Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Adamın hareketleri yavaşladı diye boşuna demiyoruz.Gamma Knife yedikten sonra tepki hızı azaldı resmen.Mes gibi atik saldırılardan kurtulan bir adamdı Doflamingo.Yemeyip savuşturuyordu.Ya G4 Kizaru hızında yada bu durumdan dolayı oluştu bu sahne.
Mes ile G4 hızını karşılaştırmak :S Hadi g2 den mes ten kurtuldu desen sonra gamma knife yeyip yavaşladı desen neyse. G4 hızında sağlamken de yetişemezdi :/ Kendini b.haki ile savunabilmesi bile yeterli neden fazlasını arıyorsun ki.

Adamın hareketleri yavaşladı diye boşuna demiyoruz.Gamma Knife yedikten sonra tepki hızı azaldı resmen.Mes gibi atik saldırılardan kurtulan bir adamdı Doflamingo.Yemeyip savuşturuyordu.Ya G4 Kizaru hızında yada bu durumdan dolayı oluştu bu sahne.
Mes çok hızlı bir teknik değil.
Luffy G4'den sonra hem hızını katladı hem de gücünü o yüzden Dof'dan oluşan bir durum değil. Luffy çok güçlendi.

karolla

Bak diyorum ya sıkıntı nereden çıkıyor, seriyi siz Zoro'nun gözünden takip ediyorsunuz o yüzden sıkıntı çıkıyor. Seriyi genel izleyicilerin gözünden takip edin, o zaman Mihawk'ın ünvanının büyükler ligi için bir manası olmadığını farkedersiniz.

Şimdi sen diyorsun ki Mihawk DEİKU, Zoro'nun amacı o yüzden Oda onu çok güçlü yapmalı. Neden, çünkü sen seriyi Zoro'nun gözünden takip ediyorsun ve diğerlerini umursamıyorsun, senin için varsa yoksa Zoro. Haliyle en önemli kesimi göremiyorsun. Mihawk'ın DEİKU ünvanına kim değer veriyor ? Bana Zoro dışında hatrı sayılabilir bir kaç güçlü karakter say ve de ki Mihawk bunların önünde DEİKU.

Shanks kıyası var, Shanks DEİKU olmak istemiş ve olamamış mı, hakkaten böyle bir şey var mı acaba merak ediyorum. Şayet yoksa, Mihawk'ın ünvanını Shanks bile iplemiyor. Mihawk'ın ünvanı Amiraller için geçerli değil, çünkü Fujitora bile Şeytan Meyvesi ağırlıklı dövüşüyor, haliyle DEİKU ünvanı onlar için de bir şey ifade etmiyor.

Sonra bizim Supernovalara gelelim, bu 10 karakter içerisinden (Zoro'yu hariç tutuyorum) Mihawk'ı umursayan birisi var mı ? Ben göremedim, bu 10 kişi de (Zoro'nun kaptanı Luffy dahil) dertleri Yonko indirmek gibi gözüküyor, eğer indiremiyorlarsa bile gidip onların tayfalarına dahil oluyorlar (Bege ve X-Drake gibi), diğerlerinin indirmek istedikleri bu Yonko'lara Shanks'ta dahil, hani acaba Mihawk'ın ünvanını almaya çalışmışta alamamış mı yoksa umursamıyor dediğimiz Shanks.

Kaido, Big Mom, Blackbeard içinde DEİKU ünvanı bir şey ifade etmiyor gibi duruyor, veya Dragon, Sabo gibi karakterlerde kılıçustası gibi durmuyorlar.

Haliyle seri içerisinde genelleme yaparsak DEİKU ünvanını umursayan pek güçlü karakter bulunmuyor, haliyle bu ünvan üzerinden bu adam çok güçlü çıkmalı diye bir dayatmada manasız gözüküyor.

Benim objektif olarak olayı yorumlamam budur, hakkaten yanıldığımı ama şu anlattıklarım içerisinde yanlış bir şey söylediğimi düşünen varsa buyursun çürütsün, belki ben yanlış bir şeyler görmüşümdür.
Bizim tayfanın derdi yonkou indirmek değildi. Law bunu gizledi. Lawın derdi dofu indirmekti. Yani senin o beğenmediğin bir shichiyi indirmek için yanına 2 tane daha süpernovayı aldı. 3 süpernova dofu indirmeye gitti. Yardımlarla ancak indirebildi. Yardım almasa durum ne olurdu kim bilir. Zoro ve luffy ise hedefin kaidou olduğunu zannediyordu. Oysaki law bunu sırf onları yanına çekmek için söyledi. Sonuca baktığımızda da bizim 3 süpernova daha bir shichiyi bile adam akıllı indiremiyorlar. 10larca kişi yardım ediyor. Dofun shichi olması ezik olduğunu göstermez. Son derece güçlüydü. Seri sonunda amiral dengi bir adam olmaması için hiç bir sebep yok.

Demekki her süpernova yonkou peşinde değil. Hatta en güçlü dediğiniz law kid luffy 3lüsünden law, bir shichinin peşinden gitti. O düşünce de artık kaidou peşlerine düşeceğinden hedef zorunlu olarka kaidou oldu. Lawa kaidou deseki benden af dile sana dokunmayacağım tayfayı anında satar.

Bir de objektif yorum yazdım demişsin yav :p Yakıştıramadım sana Erkan :p

Bizim tayfanın derdi yonkou indirmek değildi. Law bunu gizledi. Lawın derdi dofu indirmekti. Yani senin o beğenmediğin bir shichiyi indirmek için yanına 2 tane daha süpernovayı aldı. 3 süpernova dofu indirmeye gitti. Yardımlarla ancak indirebildi. Yardım almasa durum ne olurdu kim bilir. Zoro ve luffy ise hedefin kaidou olduğunu zannediyordu. Oysaki law bunu sırf onları yanına çekmek için söyledi. Sonuca baktığımızda da bizim 3 süpernova daha bir shichiyi bile adam akıllı indiremiyorlar. 10larca kişi yardım ediyor. Dofun shichi olması ezik olduğunu göstermez. Son derece güçlüydü. Seri sonunda amiral dengi bir adam olmaması için hiç bir sebep yok.

Demekki her süpernova yonkou peşinde değil. Hatta en güçlü dediğiniz law kid luffy 3lüsünden law, bir shichinin peşinden gitti. O düşünce de artık kaidou peşlerine düşeceğinden hedef zorunlu olarka kaidou oldu. Lawa kaidou deseki benden af dile sana dokunmayacağım tayfayı anında satar.

Bir de objektif yorum yazdım demişsin yav :p Yakıştıramadım sana Erkan :p
Hadi arkadaş seriyi Zoro gözünden takip ediyor, sen nereden takip ediyorsun bana bir açıkla Bay karolla...

Luffy'nin kendisi şunu diyor.

İstiyorsan çevireyim, ama bence çok bariz olduğu için çevirmeme gerek yok.

karolla

Hadi arkadaş seriyi Zoro gözünden takip ediyor, sen nereden takip ediyorsun bana bir açıkla Bay karolla...

Luffy'nin kendisi şunu diyor.

İstiyorsan çevireyim, ama bence çok bariz olduğu için çevirmeme gerek yok.
Tamam işte. Law burada kandırıyor bunları diyorum ben de. Lawın amacı kaidou değildi. Doftu. Bunları yanına çekmek için bunu dedi. Zaten dofu da kaidouya indirtmek veya amirallere indirtmek niyetindeydi. Dofun ölmesi için kendini öldürmeye bile razıydı. Sen daha yazdığımı anlamamışsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık