Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Tüm beden haki yapmak mantıklı değil, yerine göre yapılacak bir şey gibi geliyor bana. Sonuçta bir kişi tüm hakisini tek bir saldırıda kullanamıyordur. Uvuzları anlık haki ile kaplayıp dövüşen biri 1 gün dayanabiliyor ise tüm vücut haki kaplayan birisi belki ancak 1 saat dayanıyordur. Özel durumlar hariç yapmak mantıksız geliyor.

Bir yerde saldırısını beklediğin biri var. Ve elinde ki şey de bir alete benziyor. İçinde Enel'in ki kadar kuvveli bir yıldırım barındırması imkansız. Diğerinde ise durum ortada. Luffy hiç beklemediği bir anda ısırılıyor. He burda kıyasladığım durum o değil. Senin bunu burda söylemenin lüzumu hiç yoktu. Bu arada Carrot, Luffy ve Zoro'ya göre gayet sıradan biri.
Nerede Luffy'nin k. hakisi, ta kaç metreden saldırdı, hadi onu geçelim, nerede b. hakisi niye kendini koruyamadı? Carrot sıradan biri değil en azından Jinbei gibi sıradan değil.:D

O bu değil de şu kaptansa birilerinin muhatabı olur değilse başkalarının muhatabı olur muhabbeti sıkmadı artık ? Önemli olan güçtür. Ünvan değil. Kaldı ki bu ünvanlar sağlam, herkes için bir mesaj içeren ünvanlar da değil. Sanki bir Kaido ünvanı var, sanki Wb gibi, sanki Mihawk gibi bir ünvanı var. Kaptan lan işte kaptan :D

Sanji Bege'nin ağzına tükürür. Zoro kaptan olmamasına rağmen bir kaptanın ödülüne sahip ki bu konuda seride tek! Mangaka neden yaptı böyle bir şey ? Bazı şeyleri aşmak gerekiyor. Bu adamların kalitesi herkesten farklı.

Fullbody'nin bir götürüsü, dezanvatajı var. Olmasaydı saçma olurdu zaten. Haki, çakra, nen, ki falan fark etmeksizin tüm serilerde bu şekilde gösterildi bizlere.

Vergo hem haki seviyesine güvendiği için hem de işi bir an önce bitirmek istediği için bastı fullbodyi. Law'ın üzerine son gaz giderken Law'ın nereyi hedef alıp saldıracağını kestirmek zor geldi kendisine anlaşılan. Son çare gibi kullanıyor fullbody. Son çare olmasa dövüşün başından itibaren kullanırdı bu karakterler. Vergo yok yere bir ton darbe almadı yani Smoker'dan.

Ya da Luffy üzerinden gidelim. Bu adamın fullbody yapamayacağını düşünen var mı? Hakisiyle Pica'yı boğacak seviyede olduğunu hepimiz biliyoruz. O da bir kez olsun yapmadı. Sebep neydi? Niye hasarı azaltmak varken fullbody yapmayıp Dof'tan bir kamyon dolusu dayak yedi?

Olay gayet açık. Fullbody'nin getirdiği dezavantajlar var.
Savunma amaçlı bir teknik hem de güç haki gösterisi..Dezavantajı yoktur demedim ki ben zaten.Hakiyi çabuk bitirir bana göre de onda bir problemim yok.Zaten dövüşün sonlarında üstünlük kurmak için kullandı yapan adamlar.Sen de demişsin işte son vuruşu yapmaya giderken hasar almasını önlemek ve lawı hakisiyle korkutmak için basıyor adam yani üstünlük kurmak için.Tabi lawa işlemiyor o ayrı.Luffy ise g4 açıyor işte üstünlük kurmak için g4 hasar bile almıyor neredeyse elastikliğinden dolayı.Full beden yapmasına gerek yok luffynin g4 ile çok fazla haki harcıyor zaten.Şöyle olabilir orada zoro ve lawın hakilerini övmek için fullbeden yaptırmıştır millete.

Tüm beden haki yapmak mantıklı değil, yerine göre yapılacak bir şey gibi geliyor bana. Sonuçta bir kişi tüm hakisini tek bir saldırıda kullanamıyordur. Uvuzları anlık haki ile kaplayıp dövüşen biri 1 gün dayanabiliyor ise tüm vücut haki kaplayan birisi belki ancak 1 saat dayanıyordur. Özel durumlar hariç yapmak mantıksız geliyor.

Nerede Luffy'nin k. hakisi, ta kaç metreden saldırdı, hadi onu geçelim, nerede b. hakisi niye kendini koruyamadı? Carrot sıradan biri değil en azından Jinbei gibi sıradan değil.:D
Isırdıktan sonra b.haki yapsa ne olur? O durumda niye k.haki kullansın. Zaten dost olarak yanlarında getirdikleri biri var. Diğer taraftan Luffy'nin k.hakisi o kadar ileri seviyeye de gelmemiştir. He zaten k.haki konusu biraz karışık bir mesele bence. Hani o durumda tayfa içinden herhangi birini ısırsa daha kötü bir durum olmayacakmış gibi konuşuyorsunuz.:D

Carrot'u kıyaslama Luffy ve Zoro gibi isimlerle yazıktır günahtır.:S Jinbei de dahil buna.

Fullbody koka bence de öyle herkesin yapabilecegi bir şey.Sadece hakiyi daha çabuk bitirdiği için kullanilmadiğini düşünüyorum.

Ama Enel vs Zoro hakkindaki yorumlar komik.Zoro 2 dakikaliğina full beden açsin Enel'in işi 2 dakikadan fazla sürmez.Hatta Zoro tek bile atabilir.

Fullbody koka bence de öyle herkesin yapabilecegi bir şey.Sadece hakiyi daha çabuk bitirdiği için kullanilmadiğini düşünüyorum.

Ama Enel vs Zoro hakkindaki yorumlar komik.Zoro 2 dakikaliğina full beden açsin Enel'in işi 2 dakikadan fazla sürmez.Hatta Zoro tek bile atabilir.
Full Koka hakisiz bir teknik ile aşılmayacak bir şey değil. Haki savunması sadece haki ile aşılan bir şey değil. Enel'in Yıldırımı Zoro'nun full beden kokasını aşmaya yeterli. Bu yıldırım gücü bence çok küşümseniyor. Zoro Enel'e ulaşırsa onu yener zaten. Ama adam hükmünü istediği noktadan veriyor. Luffy ona ulaşabilmek için neler yaptı gördük. Zoro uçan biri değilse Enel'e ulaşamayacak bile. Enel ise istediği yerden çapı çok büyük olan saldırılar gönderecek.

Full Koka hakisiz bir teknik ile aşılmayacak bir şey değil. Haki savunması sadece haki ile aşılan bir şey değil. Enel'in Yıldırımı Zoro'nun full beden kokasını aşmaya yeterli. Bu yıldırım gücü bence çok küşümseniyor.
Küçümsenen enel.Zeki ama çok kibirli adam kendine god diyor daha ne yapsın.Işık adamın hız konusunda ayar yediği evrende yıldırımı küçümsemek anormal değil bana göre.

Küçümsenen enel.Zeki ama çok kibirli adam kendine god diyor daha ne yapsın.Işık adamın hız konusunda ayar yediği evrende yıldırımı küçümsemek anormal değil bana göre.
Hızdan bahsetmiyorum. Gücünden bahsediyorum. Hız konusunda Zoro erişemez demiyorum. Enel neden Zoro'ya yakın dövüşsün diyorum.

Son düzenleme:
Zoro vs Luffy=Zoro kazanır.
Zoro vs Law=Zoro kazanır.
Zoro vs Croco=Zoro kazanır
Zoro vs Enel=Zoro kazanır.
Zoro vs Hawkins = Zoro kazanır
Zoro vs Drake=Zoro kazanır
Zoro vs Jack= Zoro kazanır.
Zoro vs Mihawk=

@Alpamis Haki savunması sadece hakiyle aşılmıyor biliyorumda en azından alıcağı hasarlardan daha az etkilenicek.Enel dediğimiz karakter bana göre hayvani bir saldırı gücünde olsa da savunma konusunda aynısını diyemeyeceğim.Şimdi ki Zoro ile skypia Luffy arasındaki saldırı gücü arasında da çok fark olduğunu düşünüyorum.Zoro tek bir tane bile denk getirse Enel için çok riskli.Zoro'da uzak dövüşte iyi kesiş saldırılrı gönderebiliyor.Op evrenin de dövüşler sandığımız gibi değil.Yakın dövüşe girmek o kadar zor bir olay değil rahat bir şekilde yakın dövüşe sokarsın rakibi.Zoro hasar alsa bile yüksek zorluklu bir dövüş olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık