Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Hakinin vücuda yük bindirdiği, kişiyi zayıflattığı bir gerçek iken neden belirli bir bölgeyi korumak varken tüm vücudu koka ile kaplayıp enerjisini ziyan etsin bu adam? Niye boşa harcasın?

Dof'un iç organlarından dolayı fullbody yapamamasına sallıyorsun derim asıl. :/

@shishi sonson
Zoro dayanır zaten, sıkıntı yok onda. Benim orada demek istediğim şey; fullbody yapmakla çok über birisi olmuyorsun. Pica falan yaptıysa Zoro fullbody'nin ağa babasını yapar.
Über demedim zaten tedbir alıyorsun fullbody ile bana göre.Fullbody yapan iki adam var gördüğümüz vergo ve pica.Karşısına çıkan adamlar zoro ve law kılıç sahipleri ve devasa kesişler yapabilen adamlar.Keserlerse işin bitecek.Hele ki law ışınlanıyor falan neler neler yapıyor room içinde.Şimdi nasıl tedbir alacak vergo bu adama karşı saldırı yememek için.Çok güvendiği kokasını basacak vücuduna lawın saldırı yapmasını bekleyecek ki kesilmesin yada saldırı yemesin ve yakalayabilsin.Pica için de öyle mesela zoronun o kayaları kesişi gördükten sonra tedbir almaması mallık olurdu.

Bazı durumlara karşı avantajlı olması benim söylediğim şeyin yanlış olduğunu göstermiyor.

Haki yük bindirir. Bindirmez diye bir şey yok. Yine aynı şeyi diyorum. Madem yük bindirmiyor, o zaman dövüşlerde sürekli fullbody yapsın millet. Ne diye darbe alma riskini alsınlar değil mi? Yap fullbody, bak keyfine. K.hakiye de gerek yok. Yüklen b.hakiye bitir işi. İyiymiş.

Benden bu kadar. Diyeceğimi dedim. :artiz:
Açıklayayım sana :D örneğin Smoker Law ile karşılaştığında full beden yapsa o hakili haliyle 1 saat dövüşecekti belki ama full beden yapmadı Law açığını buldu ve tek attı 10 dakikada olay bitti.
Full beden rakibinin özelliğine göre sana avantaj sağlayan bi güçtür.
Bedene yük bindirmeze gelince ortada binen bi yük yok adamı zorlayan bi durum yok bedene yükü kullanamayacağın kadar çok hakiyi kendine özel bi teknikle kullanarak bindirirsin ki bunu pek çok çizgi roman bile işlemiştir.
Sıradan bi insanın(Luffy g4 hariç) full beden yapması onun bedenine yük bindirmez sadece hakisini tam kapasite kullanmasını sağlar arada fark var.
Luffy odaklı düşündüğün için hakiyi yanlış anlıyorsun.

Über demedim zaten tedbir alıyorsun fullbody ile bana göre.Fullbody yapan iki adam var gördüğümüz vergo ve pica.Karşısına çıkan adamlar zoro ve law kılıç sahipleri ve devasa kesişler yapabilen adamlar.Keserlerse işin bitecek.Hele ki law ışınlanıyor falan neler neler yapıyor room içinde.Şimdi nasıl tedbir alacak vergo bu adama karşı saldırı yememek için.Çok güvendiği kokasını basacak vücuduna lawın saldırı yapmasını bekleyecek ki kesilmesin yada saldırı yemesin ve yakalayabilsin.Pica için de öyle mesela zoronun o kayaları kesişi gördükten sonra tedbir almaması mallık olurdu.
Nasıl mı tedbir alacak? Alan alıyor bir şekilde. Dof örneği gayet yeterliydi bence. G4 Luffy'yi bazen göremediği anlarda bile kendisini korudu.

Bu adam salak mı ki yapmıyor bu işi?

@RedTeroR
Fullbody yapsa 1 saat dövüşemeyecekti işte. O kadar dayanamazdı. Diyorum ya madem yük bindirmiyor o zaman yapabilen herkesi bundan sonra zenci göreceğiz demektir. He ayrıca vücuda yük bindirmiyorsa Dof neden iç organlarından dolayı yapamadı bu işi? (Senin dediğine göre öyle) Yük bindirmiyorsa o da yapsaymış.

Son düzenleme:
Carrot'un silah tarzı bir şeyden yaptığı elektirik saldırısı karşısında Zoro çok kötü duruma düşmese bile biraz farklı çizildi.

Bir de Enel'in yıldırımını yerse ne olacağı belirsiz bence.
Yalnız örnek verdiğin kişi Carrot, öyle sıradan biri değil. Gemide Luffy tepki bile veremeden yere serdi.:D

Yalnız örnek verdiğin kişi Carrot, öyle sıradan biri değil. Gemide Luffy tepki bile veremeden yere serdi.:D
İşini bitiriyordu :respect:

@Raiden Dof yapamadı çünkü tam kapasite haki kullanacak hali yoktu diyorum sabahtandır.Bedene yük bindimez çünkü bunu bi araç gibi düşün sen 100 yapabilen bi araçla gidersen o aracın sahip olduğu özelliktir yani özelliğini kullanırsın daha fazla yol daha fazla benzin yakar ama aracın özelliğidir yük bindirmez ama 100 le giden araçla 300 yaparsan o yük bindirir. Arada fark var.Dofu'da kaza yapmış bi araba olarak düşün tam kapasite 100 e çıkmaz çünkü ağır hasar almış.

kör topal

BM'nin o canlandırma yeteneği verilmiş eşyalar acaba haki kasabiliyor mu? Yada meyve yiyebiliyor mu ki ben yiyebiliceklerini düşünüyorum çünkü seride birkaç tane örnek var mesela fil meyvesi yemiş kılıç gibi. Ama haki de kasabiliyorlarsa efsane tayfa olur.

Bir yerde saldırısını beklediğin biri var. Ve elinde ki şey de bir alete benziyor. İçinde Enel'in ki kadar kuvveli bir yıldırım barındırması imkansız. Diğerinde ise durum ortada. Luffy hiç beklemediği bir anda ısırılıyor. He burda kıyasladığım durum o değil. Senin bunu burda söylemenin lüzumu hiç yoktu. Bu arada Carrot, Luffy ve Zoro'ya göre gayet sıradan biri.

Nasıl mı tedbir alacak? Alan alıyor bir şekilde. Dof örneği gayet yeterliydi bence. G4 Luffy'yi bazen göremediği anlarda bile kendisini korudu.

Bu adam salak mı ki yapmıyor bu işi?

@RedTeroR
Fullbody yapsa 1 saat dövüşemeyecekti işte. O kadar dayanamazdı. Diyorum ya madem yük bindirmiyor o zaman yapabilen herkesi bundan sonra zenci göreceğiz demektir. He ayrıca vücuda yük bindirmiyorsa Dof neden iç organlarından dolayı yapamadı bu işi? (Senin dediğine göre öyle) Yük bindirmiyorsa o da yapsaymış.
Yok yahu niye salak olsun reyis.K .haki de önemli senin dediğin gibi burada.Vergo vs smokerda vergo da full beden koka yapmamıştı.Vergo law vssinin son anında lawa kafa atmaya giderken basmıştı kokayı mesela.Benim söylediğim adamların ikisi kılıç kullanan adamlar yani kılıçla da alakalı olabilir onu demek istemiştim.Belki daha fazla kılıç dövüşü görürsek full beden kokada görürüz.Full bedeni boşa göstermedi diye düşünüyorum çıkar bir olayları.

Hala Croco, Enel vb rakipler G2'siz G3'süz Luffy'e yenildi, vay Luffy bunları normal yumrukla yendi yeaa dendikçe içim kan ağlıyor. Şunu söyleyerek adam hem Luffy'i hem de rakiplerini gömüyor :(

Yok yahu niye salak olsun reyis.K .haki de önemli senin dediğin gibi burada.Vergo vs smokerda vergo da full beden koka yapmamıştı.Vergo law vssinin son anında lawa kafa atmaya giderken basmıştı kokayı mesela.Benim söylediğim adamların ikisi kılıç kullanan adamlar yani kılıçla da alakalı olabilir onu demek istemiştim.Belki daha fazla kılıç dövüşü görürsek full beden kokada görürüz.Full bedeni boşa göstermedi diye düşünüyorum çıkar bir olayları.
Fullbody'nin bir götürüsü, dezanvatajı var. Olmasaydı saçma olurdu zaten. Haki, çakra, nen, ki falan fark etmeksizin tüm serilerde bu şekilde gösterildi bizlere.

Vergo hem haki seviyesine güvendiği için hem de işi bir an önce bitirmek istediği için bastı fullbodyi. Law'ın üzerine son gaz giderken Law'ın nereyi hedef alıp saldıracağını kestirmek zor geldi kendisine anlaşılan. Son çare gibi kullanıyor fullbody. Son çare olmasa dövüşün başından itibaren kullanırdı bu karakterler. Vergo yok yere bir ton darbe almadı yani Smoker'dan.

Ya da Luffy üzerinden gidelim. Bu adamın fullbody yapamayacağını düşünen var mı? Hakisiyle Pica'yı boğacak seviyede olduğunu hepimiz biliyoruz. O da bir kez olsun yapmadı. Sebep neydi? Niye hasarı azaltmak varken fullbody yapmayıp Dof'tan bir kamyon dolusu dayak yedi?

Olay gayet açık. Fullbody'nin getirdiği dezavantajlar var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık