luffy'nin fiziksel saldırılardan etkilenmemesi) inkar etmeden önce, daha detaylı araştırma yapmak gerekir.

Moria örneğini zaten vermiştim, Enel'de Luffy'nin gırtlağına sopası ile saldırıyor, normalde gırtlağına hasar verip Luffy'nin kan kusması ve nefes alamaması gerekir, ama Luffy hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor, ve Enel'in asasını delici bir mızrağa çevirmeye zorluyor.

Bizim oğlan ne oldu ya? Oda şunlarla ilgili bir kapak hikayesine falan başlasa ya, oldukça merak ediyorum bu konuyu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık