Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Şimdi dostum ben sana ''onur-gurur aynı şey değil'' dedikten sonra Zoro'nun gurursuzluk yaptığını açıklayıp, altına da onur kelimesinin anlamını koymuşsun ve içinde gurur kelimesi geçiyor. Sonra buna dayanarak hata yok demişsin. Bu ne demek? ''Bak onur kelimesinin tanımında gurur kelimesi geçiyor. Yani ikisi aynı şey. Hata yok. Sen ne anlatıyorsun,'' demek. :) Yanlış biliyordum, demek bu kadar zor değil. Ayrıca benden başka kimsenin yazmaması neyi değiştirir? Ben yazdım işte.

Yazdığın ikinci paragraf kendi içinde çelişiyor zaten. Güzel bir şey yaptığını söyleyip bunun onursuzca olduğunu yazmışsın. :) Bu paragraftan onur-gurur ayrımını hala yapamadığın belli. Ayrıca itirazım Zoro fanlığımdan değil. Onurlu adama onursuz denildiği için. Mesela Beyazsakal'a da biri onursuz derse itiraz ederim.

Üçüncü paragrafta gördüğün gibi onuru gururuna üstün gelmiş. :) Yani onurlu davranmış.

Son paragrafta kibirden bahsetmişsin. Önce kibrin anlamını atacağım;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=KİBİR

Zoro'da kibir olup olmaması başka bir konu ama Pica'ya söylediği şeyin doğru olduğunu gördük öyle değil mi? Sanki Zoro Fujitora için böyle bir şey demiş gibi yazmışsın. :)
Sanji olayının da rasyonel bir değerlendirme mi yoksa kıskançlık mı olduğunu zaman gösterecek.
Bak güzel kardeşim, ilk mesajimda Zoro; gurursuz, onursuz dedim. Neden eşit anlamını kullanayim benimle kafamı buluyorsun sen? Gerizekali demissem yanına ufacık bir beyin dememe gerek yok. Farklı olduğu için yazdım onları. Orada eşit mesit demedim. Sen de çıktın ayni değiller dedin. Ben ne bileyim senin ne anladığını? Ki anlayan bir sensen, sende problem var demektir. Araya virgül koymusum, gurursuz-onursuz dememisim. Belki de anlama konusunda sorunlusundur. Çok zor degil kabul etmek.

Ben de anlamlarına baktım, bir sıkıntı yok Zoro dedigim şeyleri çiğnemiş. Gururu açıkladım, altına da onuru attim. Bak bakalım onuru attigim yere tek bir anlam mi var? Iki madde var. Ben özellikle ikisini de attım. Gururu özellikle belirtecek olsam niye iki tane atayim? Alttaki madde doğruymuş zaten, o an TDK'ya bakmamistim. Ki ben de ikinci maddedeki anlamını kastederek yazdim. Ruh hastasi misin kardeşim sen? Bilmediğim şeye bilmiyorum derim zaten. Cik zir diyil. Hadi ya? Cidden mi la?

Zoro'da kurulan mantık o kadar saçmaki şimdi ben şerefsiz Luffy Vivi'yi aglatan Crocodile'dan nasıl yardım alırsın vs.vs. gibi şeyler saçmalamak gibi.

Adam daha büyük is yapmış dememiş ki daha çok iş yaptı Law demiş benim anladigim. Sıkıntı buradan çıkıyor olabilir.

Baktığınızda 100 korsanın kalbini almış. Daha önceki ödülü de 200 idi, o 200'u alana kadarki faatliyetleri var bir de. Luffy odul durumunu az ama öz is yaparak dengeliyor anlamında demiş olabilir.
Sanmıyorum. Adam çok iş yapmış demesine kanıt olarak ödülünü gösteriyor. Çok iş yaptı bak korsanların kalbini çaldı demiyor İsmail.

Ve Wg'ye ne kadar zarar verirsen o kadar tehlikeli olacağından da bahsediyor. Tehlikede ödül demekmiş. Şimdi bu Law Luffy'den daha fazla Wg'ye zarar vermiş demek oluyor mu olmuyor mu sen söyle kardeşim?

Allahım adam fedakarlıkla onusuzlugu ayiramiyor. Gelip otuyor. Fedakarlik, takdir edeilesi bir harekettir. Her takdir edilesi hareket onurlu hareket midir?

Hele ki adamin fedakarlık yaptığı şeyler, onur ve gurur konuları ise.

Engelledim.

Bak güzel kardeşim, ilk mesajimda Zoro; gurursuz, onursuz dedim. Neden eşit anlamını kullanayim benimle kafamı buluyorsun sen? Gerizekali demissem yanına ufacık bir beyin dememe gerek yok. Farklı olduğu için yazdım onları. Orada eşit mesit demedim. Sen de çıktın ayni değiller dedin. Ben ne bileyim senin ne anladığını? Ki anlayan bir sensen, sende problem var demektir. Araya virgül koymusum, gurursuz-onursuz dememisim. Belki de anlama konusunda sorunlusundur. Çok zor degil kabul etmek.

Ben de anlamlarına baktım, bir sıkıntı yok Zoro dedigim şeyleri çiğnemiş. Gururu açıkladım, altına da onuru attim. Bak bakalım onurunattigim yere tek bir anlam mi var? Iki madde var. Ben özellikle ikisini de attım. Gururu özellikle belirtecek olsam niye iki tane atayim? Alttaki madee doğruymuş zaten, o an TDK'ya bakmamistim. Ki ben de ikinci maddedeki anlamını kastederek yazdim. Ruh hastasi misin kardeşim sen? Bilmediğim şeye bilmiyorum derim zaten. Cik zir diyil. Hadi ya? Cidden mi la?
Bana attığın ilk cevap Zoro'nun onursuz olduğu ile ilgili bir şey içermiyor. Sadece gurursuz olduğu ile ilgili. Sonra altına onurun tanımını koymuşsun. İçinde gurur kelimesi geçiyor. Ne hikmetse ondan sonra neden onursuz olduğuna dair bir şey yok direk hata yok yazmışsın. Ben de sana cevap olarak tdk anlamlarını attım. Ondan sonra ''ben onur-gurur aynı demedim'' demeye başladın. Bence her şey açık.

Neyse şu yazdıklarından sonra seninle tartışmanın mümkün olmadığı ortaya çıktı. Bir yanlışını ortaya çıkarınca bu kadar sinirleniyorsan yakında sövebilirsin de.

Sanmıyorum. Adam çok iş yapmış demesine kanıt olarak ödülünü gösteriyor. Çok iş yaptı bak korsanların kalbini çaldı demiyor İsmail.

Ve Wg'ye ne kadar zarar verirsen o kadar tehlikeli olacağından da bahsediyor. Tehlikede ödül demekmiş. Şimdi bu Law Luffy'den daha fazla Wg'ye zarar vermiş demek oluyor mu olmuyor mu sen söyle kardeşim?
Valla hepsini okumadım. Sonlara bir goz gezdirdim şöyle. Aksi takdirde daha buyuk is ne yapacak? Sorusunun cevabı yok.

Sağlam korsan indirmistir belki de shichilerin olayları salt gucleri degil adamlar muttefik WG'ye. Luffy de iki tane indirdi. Sonra Enies Lobby basti. Sonra ID'ye girdi.

Daha büyük is yapma ihtimali pek yok. Zaten 100 korsan kalbi almak da mesele değil. Luffy gidip 50-60 mlik damlari tekleyip 100 değil 200 tane bile adam yerdi. Ama bir Croco-Moria indirmek daha büyük is.

O acidan diyorsa yanlış. Adam direkt WG'nin suikast timine, hapishanesine, müttefiklerine dalmış çünkü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık