Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunu söylemek istemiyorum ama SENARYO
Dofun yenilmesi de senaryo işte.Başka birşey değil.Adamın elini kolunu bağlamış ama sonra eli armut toplayıp hiçbirşey yapmıyor.Luffye daha fazla dikkat etmek lazım demesine rağmen.Alt tarafı bir hamle daha yapacak.Ağır yaralasa yeterli.

Yine ilk karşılaşmada yumruğu suratının ortasına geçiriyor ama sonra adamı kaleden atıyor.Resmen sonra gelip dövsün diye yapıyor sanki :/ İşte bunlar hep senaryo.Yoksa luffy ya ölmüş yada denizcilere teslim edilmişti.

Beyler daha önce söyleyen oldu mu bilmiyorum ama; bu Karasakal'ın meyve çalma olayı kendi meyvesini uyandırması ile gerçekleşmiş olmasın? Yani meyvesini uyandırınca böyle bir güç kazanmış olabilir. Buda bize meyvelerin uyandırmanın yeni önemli bir güç kazandırdığını gösterebilir. Luffy'nin diğer nesneleri uzatması da böyle gerçekleşebilir. Ben bu meyvelerin içinde şeytan olduğunu ve bunların canlı olduğunu düşünüyorum. Uyandırma işlemi de aslında bu şeytanların uyanması kişiye yardım etmesi olabilir aynı Bleach da olan "bankai" gibi. Mangada D.'ler Tanrı'nın gerçek düşmanları dediler. Tanrı'nın düşmanı kimdir; Şeytan/Şeytanlar. D.nin Devil ile bir alakası olur mu bilmiyorum olacağını da sanmıyorum.
Meyve çalmanın Teachin meyvesiyle alakası yok bir teknik o Burgess da Luffynin meyvesini çalmaya kalktı yani Teache özgü bir şey değil o.

Ooo gene Dof baharı yeşermiş :D
Dof kendi seviyesinin bile farkında olmayan egosit malın tekiydi :/ Sen 20 dk aralıksız dayak ye sonra ''hayvanları evcillleştirmek lazım'' falan :/ Belli ki gücün yetmiyor bu neyin tribi. Aynı şeyi 2 amiral karşısında da yaptı. Kaidoya karşı yapacak kadar öküz değilmiş en azından bu iyi :/

Dofun yenilmesi de senaryo işte.Başka birşey değil.Adamın elini kolunu bağlamış ama sonra eli armut toplayıp hiçbirşey yapmıyor.Luffye daha fazla dikkat etmek lazım demesine rağmen.Alt tarafı bir hamle daha yapacak.Ağır yaralasa yeterli.

Yine ilk karşılaşmada yumruğu suratının ortasına geçiriyor ama sonra adamı kaleden atıyor.Resmen sonra gelip dövsün diye yapıyor sanki :/ İşte bunlar hep senaryo.Yoksa luffy ya ölmüş yada denizcilere teslim edilmişti.
İşte seri de sadece bu ana karaktere yapılmıyor diğer karakterleri de söylemek lazım biraz, hep ana karakteri takip edenler var acaba ne açığını yakalayabiliriz diye :)

Mesajımda her şey açık. Anlaşılmayacak bir nokta ben göremiyorum. Anlayamıyorsan da bu senin sorunun. Daha açık yazabileceğim bir şey yok. Yazımda kurgu, torpil kelimeleri bile geçmemişken bir insan ancak bu kadar yanlış yere çekebilirdi.

Daha fazla seninle tartışmak niyetinde değilim.
Sen bizim tartışmamızdan hareketle yazmadın yani bunları? Geçiyordun bunları yazayım dedin. Ve anlatmak istediğin tek şeyde bu durumlar olmuştur. Ama bu durumların olduğunu biz bilmiyoruz, biz okumadık? Bu durumları açıklayarak varmak istediğin sonucu anlayamadım.

Bu arada ben de seninle tartışmaya bayılmıyorum zaten. Ama durumu da netliği kavuşturmak istedim.

Bunu söylemek istemiyorum ama SENARYO
Kurgu ve senaryo kadar saçma bir savunma yok. Okuduğumuz serinin tümü öyle zaten. Mf arcı kafasındaki gibi çizememiş, çok uzun olurmuş. Kalemini elinden ben mi aldım, çizeydi doğru düzgün. Benim kızdığım Op müthiş hatasız, diğerleri kötü pis algısı. Her seride tutarsızlık olur, bunu savunmanın mantığı yok. Adamlar kitap yazıyor, o kadar kontrol edilmesine rağmen hata çıkıyor.
İşte seri de sadece bu ana karaktere yapılmıyor diğer karakterleri de söylemek lazım biraz, hep ana karakteri takip edenler var acaba ne açığını yakalayabiliriz diye :)
Biz seriyi ana karakterin üzerinden izliyoruz ne yapalım. Bu Croco'dan başlar, Teach'e kadar gider.:D

Tüm fanları zan altında bırakman olmadı. Dof'u şişiren de Lufy'yi yetersiz gösteren de Oda, sonra torpil yada zorlama yenme durumunu herkes söyler, kusura bakma. Dof özelinde konuşmuyorum. 2 sene sonra Lufy'ye isterse amiral üstü diyebilirdi. Sorun bedavadan anlık duyguyla güçlenmeleri, araya zaman sokmayışı. Lucci'de tayfa birden seviye atladı, yoksa zaten onu yenecek güçte yapabilirdi. Şimdi de aynısı geçerli, seride zaman akmıyor, 10 gün sonra bakmışsın g4 sıkıntısı ortadan kalkmış olacak, hep böyleydi ama hep de eleştirilir bu. Db'de bile tamam gezen yok edecek güçlere geldiler ama Goku dayak yiyor kaybediyor hatta ölüyor ama yer çekimi odasına falan giriyor çalışıyor sonra Uplı şekilde geri dönüyor.
Bu sizin seriyi basma kalıp değerlendirmenizden kaynaklanıyor. Normal hayatta bile kişilerin psikolojik halleri insanı etkiler. Olaya sadece görünürde güçlü güçsüz olarak bakıp değerlendirme. Bedavadan anlık duygu ile mi güçlenmeleri? Ben bedavadan güçlenme göremedim? Adam G4 kkg ile bitirdi işi. G3'ün bile handikapı 2 yıllık aradan sonra giderildi. 3-5 günde mi bitti sanıyon? G2'yi bile mangada bölgesel kullanıyor. Adam yan etkisi azaltmak için böyle bir şey geliştirmiş. Yan etkisi komple ortadan kalkmıyor. Bu seride Dragonball'daki gibi Hiperbolik Zaman Odası yok kardeş.

Oda Dof'u bu şekilde güçlü çizince sorun yok. Dof Oda'dan bağımsız bu kadar güçlü. Ama Dof'un inişini kurgulayan Oda bunu tam yapamıyor. Onda da sorun çıkarıyorsunuz. Ki g4 gibi bir yeteneği de 2 yıllık arada öğrendiğini de söyletiyor. Dof'un da tepkilerini ayrı ayrı çiziyor. Dof Law'a yaptığını neden Luffy'e yapmıyor ? Luffy neden direk savaştığı gibi savaşmıyor peki?

@hdbfresh

Diğer taraftan yaptığı tekniğin yan etkisi gören de bir Luffy'i görüyoruz. Bir de Law'ı gördük. Ama Law'ın meyve de zaten çok op bir meyve.

Son düzenleme:
Kurgu ve senaryo kadar saçma bir savunma yok. Okuduğumuz serinin tümü öyle zaten. Mf arcı kafasındaki gibi çizememiş, çok uzun olurmuş. Kalemini elinden ben mi aldım, çizeydi doğru düzgün. Benim kızdığım Op müthiş hatasız, diğerleri kötü pis algısı. Her seride tutarsızlık olur, bunu savunmanın mantığı yok. Adamlar kitap yazıyor, o kadar kontrol edilmesine rağmen hata çıkıyor.

Biz seriyi ana karakterin üzerinden izliyoruz ne yapalım. Bu Croco'dan başlar, Teach'e kadar gider.:D
Sen şimdi bu yapılanların senoryo icabı olmadığını mı söylüyorsun alpamis bile örnek verdi o kadar kan kaybına uğrayan luffy yaşıyor ama hody ısırınca kana ihtiyaç duyuyor. Seri de buna benzer yapılan çok şey var. Thatch meyveyi buluyor. Ya ben bunu şimdi yemeyeyim de gideyim tek başıma bir yerde takılayım Teach beni öldürüp meyveyi çalsın diye bekliyor. Çok şey var. Herşeyi de ama buna kıyak geçilmiş şurada şu hata var burada bu hata var diye ortaya atılması ana karaktere bile lastik meyvesini vermiş ona bakarsan asıl kıyak geçilen karakterler Teach,Doflamingo,Law gibi adamlar olması lazım ama bizim oğlanın en küçük bir şeyini bulanlar hemen ortaya atıyor. Neymiş Dof tek KKG ye gidermişmiş dof yarım KKG ye de giderdi siz buna sevinin adam 2 yıl eğitim almış daha ilk vs sinde cebinden en büyük tekniklerinden birini çıkardı ve o bile sınırlı bir şekilde kullanıyor. Onu bile uzattı mangaka naptı dof yerde git çak hemen KKG'yi ama yok bekliyor bu bile mantıksız niye bekliyor orada Luffy ? Böyle herşeyi tartışırsak bu seriden hiç bir şey anlamayız zaten.

O kısım da saçmalık zaten.Arlong görünce gözlerine inanamıyor adamın o şekilde yaşaması bile mucize ama kalkmış Zoro dövüşüyor.Bunun irade ile falan alakası yok.Ne kadar iraden de olsa beden bu irade falan dinlemez.Yine aynı şekilde Kuma karşısında o kadar kan kaybettikten sonra ayakta kalması da öyle.
Sanji burnu kanadı diye kan kaybından gidecek gibi olsun yine luffy ısırıldı diye kan lazım olsun ama bizim beyefendide tık yok.
Yani söylemek istemiyorum ama Zoro'nun bi farkı olsun artık :respect: Eziklerle kıyaslamayın Kralı :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 47)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık