Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Şöyle söyliyeyim Kaido'nun ünvanının anlatılışıyla bu adamın yumruğunun anlatılışı arasında büyük benzerlik var bence.
Luffy'nin attığı yumruk daha sağlam ama kesinlik söz konusu değil belki bu yumrukta Dof'un o halinin işini bitirebilirdi.
Dof'un o savunmasını bile aşamaz. Abi ne gördünüz şu yumrukta?

MDL_Roronoa

Luffy'nin şu ana kadar kazandığı adamlar hem nitelik hem nicelik olarak yonkou seviyesindedir. Üstelik bir yonkou'nun tüm ast adamları Luffy'nin yanında.(İhtimal tabi)

İş teke tek olarak devam ederse Luffy şapkadan tavşan çıkarmak zorunda. Çünkü gösterilen seviye henüz yeterli değil. Ama Oz dövüşündeki gibi olabilir. Hep beraber dövüşürler, luffy yener. Daha sonra Oz'da olduğu gibi Luffy'nin ilerlettiği seviyesi sayesinde onu geçmiş olur, öyle hissederiz. Oda belli ki kimle dövüşürse dövüşsün Luffy'yi ölüm döşeğine sokuyor. Belli ki yonkou ile olan dövüşte de böyle olacak. Yine şansının yardımıyla yaşayacak vs.

ben luffynin kaidou ve bb haricindekilerle karşılaşacağını düşünmüyorum. Bir şekilde ya arkasına alacak ya da WB gibi yenilip gidecekler.

Açıkçası hayatını merak ettiğim tek yonkou da Kaidou. Efsane giriş yaptırdılar adama. Luffy ile dövüşünü çok merak ediyorum. İnşallah karşılaşırlar tez zamanda

Dof'un o savunmasını bile aşamaz. Abi ne gördünüz şu yumrukta?
Barto'nun bariyeri hakisiz aşılmaz o yüzden değerlendirmeden çıkarmak lazım yani bu vuruş sonuçta yumrukla ilgili değil yumruk atıldıktan sonra çıkan şokla ilgili ama Luffy'nin yumruğu hakili gidiyor o yüzden savunmaları aşmada sıkıntı çıkarmayabilir.
Ben sadece güç olarak değerlendiriyorum ki dediğim gibi Luffy'nin yumruğu daha sağlam. Burda soru şu millet gene konuşmuş hani kale almayınca da olmuyor Kaido'nun ünvanıda böyle millet konuşuyor.

Benim fanı olduğum karakterle alakası yok. Teach'i de örnek verdim. Daha yonkouların hiçbirisinin Base'ini görmedik. Shanks nerede ne yapar, Teach neyin peşinde, Kaido nerede takılır belli değil. Sadece Mom'u görerek diğerlerinden daha bilgili ve çok geniş bölgesi var demek bana göre yanlış.
Öne çıkan özellikler çok önemli dostum. Hangi karakter olursa olsun bir özellik ön plana çıkıyorsa, o özellik bil ki çok iyidir. Sanji kenb. hakide Luffy kral hakide, Zoro b. hakide iyidir gibi bir şey bu. Luffy yemek yemede, Zoro içmede iyidir gibi bir şey. Amirallerin meyve kullanımı produr gibi bir şey. Sadece yönettiği bölgelerden kaynaklı olarak istihbaratı süperdir demiyorum. Mom'un her şeyi canlandırma özelliği muazzam bir şey. Robin'in ordan burdan kulak çıkardığını düşün ama BM'ninkini her yerde binlerce kulak olarak düşün. Yerin kulağı vardır deyiminin vücut bulmuş haki BM.

Tabi ki diğer yonkouların da kendine göre istihbaratı vardır. Ancak bu özelliği ile ön plana çıkan kişi bariz bir şekilde BM gibi gözüküyor.

Karasakal şu ana kadar hep çekirdek tayfasını güçlendirme yönünde hareketlerde bulundu. Hep kendine güçlü tayfa aradı. Ace'e bile bana katıl dedi. ID'den tayfa kurdu. O da yetmedi zaten güçlü olan adamlarına gitti olağanüstü meyveler buldu.

Shanks da öyle. Tayfası muazzam göründüğü kadarıyla. Çünkü Shanks gözüktüğünden beri hep tayfasıyla ön plana çıktı. Ne zaman bir yerlerde olsa tayfası hep yanındaydı.

Kaido desen ayrı bir dünya. Adam tek başına orkestra. Bu adam da dayanıklılık ve fiziksel güç konusunda bence yonkoular arasında rakipsiz olacak.

Kısacası daha evvel de dediğim gibi, herkesin ön plana çıktığı özellikler var ve ben de bu özellikler üzerinden yorum yapıyorum. Teşbihte hata olmaz.. Kaido dayanıklılık ve fiziksel güçle ön plana çıkıyorsa ve ortalarda Shanks gibi bir kral haki kullanıcısı varsa bu adama kral hakisi en iyisi olan kişidir diyemezsin. Anlatabildim mi bilmiyorum ?

Coby'yi savunurken Carrot'a olmaz demen seni bitirdi, daha fazla söze gerek yok. Birisi Zoro-Luffy'nin bu haline çekinmeden dalıyor, diğeri Zoro-Luffy'nin ilk ezik haline hayranlıktan ağzı açık kalıyor. Coby korkudan Alvida'nın gemisinde yaşamış yıllarca.:D
Coby ile Carrotu bir tutman da ayrı bir olay eğer Luffy'den Cobye güvendiği şekilde Carrota güvense ve o tip sözler söyleseler Carrot içinde derim ama her hangi bir söz söylenmemiş normal bir karakter için fazla abartılı konuşuyosun amiral seviyesi falan diye.
Coby'nin hayali amiral olmak peki Carrot'un hayali ne ?
Tamam la tamam senin için Carrot yonkou olsun ne diyeyim sana selim :D
Meyve avantajı ne oluyor? Yonkoular daha güçlü ama amirallerde savaşla adanın iklimini değiştirmişler boru değil. Eğer bir savaş olursa ada harabeye döner zaten. Serideki çöplerin pek bir olayı yok. Big Mom'un istediği kadar çöp adamı olsun H hakiye bayılacak adamlar için burada mekan basma olayı yapıyorsun. Kİddlerin mekanını da bastı Kaido. Tek olmasına rağmen sonunu gördük. Kaido Big Mom'u basıp öldürse teach ve ya shanks fırsattan istifade tepesine çöküp öldürmeye ve bölgelerini almaya kalkar.
Kid'lerle Big Mom'ı bir tutuyor ya la aynı seriyi mi takip ediyoruz berkay yapma Lütfen bir Yonkou diğer yonkou'nun mekanını basacak ve onu öldürecek diyorsun ve fazla yaralanmayacak istediğini alıp öylece gidecek bu kaç kişiye mantıklı geliyor yapmayın lütfen.
Senin için sadece Kaido var diğer Yonkouları kum torbası sanıyorsun sanırım.

Barto'nun bariyeri hakisiz aşılmaz o yüzden değerlendirmeden çıkarmak lazım yani bu vuruş sonuçta yumrukla ilgili değil yumruk atıldıktan sonra çıkan şokla ilgili ama Luffy'nin yumruğu hakili gidiyor o yüzden savunmaları aşmada sıkıntı çıkarmayabilir.
Ben sadece güç olarak değerlendiriyorum ki dediğim gibi Luffy'nin yumruğu daha sağlam. Burda soru şu millet gene konuşmuş hani kale almayınca da olmuyor Kaido'nun ünvanıda böyle millet konuşuyor.
Hayır burda yanlışın var. Barto'nun bariyeri hakisiz aşılmaz diye bir şey yok. Haki ile sen Logialara dokunabiliyorsun. Haki meyveyi iptal etmiyor hacı. Luffy hakisiz haki savunmasını aşabiliyor. Barto'nun bariyerini de yeteri şoku yaratabilen aşar gibi geliyor bana. Ki sandığım kadarıyla da Fuji aştı. Bariyerimi aşamaz felan diyordu Barto. Ama Fuji çok rahat bir şekilde oraya kadar geldi, Luffy ile dövüştü. Hani bariyer aşılmaz olsun. Yine de gördük şiddetini o tekniğin. Arenada fazla bir hasara sebep olmadı. Sabo'nun el tekniği bile çok daha fazlasını yaptı arenaya. Ya da ben yanlış hatırlıyorum.

Hayır burda yanlışın var. Barto'nun bariyeri hakisiz aşılmaz diye bir şey yok. Haki ile sen Logialara dokunabiliyorsun. Haki meyveyi iptal etmiyor hacı. Luffy hakisiz haki savunmasını aşabiliyor. Barto'nun bariyerini de yeteri şoku yaratabilen aşar gibi geliyor bana. Ki sandığım kadarıyla da Fuji aştı. Bariyerimi aşamaz felan diyordu Barto. Ama Fuji çok rahat bir şekilde oraya kadar geldi, Luffy ile dövüştü. Hani bariyer aşılmaz olsun. Yine de gördük şiddetini o tekniğin. Arenada fazla bir hasara sebep olmadı. Sabo'nun el tekniği bile çok daha fazlasını yaptı arenaya. Ya da ben yanlış hatırlıyorum.
Nerde aştı tam olarak hiç hatırlamıyorum.
Bariyerin hakisiz aşılmaması lazım.

@Death Knight yumruk karşılaştır sadece, kimse Luffy'den güçlü demiyor ve Luffy'de cebinden çıkarmıyor o saldırıyı kendisini iptal edecek bi g4'e geçip bi dünya haki kullanıyor.

Elizabello ısınacak da yumrukta güç toplayacak da vuracak da ohoo :D Mangaka nın söylediklerini üstüne çizdiklerini anlamayanlar var hala.Bir tarafta ani vuruş gücü g4 diğer tarafta sabredilmesi gereken bir güç.Durum ortada.
Yok güçlü olsun da. Ben iki saldırının sonucu gördüm. Ve bildiğim kadarıyla da Barto'nun bariyeri vuruş gücü ile aşılabilir. Hatta Pica'nın dev yumruğu bunlara vuracağı sırada bariyerim dayanmayacak tarzında bir şey demişti. Bana pek özel gelmedi o yumruk. Saldırı sonunda arenada büyük yıkımada sebep olmadı. O yüzden diyorum böyle.

@RedTeroR

Tam olarak aşıldığı gösterilmiyor. Ama Barto bariyerimi aşamaz tarzında bir şey diyordu. Fuji'de rahatça girmişti. Dur bakayım bir. Ama sadece bu da değil. Pica için bariyerim dayanmayacak tarzında bir şeyde demişti galiba.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık