Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Senin bana yolladığın onur tanımında gurur kelimesi geçiyor. Sen bana bunu yollayarak bir hata yok diye cevap veriyorsun. Sonra ben sana doğrusunu yollayınca onurla gururun aynı olmadığını biliyorum diyorsun. :)
Her neyse aynı olmadıklarını kabul ettiğine göre söyleyeyim aslında neyin itirazı olduğunu. Zoro sırf kaptanı ve tayfası için "gurur"unu ayaklar altına alarak Mihawk'ın önünde eğiliyor. Kendini, hayallerini düşünecek kadar bencil ve "gurur"lu değil, dostları uğruna rakibine baş eğecek kadar fedakar ve "onur"lu davranıyor.
Yani gurursuz olmak kötü bir şey değil ancak onursuz olmak demek de değil.
Zoro eğer sırf rakibi diye yani olaya bencil yaklaşarak başını eğmeseydi ve böyle güçlenip gelmeseydi işte o zaman gururlu ama onursuz olurdu.
Hata yok derken onursuz ve gurursuz olmasından bahsediyorum. Ben anlam olarak yanlış yorumladım mi diye baktım ve yanlis yok. Atiyorum, Teach; karaktersiz, şerefsiz bir adam dersem ve sen de kel alaka çıkıp anlamları aynı değil ehehe dersen ne dememi bekliyorsun? Bir dusun koca forumdan niye senden başka düzelten çıkmıyor? Belkide millet yanlış anlamadigindandir.

Kendisine saygısı olan adam amacı olan adamdan eğitim talep etmez. Yani onursuzca davranmış olur. Bu onursuzlugu başkaları için yapmasi onu onurlu yapmaz. Ne bicim bir fansin sen böyle? Yaptığı fedakarliktir, kendinden taviz vermiştir. Fedakarlık da güzel bir seydir lakin güzel olması onurunu ayaklar altına aldığı gereğini değiştirmez. Zira taviz verdiği nokta bu zaten.

Ikincisi kibirli olmanın seviyeleri vardır. Kiminde tanrı kibri vardır kimi o kadar değildir. Onu da açıkladım özellikle , Zoro aslında gururlu, Mihawk kadar olmasa da gururlu diye. Bu adam durduk yere gidip Mihawk'tan eğitim talep etmeyecek kadar gururlu.

Pica'ya asla benle denk olamazsın diyor. Luffy'nin Sanji'ye övgüsünü hazmedemeyip ben iki bin adam gucundeyim diyor. Yani Zoro da kibir sahibi. Duyan da kibir namina hiçbir sey yok sanır. Allah Zoro fanlarindan korusun.

MDL_Roronoa

Openingi izledim de tekrardan. Keşke karasakal Kaidou olsaydı ya, hem tipi de uygun sakalı da. Teması da süper. Zoan ordusu ve canavarlar kralı lideri. Off bee

Hata yok derken onursuz ve gurursuz olmasından bahsediyorum. Ben anlam olarak yanlış yorumladım mi diye baktım ve yanlis yok. Atiyorum, Teach; karaktersiz, şerefsiz bir adam dersem ve sen de kel alaka çıkıp anlamları aynı değil ehehe dersen ne dememi bekliyorsun? Bir dusun koca forumdan niye senden başka düzelten çıkmıyor? Belkide millet yanlış anlamadigindandir.

Kendisine saygısı olan adam amacı olan adamdan eğitim talep etmez. Yani onursuzca davranmış olur. Bu onursuzlugu başkaları için yapmasi onu onurlu yapmaz. Ne bicim bir fansin sen böyle? Yaptığı fedakarliktir, kendinden taviz vermiştir. Fedakarlık da güzel bir seydir lakin güzel olması onurunu ayaklar altına aldığı gereğini değiştirmez. Zira taviz verdiği nokta bu zaten.

Ikincisi kibirli olmanın seviyeleri vardır. Kiminde tanrı kibri vardır kimi o kadar değildir. Onu da açıkladım özellikle , Zoro aslında gururlu, Mihawk kadar olmasa da gururlu diye. Bu adam durduk yere gidip Mihawk'tan eğitim talep etmeyecek kadar gururlu.

Pica'ya asla benle denk olamazsın diyor. Luffy'nin Sanji'ye övgüsünü hazmedemeyip ben iki bin adam gucundeyim diyor. Yani Zoro da kibir sahibi. Duyan da kibir namina hiçbir sey yok sanır. Allah Zoro fanlarindan korusun.
Şimdi dostum ben sana ''onur-gurur aynı şey değil'' dedikten sonra Zoro'nun gurursuzluk yaptığını açıklayıp, altına da onur kelimesinin anlamını koymuşsun ve içinde gurur kelimesi geçiyor. Sonra buna dayanarak hata yok demişsin. Bu ne demek? ''Bak onur kelimesinin tanımında gurur kelimesi geçiyor. Yani ikisi aynı şey. Hata yok. Sen ne anlatıyorsun,'' demek. :) Yanlış biliyordum, demek bu kadar zor değil. Ayrıca benden başka kimsenin yazmaması neyi değiştirir? Ben yazdım işte.

Yazdığın ikinci paragraf kendi içinde çelişiyor zaten. Güzel bir şey yaptığını söyleyip bunun onursuzca olduğunu yazmışsın. :) Bu paragraftan onur-gurur ayrımını hala yapamadığın belli. Ayrıca itirazım Zoro fanlığımdan değil. Onurlu adama onursuz denildiği için. Mesela Beyazsakal'a da biri onursuz derse itiraz ederim.

Üçüncü paragrafta gördüğün gibi onuru gururuna üstün gelmiş. :) Yani onurlu davranmış.

Son paragrafta kibirden bahsetmişsin. Önce kibrin anlamını atacağım;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=KİBİR

Zoro'da kibir olup olmaması başka bir konu ama Pica'ya söylediği şeyin doğru olduğunu gördük öyle değil mi? Sanki Zoro Fujitora için böyle bir şey demiş gibi yazmışsın. :)
Sanji olayının da rasyonel bir değerlendirme mi yoksa kıskançlık mı olduğunu zaman gösterecek.

Yami

Kaido, Wbyi durdurmak için harekete geçmişti. Bu sırada Shanks onun "kapıştı " haberi yayılmıştı. Yani Kaidoyu durdurmuştu.
Len bu Kaido ;
1 - Nasıl durdurulabilir deli oğlan bu.
2 - Wb'nin ölmesinden dolayı Shanksa kin besliyor olabilir mi ?

Teach'e gelene kadar Kaido şamarlamasın Shanksı ?

Kaido, Wbyi durdurmak için harekete geçmişti. Bu sırada Shanks onun "kapıştı " haberi yayılmıştı. Yani Kaidoyu durdurmuştu.
Len bu Kaido ;
1 - Nasıl durdurulabilir deli oğlan bu.
2 - Wb'nin ölmesinden dolayı Shanksa kin besliyor olabilir mi ?

Teach'e gelene kadar Kaido şamarlamasın Shanksı ?
Kaido'ya bişey vadetmiştir.Savaşarak durdurmadığı kesin gibi iki tarafta da hasar yok :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık