Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Birader ciddi misin sen ? İnanmıyorum la adamın yaptığına bak.Adam bildiğin kendini haklı göstermek için mesajını editledi.

Bir şey demiyorum ya.
Kardeşim asıl sen ciddimisin? Edit yaptığım filan yok. Bütün üyelere sor. Yetmedi adminlere sor. Adminler yaptığımı ortaya çıkarsın ben modluğum söyle dursun kendimi banlatmaya bile razıyım.

Ben editimi yorumu yazdıktan saniyeler sonrası değiştirdim. Yalan söylemeyeyim yorum yaptıktan saniyeler sonrası değiştirdim. Sen hemen alıntılamışsın demek ki.

Kardeşim asıl sen ciddimisin? Edit yaptığım filan yok. Bütün üyelere sor. Yetmedi adminlere sor. Adminler yaptığımı ortaya çıkarsın ben modluğum söyle dursun kendimi banlatmaya bile razıyım.

Ben editimi yorumu yazdıktan saniyeler sonrası değiştirdim.
O mesaj da öyle bir şey görmediğime yüzde yüz emin gibiyim.Eğer gerçekten o kısım vardıysa ben okurken onu cidden görmedim.Zaten tartışmak istemeyen bir insanla uzatmam bırakırım tartışmayı.

O mesaj da öyle bir şey görmediğime yüzde yüz emin gibiyim.Eğer gerçekten o kısım vardıysa ben okurken onu cidden görmedim.Zaten tartışmak istemeyen bir insanla uzatmam bırakırım tartışmayı.
Sana cevap yazdıktan sonra editledim yalan olmasın. Ama saniyeler içerisinde oldu bu. Aklımda böyle kalmış. Seni suçlamıyorum ama sen 1 dakika sonra alıntılasaydın böyle olmayacaktı. :S

Kardeşim müthiş bir tespit gerçekten, okuyunca ayağa kalkıp alkışladım.

Gurur, kendini beğenme, kibir, bu Mihawk'ta var, Zoro'da da var Mihawk kadar olmasa da hiç değilse amacı olan kişiden eğitim istemeyecek kadar var.

Onur ise:

1. Başkalarının gösterdiği saygının dayandığı kişisel değer, gurur, şeref.
2. İnsanın kendine karşı duyduğu saygı, özsaygı, haysiyet, izzetinefis.

Yani yanlış bir şey yok ortada. Uzun yazmayı geç, hiç yazma, boş yapma.
Dostum öncelikle yazdığım şey hiçbir yanlış ifade, aşağılama içermiyor. Gayet kibar bir şekilde ve iyi niyetle bir yanlışı düzeltmek maksadıyla yazdım. O nedenle bu seviyede bir cevap vermen beni şaşırttı. Sanki bir husumetimiz varmış gibi.

Son olarak; kaynağın neresi bilmiyorum ama internette her okuduğuna inanma. Gerçi onur-gurur ayrımını yapmak için bir kaynağa gerek yok düşünmek yeterli. Yine de ben sana sağlam bir kaynak vereyim:
Gurur;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.57b97c77512f99.88385380

Onur;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.57b97ca464ed86.15591301

İyi forumlar.

Sana cevap yazdıktan sonra editledim yalan olmasın. Ama saniyeler içerisinde oldu bu. Aklımda böyle kalmış. Seni suçlamıyorum ama sen 1 dakika sonra alıntılasaydın böyle olmayacaktı. :S
Yok o zaman kusura bakma kardeş.Ben o mesajı okurken cidden öyle bir şey görmedim ve emin gibiydim.Görseydim uzatmazdım zaten.Tartışmak istemeyen biri olursa benim de hevesim kaçar zaten.

Neyse görüş ayrılığı.Uzatmanın manası yok o zaman.

Yok o zaman kusura bakma kardeş.Ben o mesajı okurken cidden öyle bir şey görmedim ve emin gibiydim.Görseydim uzatmazdım zaten.Tartışmak istemeyen biri olursa benim de hevesim kaçar zaten.

Neyse görüş ayrılığı.Uzatmanın manası yok o zaman.
Bende Bırakalım yazdığıma o kadar emindim. :S Kusurluk bir şey yok. İnsanoğlu mükemmel değildir. :I

Dostum öncelikle yazdığım şey hiçbir yanlış ifade, aşağılama içermiyor. Gayet kibar bir şekilde ve iyi niyetle bir yanlışı düzeltmek maksadıyla yazdım. O nedenle bu seviyede bir cevap vermen beni şaşırttı. Sanki bir husumetimiz varmış gibi.

Son olarak; kaynağın neresi bilmiyorum ama internette her okuduğuna inanma. Gerçi onur-gurur ayrımını yapmak için bir kaynağa gerek yok düşünmek yeterli. Yine de ben sana sağlam bir kaynak vereyim:
Gurur;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.57b97c77512f99.88385380

Onur;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.57b97ca464ed86.15591301

İyi forumlar.
Kardesim sen dalga mi geçiyorsun? Ayni anlamda diyen mi oldu? Yaptığı sey onursuzca, gurursuzca demişim gelip ne anlatıyorsun sen? Adam gurursuzluk yapmış oluyor mu egilince? Evet. Onursuzluk? Evet.

Neyin düzeltmesi bu?

Gurur meselesi bir yana(Zaten gurur iyi bir şey değil), Zoro'nun yaptığı onursuzluk değil de kaptanı ve tayfası için onurunu ayaklar altına almaktır. Bana göre..

Kardesim sen dalga mi geçiyorsun? Ayni anlamda diyen mi oldu? Yaptığı sey onursuzca, gurursuzca demişim gelip ne anlatıyorsun sen? Adam gurursuzluk yapmış oluyor mu egilince? Evet. Onursuzluk? Evet.

Neyin düzeltmesi bu?
Senin bana yolladığın onur tanımında gurur kelimesi geçiyor. Sen bana bunu yollayarak bir hata yok diye cevap veriyorsun. Sonra ben sana doğrusunu yollayınca onurla gururun aynı olmadığını biliyorum diyorsun. :)
Her neyse aynı olmadıklarını kabul ettiğine göre söyleyeyim aslında neyin itirazı olduğunu. Zoro sırf kaptanı ve tayfası için "gurur"unu ayaklar altına alarak Mihawk'ın önünde eğiliyor. Kendini, hayallerini düşünecek kadar bencil ve "gurur"lu değil, dostları uğruna rakibine baş eğecek kadar fedakar ve "onur"lu davranıyor.
Yani gurursuz olmak kötü bir şey değil ancak onursuz olmak demek de değil.
Zoro eğer sırf rakibi diye yani olaya bencil yaklaşarak başını eğmeseydi ve böyle güçlenip gelmeseydi işte o zaman gururlu ama onursuz olurdu.

Zoro'nun yaptığı şey takdire şayan bir hareket. Çünkü bunu niçin yaptığı bellidir. Hatta Zoro gibi gururlu birinin gururunu bu şekilde hiçe sayması normal bir şey değildir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık