Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Openingleri izliyorum da bazen gaza geliyorum.sanjinin, luffynin zoronnun falan tekniğe ihtiyacı yok. Hayvan gibi haki kasmaları lazım. 2 yıl 1 adaya kapanıp sırf haki kassalar çok rahat yonkou indirecek seviyeye gelirler. Sanji Jack'i ağlatır ağlatır.

Teşekkürler.
Haki dövüşerek gelişir. Sınırlarını zorlarsın vs. O yüzen bu dediğini bir Sanji yapamazdı. Çünkü Sanji'nin adada kendini ultra düzeyde zorlayacağı bir rakibi yoktu. Ama ziyanı yok. Sanji patladı mı çok sağlam bir güç çıkacaktır ortaya. Hatta o gün Zoro vs. Sanji açılır bile :)

Fiziki gücün geliştikçe gelişir haki.
Ne zaman bedenin güçlenir o zaman daha fazla haki kullanabilirsin. Ya da daha yoğun ve etkili kullanirsin.
Yoksa hakin artmiyor , irade gücü bu .

MDL_Roronoa

Haki dövüşerek gelişir. Sınırlarını zorlarsın vs. O yüzen bu dediğini bir Sanji yapamazdı. Çünkü Sanji'nin adada kendini ultra düzeyde zorlayacağı bir rakibi yoktu. Ama ziyanı yok. Sanji patladı mı çok sağlam bir güç çıkacaktır ortaya. Hatta o gün Zoro vs. Sanji açılır bile :)
Kesinlikle. İnşallah patlasın artık 1 komutan mı indirir, ailesini mi katleder bilemem ama güçlü bir Sanji hepimizi rahatlatır.

Momun adasında bazı adamların satranç taşı gibi giyindiğini görmüştük. Dof ve ailesinde nasıl yönetimde birimlere ayrılmışsa Mom ve ailesindede benzerini göreceğiz diye düşünüyorum. Mesela karo birimini diamante yönetiyordu Dof ailesinde,Mom ailesinde ise at birimini Cracker yönetiyor diye çıkacak.
Hatta 4 tane şeker komutanı vardı baktığımızda:
piyon : pawn
kale : rock
at : knight
fil : bishop
vezir : queen
şah : king
Momun burdan queen-vezir olduğunu rahat bir şekilde anlayabiliriz. Biscuit Knight yani Cracker ise "at" taşını temsil eden kişi.
Pawn
Bishop
Rock lakaplı 3 tane daha sweet commander bizi bekliyor. Hatta Urougenin indirdiği pawn olandır(piyon) büyük ihtimalle.

Bundan öncede Momun generalleri büyük ihtimalle ismi geçen 6 adanın isminin gücüne ve adına sahip demiştim. Mesela Charlotte Cracker-Biscuit adası sahibi ve gücüde adıda ilişkili.
Candy,Jam,Cacao,Cheese ve Nuts adalarından 3ü commanderlara sahip gibi duruyor. Şeker olanı gösterdi mangada ve sweet commander olarak değenilmedi.
Bunun dışında çikolata adası sahibi de görünürde yoktu. (Ben onun Urougenin düşürdüğü olduğunu düşünüyorum.)
Her neyse fazla uzatmadan teorimsi bir şey yazayım dedim. Sonuca bağlamam gerekirse Cracker dışındaki 3 tatlı kumandanı:
Pawn of Cacao-Charlotte Chocklate(Urougenin indirdiği gücüde adı gibi çikolatayla alakalı)
Rock of Nuts-Charlotte Pecan
Cheese Bishop-Charlotte Bobin(Tel peynirden çağrışım yaptım)
Güçleride bunlarla alakalı olacak. Jam özelliğini(Reçeli yani) Cracker ekstradan kullandığı için onunda büyük tatlı kumandanlarının adaları ile ilişkili olduğunu düşünmüyorum.

Not:Ayrı konu mu açsaydım güzel teori oldu :D

Momun adasında bazı adamların satranç taşı gibi giyindiğini görmüştük. Dof ve ailesinde nasıl yönetimde birimlere ayrılmışsa Mom ve ailesindede benzerini göreceğiz diye düşünüyorum. Mesela karo birimini diamante yönetiyordu Dof ailesinde,Mom ailesinde ise at birimini Cracker yönetiyor diye çıkacak.
Hatta 4 tane şeker komutanı vardı baktığımızda:
piyon : pawn
kale : rock
at : knight
fil : bishop
vezir : queen
şah : king
Momun burdan queen-vezir olduğunu rahat bir şekilde anlayabiliriz. Biscuit Knight yani Cracker ise "at" taşını temsil eden kişi.
Pawn
Bishop
Rock lakaplı 3 tane daha sweet commander bizi bekliyor. Hatta Urougenin indirdiği pawn olandır(piyon) büyük ihtimalle.

Bundan öncede Momun generalleri büyük ihtimalle ismi geçen 6 adanın isminin gücüne ve adına sahip demiştim. Mesela Charlotte Cracker-Biscuit adası sahibi ve gücüde adıda ilişkili.
Candy,Jam,Cacao,Cheese ve Nuts adalarından 3ü commanderlara sahip gibi duruyor. Şeker olanı gösterdi mangada ve sweet commander olarak değenilmedi.
Bunun dışında çikolata adası sahibi de görünürde yoktu. (Ben onun Urougenin düşürdüğü olduğunu düşünüyorum.)
Her neyse fazla uzatmadan teorimsi bir şey yazayım dedim. Sonuca bağlamam gerekirse Cracker dışındaki 3 tatlı kumandanı:
Pawn of Cacao-Charlotte Chocklate(Urougenin indirdiği gücüde adı gibi çikolatayla alakalı)
Rock of Nuts-Charlotte Pecan
Cheese Bishop-Charlotte Bobin(Tel peynirden çağrışım yaptım)
Güçleride bunlarla alakalı olacak. Jam özelliğini(Reçeli yani) Cracker ekstradan kullandığı için onunda büyük tatlı kumandanlarının adaları ile ilişkili olduğunu düşünmüyorum.

Not:Ayrı konu mu açsaydım güzel teori oldu :D
Senin için demiyorum. Genel manada şöyle bir sıkıntı var. Youtube'da zaten var olan teoriler buraya geliyor. Sonra adam kendi teorisiymiş gibi ortaya atıyor :/

Youtube'dan ya da farklı bir siteden teori çevirip buraya yazılması bile güzel bir şey. Emek isteyen bir iş çünkü. Sadece bu yapılsa bile insanlar müteşekkir kalacak. Ama aksi durum teorinin asıl sahibini de o teoriyi okumuş kişileri de aptal yerine koymak oluyor. Bu hoş bir şey değil. Ben konu açarken bunu belirtiyorum. Sen de belirt, o da belirtsin ne olacak sanki ? X teorisini ortaya attın diye madalya mı takıyorlar sana ? Gerek yok. O yüzden forum olarak bu konuya dikkat etsek daha güzel olur düşüncesindeyim.

Senin için demiyorum. Genel manada şöyle bir sıkıntı var. Youtube'da zaten var olan teoriler buraya geliyor. Sonra adam kendi teorisiymiş gibi ortaya atıyor :/

Youtube'dan ya da farklı bir siteden teori çevirip buraya yazılması bile güzel bir şey. Emek isteyen bir iş çünkü. Sadece bu yapılsa bile insanlar müteşekkir kalacak. Ama aksi durum teorinin asıl sahibini de o teoriyi okumuş kişileri de aptal yerine koymak oluyor. Bu hoş bir şey değil. Ben konu açarken bunu belirtiyorum. Sen de belirt, o da belirtsin ne olacak sanki ? X teorisini ortaya attın diye madalya mı takıyorlar sana ? Gerek yok. O yüzden forum olarak bu konuya dikkat etsek daha güzel olur düşüncesindeyim.
Aslında birleştirdim biraz. Yarı yarıya çalmış gibi oldum haklısın :) Sadece o satranç taşları kısmını kullanarak önceden yapmış olduğum bu adalar ve isimler teorisiyle bağdaştırdım tamda emek hırsızlığı sayılmaz o yüzden.

Kuzan zaten toprağı buza çevirebiliyor, Punk Hazard'ın bir yarısı buz, diğer yarısı da bir başka logia nın elementi tarafından yanardağ ve yanan bir yere dönüşmüş. Çevreyi etkilemiş, nasıl ki Doflamingo çevreyi tele çevirdiyse.

Uyanışın ne olduğunu iyi bilmek lazım, Uyanış dediğin şey ''Paramecia gibi değil'' deniyorsa, zaten Logia gibi oluyorlar demek oluyor. Logia'ların Paramecia'lardan üstün olduğu söylendi, Paramecia bunu dengeleyebilmek için uyanış kullanıyor ve Logia ile durumu denkliyor gibi gözüküyor. Doflamingo'nun uyanış dediği güç, tamamen çevreyi etkilemek ve yönlendirebilmekle alakalı. Logia zaten bunu yapabiliyorken daha nasıl uyanış yapabilir ?
O konu dağılmasın buraya yazayım.

Mesela Smoker taşı toğrağı normal şartlarda dumana çevirebilir mi? Çeviremez. Ancak uyandırdı ise çevirebilir. Eğer logia'ların uyanışı yoksa bu demektir ki taşı toprağı Smoker dumana asla çeviremez.

Kuzan taşı toprağı buza çevirdi ise zaten uyandırmış demektir ki bu da logia uyanışı var demektir. Öteki türlü normal şartlarda taş toprak en fazla donar, direkt buz olmaz. Yani uyandırma yoksa dondurmuş demektir, eğer uyandırma varsa maddesel değişim var demektir.

Aynı şey Enel, Kizaru, Ace gibiler içinde geçerli. Uyandırma olmadan maddeleri değiştiremezler. Croco olayı farklı adamın meyvesi kuma çevirmesine olanak sağlıyor birçok maddeyi.

Aslında birleştirdim biraz. Yarı yarıya çalmış gibi oldum haklısın :) Sadece o satranç taşları kısmını kullanarak önceden yapmış olduğum bu adalar ve isimler teorisiyle bağdaştırdım tamda emek hırsızlığı sayılmaz o yüzden.
Seni eleştirmek için demiyorum hea yanlış anlama. Bir problemim yok zaten seninle.

Karma bir teori olsa bile belirtmende fayda var diye diyorum. Çünkü ben bu teoriyi hiç bilmesem, yazını okuduğumda ''Ooo adam güzel düşünmüş, bravo'' derdim. Sen hiç belirtmezsen başka biri de yazını okuduğunda bu teorinin tamamen sana ait olduğunu düşünebilir.

Aynı şey (karma teori) kendi konumda oldu. İstersen bakabilirsin:

Ben bu kadar yazıyı sadece bir teoriden yola çıkarak mı yazdım ? Hayır. Ama yine de belirttim. Başka biri anlattığım şeyi farklı bir yerde görse ''lan ordan burdan araklamış'' demesin. Ne gerek var ?

Ellerine sağlık yine de. Mom'un 2-3 komutanı daha varsa sıkıntı büyük :)

Seni eleştirmek için demiyorum hea yanlış anlama. Bir problemim yok zaten seninle.

Karma bir teori olsa bile belirtmende fayda var diye diyorum. Çünkü ben bu teoriyi hiç bilmesem, yazını okuduğumda ''Ooo adam güzel düşünmüş, bravo'' derdim. Sen hiç belirtmezsen başka biri de yazını okuduğunda bu teorinin tamamen sana ait olduğunu düşünebilir.

Aynı şey (karma teori) kendi konumda oldu. İstersen bakabilirsin:

Ben bu kadar yazıyı sadece bir teoriden yola çıkarak mı yazdım ? Hayır. Ama yine de belirttim. Başka biri anlattığım şeyi farklı bir yerde görse ''lan ordan burdan araklamış'' demesin. Ne gerek var ?

Ellerine sağlık yine de. Mom'un 2-3 komutanı daha varsa sıkıntı büyük :)
Yok sen doğru olanı yaptın zaten. Ki eleştirebilirsin beni zaten la sanki gizli İngiltere Kralıyım :D Teşekkürler yorum için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 28)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık