Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Hiç b haki yıldırım muhabbetine girmeyeceğim. Oda yanlış hatırlamıyorsam bir sbs'sin de Enel korsan olsa ödülü 500 milyon olurdu demişti. Buna bakarak Enel'in denkleri Law, Kid, Ace gibi adamlardır. Zoro bu adamlara denk mi?
Kaptan olmamasına rağmen 300den fazla ödülü var söyle bakalım nasıl denk değil ?
Olaya sadece para olarak bakıyorsan.

@RedTeroR

Zoro zaten saldırı yönünden iki yıl öncesinde de ulaşabilse Enel'i yenerdi. Ama sorun Enel'İn gücünde. Çok geniş çapı olan yıldırımlar indirebiliyor. Yıldırımını yememen olanaksız. Diğer taraftan çok yükseğe rahat çıkabilir. Ordan Zoro'ya istediği kadar saldırabilir. Hani Zoro uçamıyorsa Enel'e ulaşamayacak bile.

Luffy'nin bu şekilde binlerce sahnesi var. Ama tekrar ayağa kalkabiliyor mu ? Evet. Aldığın acının üstesinden gelebiliyorsan yerde yattığının da amuda kalktığının da önemi yoktur. Hee senin için yere kapaklanmakla pes etmek aynı şeyse gerçekten dayanıklılık terimlerimiz arasında fark var demektir :)

Bir konuya da açıklık getireyim yeri gelmişken. Ben anti - Zorocular saçmalıyor demedim. Algı operasyonu yapıp insanları farklı şekilde etkilemene gerek yok. Sana bile saçmalıyorsun demedim düşün :) Ancak sen öyle algıladıysan bir şey diyemem.

G3 yeni dünya tekniği değil. Öyle olsaydı Luffy g3'le devam ederdi.

G2 hızlı, g3 güçlü ama yavaş. Artık bu saldırılarla kalbur üstü adamlara ciddi zarar veremezsin (Tutup da bana Fujitora sahnesini atmayasın) Zoro da kalbur üstü bir adam olduğuna göre :)

Yani hiçbirimiz bu saatten sonra g3'le Luffy'nin bir boss yeneceğini görmeyeceğimiz için geçmişte kalmış teknikleri geleceğe giden karakterlere yedirmeye çalışma ;)
G3, Doflamingo için yavaş, hangi Doflamingo, havada rahatça taklalar atıp, süzülebilen Doflamingo ve havada iken gözden kaybolabilen Doflamingo, Law'ın Shambles'ı ile rahatça aşık atan, sırtı dönükken Law'ın kılıcını avuçlayabilen Doflamingo, havada Sanji'den hızlı hareket edebilen Doflamingo. Zoro ise daha Pica'yı kesmek için Orlumbus'un kendisini fırlatmasını bekleyen, Carrot havada süzüldü diye şaşırıp kalan birisi. Luffy, G3 ile Zoro'ya rahatça vurabilir, nasıl ki Chinjao'ya, Fujitora'ya vurabildiyse.

Zoro, Enel karşısında ayağa nasıl kalktı önce bunu bilmek lazım, orada Wiper'ın yardımı olmasa Zoro yine yerden kalkamayacaktı, Wiper'ın Kairoseki ile yardımını fırsat bilip kendini az biraz toparlayabildi, ama sonuç ne oldu, yine aynı, yine yerde.

Burada neyi gördük,

Wiper'ın Zoro'dan daha dayanıklı olduğunu demek ki neymiş, Zoro'dan daha dayanıklı kişiler bolca mevcutmuş.

Hiç b haki yıldırım muhabbetine girmeyeceğim. Oda yanlış hatırlamıyorsam bir sbs'sin de Enel korsan olsa ödülü 500 milyon olurdu demişti. Buna bakarak Enel'in denkleri Law, Kid, Ace gibi adamlardır. Zoro bu adamlara denk mi?
Ödül = güç değildir de diyor ama mangaka. Senin mantiginla 195 m Bellamy> 177 m Sanji :(

2y önceki Luffy'nin saldiri gücüne 10 çeker Zoro. Tamam Pica ilah değil ama boru da değil. Dandik saldırısı ile kokali adamı tek hamlede pert ediyor. En guclu saldırıları ile Enel'i manyak eder. Tek atar Zoro.

@RedTeroR

Zoro zaten saldırı yönünden iki yıl öncesinde de ulaşabilse Enel'i yenerdi. Ama sorun Enel'İn gücünde. Çok geniş çapı olan yıldırımlar indirebiliyor. Yıldırımını yememen olanaksız. Diğer taraftan çok yükseğe rahat çıkabilir. Ordan Zoro'ya istediği kadar saldırabilir. Hani Zoro uçamıyorsa Enel'e ulaşamayacak bile.
Adamda b haki var artı Zoro zamanında Kuma'nın saldırılarında bile kaçıyor ki o saldırılar için Kuma ışık hızında falan diyordu en azından animede öyle geçmişti mangasını hatırlamıyorum.
Dediğim gibi Zoro slash atıp logia kesmiş yani uzaklığı halledebilir.

@Erkan12 tabi ondan önce Zoro'nun birilerini indirmiş olmasının hiç önemi yok Wiper kimi indirdi ?

Not: 2y Önceki Enel için Zoro'yu zorlar yener tartışmasına benden bu kadar.

Adamda b haki var artı Zoro zamanında Kuma'nın saldırılarında bile kaçıyor ki o saldırılar için Kuma ışık hızında falan diyordu en azından animede öyle geçmişti mangasını hatırlamıyorum.
Dediğim gibi Zoro slash atıp logia kesmiş yani uzaklığı halledebilir.

@Erkan12 tabi ondan önce Zoro'nun birilerini indirmiş olmasının hiç önemi yok Wiper kimi indirdi ?

Not: 2y Önceki Enel için Zoro'yu zorlar yener tartışmasına benden bu kadar.
Hacı Slash atıp kestiği Logia hemen yakınında. Enel bulutlara kadar çıkabiliyor. Saldırısının çapı çok büyük. Kuma'nın saldırıları gibi değil.

Kaptan olmamasına rağmen 300den fazla ödülü var söyle bakalım nasıl denk değil ?
Olaya sadece para olarak bakıyorsan.
Arada 180 milyon var yapma. Zaten ödüllerde 40 yılda bir artıyor anca Wano'dan sonra ki arc'ta falan ödüller bir daha artar onda da Zoro anca 500 milyona yani Luffy'nin an itibariyle geldiği noktaya gelir. Tabii sen bildiğim Luffy=Zoro diye düşünüyorsun.

@Phoenix
Bana göre belli bir noktadan sonra ödül gücü yansıtır. Dünya hükümeti 500 milyon ödül koyduğu adamında gücünden emin olur dünyanın en büyük organizasyonu sırf şöhrete göre o kadar büyük paralar ortaya koymaz herhalde?
Law, Luffy, Ace, Kid hepsi aynı seviyede adamlar ve ödülleri de 500, 550 ve 470 mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık