Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Yapabilir. Fullbody zayıflık aslında bir nevi. K.hakisi dandik olanların başvurduğu teknik bu.
Enelin meyvesi geniş çaplı saldırılar yapabiliyor ve saldırılar çok hızlı.Zoronun her saldırıyı ekarte edemeyeceği açık buna karşı bloklaması daha mantıklı geldi bana ve işini sağlama alması açısından tüm vücudunu hakiyle kaplaması daha rahat ettirir dövüş sırasında diye düşündüm.Zayıflık mıdır?Bir nevi evet.Çünkü vücudun çok dayanıklı değildir hakiyle kaplar rahat edersin savaş sırasında.Ama yıldırım ile dövüşen adama karşı da çok sağlam k.haki sahibi olman gerekir bana göre.Zoro buna sahip değil gibi görünüyor.Mantıklı gelen fullbody koka yapıp dayanıp yakaladığı anda kesmesi diye düşündüm.

Full body dediğin olay bi logia ile dövüşürken nasıl zayıflık olacak açıklasana :) Örneğin Ace ile kapışıyorsun tam bi defans sağlıyor zayıflık değil yani. Law gibi yerini yurdunu anında değiştiren bi adamla dövüşüyorsun zayıflık değil.Dof law'dan en az iki kat kuvvetli olduğu için bunu yapmadı.
Dof neden tüm beden haki kaplamadı diyorsan adamın iç organları yok bi zahmet yapamasın ve tassaruflu olsun.
hareketin zayıf gösterilmesinin diğer sebebinide yazayım neymiş hakiyi dağıtınca zayıflıyormuş. Bunun yanlışıda Smoker'in bahsettiği gibi hakin yetmez yada Zoro'nun söylediği hakimi geçersen sözleriyle bitiyor.
Hakinin vücuda yük bindirdiği, kişiyi zayıflattığı bir gerçek iken neden belirli bir bölgeyi korumak varken tüm vücudu koka ile kaplayıp enerjisini ziyan etsin bu adam? Niye boşa harcasın?

Dof'un iç organlarından dolayı fullbody yapamamasına sallıyorsun derim asıl. :/

@shishi sonson
Zoro dayanır zaten, sıkıntı yok onda. Benim orada demek istediğim şey; fullbody yapmakla çok über birisi olmuyorsun. Pica falan yaptıysa Zoro fullbody'nin ağa babasını yapar.

Hakinin vücuda yük bindirdiği, kişiyi zayıflattığı bir gerçek iken neden belirli bir bölgeyi korumak varken tüm vücudu koka ile kaplayıp enerjisini ziyan etsin bu adam? Niye boşa harcasın?

Dof'un iç organlarından dolayı fullbody yapamamasına sallıyorsun derim asıl. :/
Yoo senin sallamanın yanında benim sallamam daha mantıklı kalıyor çünkü adamın durumu hiç iç açıçı değildi :a:
Haki kimi zayıflatmış ? Yani kimin vücuduna yük bindirmiş Luffy odaklı düşünmeyin kardeşim şu mangayı ya :oleyo2:

Yoo senin sallamanın yanında benim sallamam daha mantıklı kalıyor çünkü adamın durumu hiç iç açıçı değildi :a:
Haki kimi zayıflatmış ? Yani kimin vücuduna yük bindirmiş Luffy odaklı düşünmeyin kardeşim şu mangayı ya :oleyo2:
Law kendisi demedi mi mübarek " Çok haki kullanıyor" diye. Fullbody de çok haki kullanmak değil mi yani? Oda direkt ana karakter üzerinden göstermiş olayı. Luffy odaklı düşünmeyecez de neye odaklı düşünecez? :S Gene gızılterörlük peşindesin galiba. :(

Öyle fullbody yapayım kara kara gezeyim olayı olmaz OP'ta. Shanks'ı zenci yapacaksın bu gidişle. :fool:

Law kendisi demedi mi mübarek " Çok haki kullanıyor" diye. Fullbody de çok haki kullanmak değil mi yani? Oda direkt ana karakter üzerinden göstermiş olayı. Luffy odaklı düşünmeyecez de neye odaklı düşünecez? :S Gene gızılterörlük peşindesin galiba. :(

Öyle fullbody yapayım kara kara gezeyim olayı olmaz OP'ta. Shanks'ı zenci yapacaksın bu gidişle. :fool:
Luffy'e bindiriyor işte çünkü g4 ile sınırlarını aşıyor hatırlarsan Dof haki ile saldırdığında Luffy'nin hakisi yetmiyordu eli inip tekmeyi kafasına yiyordu ama Luffy özel bi karekter olduğu için ve tüm gücünü 10 dakikada tükecek bi teknik bulduğu için Law öyle bişey söylüyor.
Yani senin anlattığın haki yük bindirir kişiyi zayıflatır olayı Luffy hariç söz konusu değil.

@Alpamis bahane lastik don gibidir her yere uyar diyeyim sen anla :oleyo2:

Luffy'e bindiriyor işte çünkü g4 ile sınırlarını aşıyor hatırlarsan Dof haki ile saldırdığında Luffy'nin hakisi yetmiyordu eli inip tekmeyi kafasına yiyordu ama Luffy özel bi karekter olduğu için ve tüm gücünü 10 dakikada tükecek bi teknik bulduğu için Law öyle bişey söylüyor.
Yani senin anlattığın haki yük bindirir kişiyi zayıflatır olayı Luffy hariç söz konusu değil.
Senin dediğin gibiyse bundan sonra piyasaya çıkan büyük karakterlerin sürekli zenci gibi dolaşması gerekiyor öyleyse. Yakında görürüz öyleyse işin aslını. Yanıldığını bil ama. :a:

Edit: Bir de Luffy'nin G4 olayı hakiyle birlikte meyvesinden gelen büyük güç var. Sadece hakiyle o güce ulaşmıyor yani.

Senin dediğin gibiyse bundan sonra piyasaya çıkan büyük karakterlerin sürekli zenci gibi dolaşması gerekiyor öyleyse. Yakında görürüz öyleyse işin aslını. Yanıldığını bil ama. :a:
Ben bak ilk yorumdan son yoruma kadar aynı şeyi söylüyorum full beden bazı durumlarda oldukca faydalı bi teknik.
Logialara karşı.
Kendi dengin ve bitirici özelliği olan karekterlere karşı.
Kişinin vücuduna falan yük bindirmez zayıflatmaz.
Yani her an için ve her rakip için gerekli olmasa bile oldukca faydalı bi teknik.
Tartışmamızın sebebi farklı :bilmem:

Ben bak ilk yorumdan son yoruma kadar aynı şeyi söylüyorum full beden bazı durumlarda oldukca faydalı bi teknik.
Logialara karşı.
Kendi dengin ve bitirici özelliği olan karekterlere karşı.
Kişinin vücuduna falan yük bindirmez zayıflatmaz.
Yani her an için ve her rakip için gerekli olmasa bile oldukca faydalı bi teknik.
Tartışmamızın sebebi farklı :bilmem:
Bazı durumlara karşı avantajlı olması benim söylediğim şeyin yanlış olduğunu göstermiyor.

Haki yük bindirir. Bindirmez diye bir şey yok. Yine aynı şeyi diyorum. Madem yük bindirmiyor, o zaman dövüşlerde sürekli fullbody yapsın millet. Ne diye darbe alma riskini alsınlar değil mi? Yap fullbody, bak keyfine. K.hakiye de gerek yok. Yüklen b.hakiye bitir işi. İyiymiş.

Benden bu kadar. Diyeceğimi dedim. :artiz:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık