Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Bakıyoruzda uzun zamandır Mihawk tartışması çıkmıyor @Erkan12 performansın azalmış :fool:
Mihawk'ın tartışacak bir tarafı yok ki, adamı kimse iplemiyor yeni dünyada, o yeni dünyadan önceki bölgelerde at koşturabilen, çapı belli bir adam. Yavaş yavaş bunu Mihawk / Zoro severler de idrak ediyor zaten, Mihawk karakteri ile ilgili benim bir nefretim ya da negatif bir duygum yok, benim söylediğim şey sınırı belli bir adam olduğu ki bunu Mihawk'ın kendisi de kabul ediyor, benim derdim onu Mihawk / Zoro sevdikleri için saçma bir şekilde abartan bazı kesimle idi. Yoksa Mihawk'ın kendisi zaten kendi çapını en az 3 defa kabul etmiş, yine Shichibukai olmayı kabul ederek yine çapını kabullenmiş, kendi sınırlarını iyi bilen efendi bir adam. Şu abartıp, saçmalayan kesimde olmasa Mihawk'ın sevilecek yanı da çokta aslında, saçmalayanlardan fırsat bulamıyoruz bunları yazmaya.

Yoksa Mihawk, kendi kellesini almaya çalışan Zoro'ya ders verecek kadar olgun bir adam, sınırını ve çapını kabul eden herkes ile Mihawk konusunda anlaşırım.

Mihawk Oda'nın en büyük sıvamalarından biri olucak bence.Gördüğümüz Mihawk çapsızın teki Dof bile etmez diyorum hep.Ama bu adam serideki konumu gereği Shanks'ın azıcık altında çıkacak diye düşünüyorum.Amiral-Yonko arası gibi bir şey işte.Öyle de çıkmalı zaten.

Shanks'ın rakibi, dünyanın en iyi kılıç ustası olan adam.Zaten o seviye en az amiral etmiyorsa yazık.Zoro'nun o kadar emeğine yazık ama Oda'nın öyle bir şey yapıcağını sanmam DEİKU'nun hakkını verecektir.Mihawk gibi onura değer veren bir adam Wano'ya uğramıştır.Göstermiştir farkını.Wano'da adından bahsedilecektir diye düşünüyorum.Bu adam neden shichibukai olmasını merak ediyorum.Daha son bölümlerde Kaido shichiukaileri ezdi ama Mihawk'ın çapsızın teki olduğu için değil de başka sebeplerden o ünvanı aldığını düşünüyorum.Ki tek başına bir adam ama bir şey yapamıyor kimse.Mihawk'ın sahneleri geldiğinde farkını gösterecektir.

Mihawk Oda'nın en büyük sıvamalarından biri olucak bence.Gördüğümüz Mihawk çapsızın teki Dof bile etmez diyorum hep.Ama bu adam serideki konumu gereği Shanks'ın azıcık altında çıkacak diye düşünüyorum.Amiral-Yonko arası gibi bir şey işte.Öyle de çıkmalı zaten.

Shanks'ın rakibi, dünyanın en iyi kılıç ustası olan adam.Zaten o seviye en az amiral etmiyorsa yazık.Zoro'nun o kadar emeğine yazık ama Oda'nın öyle bir şey yapıcağını sanmam DEİKU'nun hakkını verecektir.Mihawk gibi onura değer veren bir adam Wano'ya uğramıştır.Göstermiştir farkını.Wano'da adından bahsedilecektir diye düşünüyorum.Bu adam neden shichibukai olmasını merak ediyorum.Daha son bölümlerde Kaido shichiukaileri ezdi ama Mihawk'ın çapsızın teki olduğu için değil de başka sebeplerden o ünvanı aldığını düşünüyorum.Ki tek başına bir adam ama bir şey yapamıyor kimse.Mihawk'ın sahneleri geldiğinde farkını gösterecektir.
Bak diyorum ya sıkıntı nereden çıkıyor, seriyi siz Zoro'nun gözünden takip ediyorsunuz o yüzden sıkıntı çıkıyor. Seriyi genel izleyicilerin gözünden takip edin, o zaman Mihawk'ın ünvanının büyükler ligi için bir manası olmadığını farkedersiniz.

Şimdi sen diyorsun ki Mihawk DEİKU, Zoro'nun amacı o yüzden Oda onu çok güçlü yapmalı. Neden, çünkü sen seriyi Zoro'nun gözünden takip ediyorsun ve diğerlerini umursamıyorsun, senin için varsa yoksa Zoro. Haliyle en önemli kesimi göremiyorsun. Mihawk'ın DEİKU ünvanına kim değer veriyor ? Bana Zoro dışında hatrı sayılabilir bir kaç güçlü karakter say ve de ki Mihawk bunların önünde DEİKU.

Shanks kıyası var, Shanks DEİKU olmak istemiş ve olamamış mı, hakkaten böyle bir şey var mı acaba merak ediyorum. Şayet yoksa, Mihawk'ın ünvanını Shanks bile iplemiyor. Mihawk'ın ünvanı Amiraller için geçerli değil, çünkü Fujitora bile Şeytan Meyvesi ağırlıklı dövüşüyor, haliyle DEİKU ünvanı onlar için de bir şey ifade etmiyor.

Sonra bizim Supernovalara gelelim, bu 10 karakter içerisinden (Zoro'yu hariç tutuyorum) Mihawk'ı umursayan birisi var mı ? Ben göremedim, bu 10 kişi de (Zoro'nun kaptanı Luffy dahil) dertleri Yonko indirmek gibi gözüküyor, eğer indiremiyorlarsa bile gidip onların tayfalarına dahil oluyorlar (Bege ve X-Drake gibi), diğerlerinin indirmek istedikleri bu Yonko'lara Shanks'ta dahil, hani acaba Mihawk'ın ünvanını almaya çalışmışta alamamış mı yoksa umursamıyor dediğimiz Shanks.

Kaido, Big Mom, Blackbeard içinde DEİKU ünvanı bir şey ifade etmiyor gibi duruyor, veya Dragon, Sabo gibi karakterlerde kılıçustası gibi durmuyorlar.

Haliyle seri içerisinde genelleme yaparsak DEİKU ünvanını umursayan pek güçlü karakter bulunmuyor, haliyle bu ünvan üzerinden bu adam çok güçlü çıkmalı diye bir dayatmada manasız gözüküyor.

Benim objektif olarak olayı yorumlamam budur, hakkaten yanıldığımı ama şu anlattıklarım içerisinde yanlış bir şey söylediğimi düşünen varsa buyursun çürütsün, belki ben yanlış bir şeyler görmüşümdür.

Zoro'ya söz verdi savaşacaklar diye Zoro'nun yeneceği son kişilerden biri olduğunu düşünmemelisin bence.Her şey tersine gidiyorsa Oda sıvar demek bence biraz abes.Mihawk'ın en oluru amiraldir.O da en fazlası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık