Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Babasından hiç bahsedilmedi diye biliyorum. Tom'dan bahsediyorsan marangozdu, Roger'in gemisini o yapmıştı. Zoro'nun geçmişini uzun uzun anlattılar ben bir şey çıkacağını düşünmüyorum.
Öz babası korsan tayfasının kaptanı diye biliyorum ben. Gemiden atılıyor, sonra Tom'un yanında kalıyor. Zoro'nun aileye de değinmediler diye hatırlıyorum.

Öz babası korsan tayfasının kaptanı diye biliyorum ben. Gemiden atılıyor, sonra Tom'un yanında kalıyor. Zoro'nun aileye de değinmediler diye hatırlıyorum.
İnternetten biraz bakındım ama geçmişini ustasından başlatmışlar. Yine de hatırlamıyorum öyle de olabilir. Bence Zoro öksüz ve yetim yoksa ne işi var 8 yaşında yabancı bir köydeki dojoda. Ailesi hiç sormuyor mu bu çocuğu? Nasıl aile bunlar :D

O değilde Kaidou için yolunu yaptığı elemanlardan ikisini daha hatırladım. Moria ve Drake. Kaidou nasıl bir hayvanatsa demekki bu kadar alt yapısı var şimdiden :/

Şu seride tek iple çektiğim bölümler Enel'in sahne alacağı bölümlerdir. Gerisi az çok tahmin edilebilir.

Zira Oda tarafından trollenmese idi, eski gücüyle şimdi gelse dahi bütün tayfayı alması lazım o meyve ile.

İnternetten biraz bakındım ama geçmişini ustasından başlatmışlar. Yine de hatırlamıyorum öyle de olabilir. Bence Zoro öksüz ve yetim yoksa ne işi var 8 yaşında yabancı bir köydeki dojoda. Ailesi hiç sormuyor mu bu çocuğu? Nasıl aile bunlar :D
Ben bölümler arasında öyle bi muhabbetin döndüğünü hatırlıyorum ya :D Birine doğrulatayım şunu.
Asıl Zoro öksüz ve yetim olduğu için olaylar olur. Ailesinin kim olduğunu öğrenir, ailesi mevzu - vukuat sahibi kimselerdir, çocuklarını zorunluluktan bırakmak zorunda kalır, olaylar gelişir filan klişedir bu :D

@Magmana

Popüler seriye derinlik katma çabası. Yabancılar özellikle "koma" teorisine bağlamaya bayılır. Örnek verirsek güya Ash'i ilk bölümde yıldırım çarpmış da komaya girmiş, bütün Pokemon dünyasındaki macerası kendi rüyasıymış, arzularının şekillenmesiymiş vs. vs.

Mesela ülkemizde de Leyla ile Mecnun'da böyle bir durum yaşanmıştı. Siyasi nedenlerden dolayı dizi ekrandan kaldırılınca senarist, yabancılardan esinlenerek Mecnun'u da komada gösterip etrafındakileri yine kendi zihnindekileri sembolleştirdiği şeklinde göstermişti. Güya baştan böyle planladım gibisinden zırvalamıştı ama sonradan doğruları söyledi.

Daha böyle tonlarca örnek var ama en iyi bilinenlerden örnek vereyim dedim.
Leyla ile Mecnun'un çoğu sahnesinde sonuna gönderme var ama, Metonya bölümlerinde, Mecnun kalenin kapisinda dururken, Sedef çıksana ordan dediğinde gelemem diyor filan. Baştan planlamış yani.

Şu güzel olmuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık