Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Outlaw

Valla sizi bilmiyorum, ama ben Luffy'nin kendisinden çok daha güçlü rakipleri indirip, güç dengesinin içine edilmesinden hoşlanmıyorum. BKZ; Crocodile, Enel, Dof. Bu üçü de Luffy'den çok daha güçlü adamlardı.

Dof amiral seviyesi midir tartışılır. Luffy'e yenilmeden önce amiral seviyesi olduğunu iddia ediyordum. Gerek meyvesi gerek konumu gerek hakisi olarak amirallerden hiç bir eksiğinin olmadığını düşünüyorum. Kuş kafesi bile tek başına yeter bunun için.

@Marco Ya kendi görüşlerimi söylüyorum arkadaşım. Sana göre doğru olmayabilir.

Luffy, dofu tek başına yenememiştir. Luffy bile bunu kabul ediyor. Dof'a diyorki: Lawın o saldırısından etkilenmemen mümkün değil. Dof da diyorki: sen de yarıdasın diyor. Yani dof da kabul ediyor law'dan etkilendiğini. Ama ilk yardım yaparak kendini ölmekten kurtarıyor. Trafik kazası geçiren adama ilk yardım yapmasan ölecek gidecektir. Aynı mantık. Dof bile kabul ediyor bunu. Hala luffy tek başına yendi diyorlar yav. Göz var nizam var. Ayrıca dof luffynin kolunu bağlayıp, lawın kolunu kesiyor. Çoğu kez Luffy'e dokundurtmuyor mangaka. Dokundurtunca da mutlaka yardım aldırıyor.

Bakınız:

Croco'ya kaybetti. Ölmekten robin kurtardı.
Magellan'a kaybetti. Ölmekten panzehirlerle ivankovun yardımlarıyla kurtuldu.
Dof'a kaybetti. Ölmekten arenanın adamları kurtardı.
CC'ye kaybetti. Ölmekten aynı kafesteki law kurtardı.
Hody'inin ısırığı ile ölüyordu. Jinbei kan verdi kurtuldu.
Akainu öldürüyordu gene jinbei ve diğerleri kurtardı.
Aokiji çöp diye dalga geçti öldürmek üzereyken marco kurtardı.
Mihawk'tan kimler kimler kurtardı. Hatta kurtaracak kimse kalmayınca mangaka gözlem haki açtırdı :D Kaç oğlum kaç dedi.
O durumlara sokan da yine mangaka :/ Hani bilmiyorsun belli ki. :/

Dof gerek meyvesi, gerek hakisi, gerek konumu itibariyle amirallerden hiç bir eksiği olmayan bi adam olarak tasarlandı. Yer altı patronuydu. Mera Mera no Mi bile ilk bu adamın eline geçiyor.

Bu dövüşü Oda tasarlamasaydı Luffy hiç bir şekilde yenemezdi Dof'u.

Aynen mangaka kılıfına uydurup luffye galibiyetler aldırıp yoluna devam etmesini sağlıyor.Doflamingo kaç kez fırsatını bulmuşken öldürebilirdi.Adama küçümsemeyeceğim dedirtip küçümsettiriyor mangaka çelişkiye bakar mısın ? Elini kolunu bağlıyor luffynin ama öldürmüyor.Normalde düzelmesi imkansız olan oyuncuklar absürt bir şekilde düzeliyor.Yetmiyor luffy oyuncak olacakken yine aynısı oluyor.Mangaka bizimle eğleniyor yani. :/

Herşeyi tasarladığı gibi bırakıp taraflı müdahalelerde bulunmasa dressrosa arcın öyle ilerlemesi mümkün değil zaten.Gerçekçi olsa hasır şapka tayfasının bir kısmı hapiste bir kısmı da ölmüş olurdu.Ancak seri masalsı bir evrende geçiyor işte.

Bu Alabasta'da bile böyleydi.Luffy kurumuş kalmış ama gökten üzerine su düşüyor sonra kurtuluyor.Boss yenilsin diye mangaka tüm imkanlarını seferber edip rakibe Murhpy kanunlarını uygularsa Boss'u savunuyoruz diye kimse kızmasın bize.Hasır şapka tayfasının bulunduğu arcta düşmanın başının hiçbir işi yolunda gitmiyor.Ne kadar aksilik varsa gelip o an onu buluyor.

Outlaw

Bir adadan başka bir adaya gidilir, Luffy bossu yener. Hooop başka ada. :D Şabondi, Impel Down, Marineford hariç hep aynı terane. Ben sıkıldım artık şahsen.

Luffy, dofu tek başına yenememiştir. Luffy bile bunu kabul ediyor. Dof'a diyorki: Lawın o saldırısından etkilenmemen mümkün değil. Dof da diyorki: sen de yarıdasın diyor. Yani dof da kabul ediyor law'dan etkilendiğini. Ama ilk yardım yaparak kendini ölmekten kurtarıyor. Trafik kazası geçiren adama ilk yardım yapmasan ölecek gidecektir. Aynı mantık. Dof bile kabul ediyor bunu. Hala luffy tek başına yendi diyorlar yav. Göz var nizam var. Ayrıca dof luffynin kolunu bağlayıp, lawın kolunu kesiyor. Çoğu kez Luffy'e dokundurtmuyor mangaka. Dokundurtunca da mutlaka yardım aldırıyor.

Bakınız:

Mihawk'tan kimler kimler kurtardı. Hatta kurtaracak kimse kalmayınca mangaka gözlem haki açtırdı :D Kaç oğlum kaç dedi.
Kendiyle çelişen bir yazı oldu. Bir çok şeye katılmasam da sadece senin çelişkini söylemek istiyorum. Eğer durumu direk burda ki gibi düşünüyorsan kendi çelişiyorsun.

Croco'ya kaybetti? Bunu kurgulayan Oda. Luffy Croco'ya kaybedince zaten Luffy'i bir bakıma sakınmamış oluyor di mi? Ya da Magellan'a kaybettirmesi onu o karaktere yenilmekten sakınmadığını gösteriyor di mi?

Bizim Luffy'nin boyundan büyük rakiplerle karşılaştığı oldu. Bunu kurgulayan Oda Luffy'i yenildirmekten hiçbir zaman çekinmedi. Ama serinin devam edebilmesi içinde bir şekilde onu o durumlardan kurtarması gerekir di mi? Yoksa bir çok kişi boyundan büyük rakiple karşılaşırsa sonucun ne olacağı bellidir. Ha Luffy'nin bunlar ile yolunun kesişmesi onun bahtsızlığı oluyorsa buralara kadar hiç bu tarzda kişilerle karşılaşmayanlar asıl torpilli kişiler olmuyor mu?

Bu duruma böyle bakan bir adamın Zoro hakkında tam tersi düşünmesi ne kadar mantıklı? Mihawk bu adamı bildiğin yardı di mi? Arlong bile yarayı gördüğünde inanamadı nasıl yaşadığına? Yine Zoro Kuma olayında olayı dayanıklılığğına yordunuz ki. Sınırının çok çok üstünde olduğunu da Kuma'ya Oda açıklattırdı.

Hani az obejktif olmak lazım di mi?

Bakınız:

Ya siz böyle her şeye torpil diyecekseniz veya karşı çıkacaksanız. Teach,Doflamingo gibi adamlara çıkmanız lazım Dofun meyvesi lafta sicim sicim diye geçiyor ama ip diyoruz nasıl bir ip lan bu? Adamın ip ile ilgili yapmadığı hiç bir şey kalmadı hadi kafesi yaptın adam iplerle kendini iyileştiriyor :)
Mangakanın Teache yaptığı kıyakları söylemeyeyim yoksa burada kavga çıkar :)

Kardeş Oda kendisi rakipler güçsüzdü dedirtmemek için elinden geleni yapıyor. Röportajla sabit. Dof'un karşısına intikam için Law çıkmış, yıllardır perişan ettiği ülke çıkmış, birde ana karakter çıkmış. Özellikle Law gibi bir adamın intikam olayını göz ardı etmeyecekken birde Luffy gelince bir şekilde bu adamı bunların karşına çıkarması gerekiyordu. Sırf bu sebepten dolayı Dof'un meyvesinin yemeyeceği halt kalmadı. Sonra da ana karakter torpilli oluyor. (Shonen seride ana karakterin torpilli olması ne demekse artık?)

Ayrıca Dof sana göre amiralden farksız olabilir. Bana göre amiral mamiral etmez. İstediği kadar istediği adama atar yapsın.
Tüm fanları zan altında bırakman olmadı. Dof'u şişiren de Lufy'yi yetersiz gösteren de Oda, sonra torpil yada zorlama yenme durumunu herkes söyler, kusura bakma. Dof özelinde konuşmuyorum. 2 sene sonra Lufy'ye isterse amiral üstü diyebilirdi. Sorun bedavadan anlık duyguyla güçlenmeleri, araya zaman sokmayışı. Lucci'de tayfa birden seviye atladı, yoksa zaten onu yenecek güçte yapabilirdi. Şimdi de aynısı geçerli, seride zaman akmıyor, 10 gün sonra bakmışsın g4 sıkıntısı ortadan kalkmış olacak, hep böyleydi ama hep de eleştirilir bu. Db'de bile tamam gezen yok edecek güçlere geldiler ama Goku dayak yiyor kaybediyor hatta ölüyor ama yer çekimi odasına falan giriyor çalışıyor sonra Uplı şekilde geri dönüyor.

Ya siz böyle her şeye torpil diyecekseniz veya karşı çıkacaksanız. Teach,Doflamingo gibi adamlara çıkmanız lazım Dofun meyvesi lafta sicim sicim diye geçiyor ama ip diyoruz nasıl bir ip lan bu? Adamın ip ile ilgili yapmadığı hiç bir şey kalmadı hadi kafesi yaptın adam iplerle kendini iyileştiriyor :)
Mangakanın Teache yaptığı kıyakları söylemeyeyim yoksa burada kavga çıkar :)
+birde meyve uyandırma çıkarttı :)

karolla

Kendiyle çelişen bir yazı oldu. Bir çok şeye katılmasam da sadece senin çelişkini söylemek istiyorum. Eğer durumu direk burda ki gibi düşünüyorsan kendi çelişiyorsun.

Croco'ya kaybetti? Bunu kurgulayan Oda. Luffy Croco'ya kaybedince zaten Luffy'i bir bakıma sakınmamış oluyor di mi? Ya da Magellan'a kaybettirmesi onu o karaktere yenilmekten sakınmadığını gösteriyor di mi?

Bizim Luffy'nin boyundan büyük rakiplerle karşılaştığı oldu. Bunu kurgulayan Oda Luffy'i yenildirmekten hiçbir zaman çekinmedi. Ama serinin devam edebilmesi içinde bir şekilde onu o durumlardan kurtarması gerekir di mi? Yoksa bir çok kişi boyundan büyük rakiple karşılaşırsa sonucun ne olacağı bellidir. Ha Luffy'nin bunlar ile yolunun kesişmesi onun bahtsızlığı oluyorsa buralara kadar hiç bu tarzda kişilerle karşılaşmayanlar asıl torpilli kişiler olmuyor mu?

Bu duruma böyle bakan bir adamın Zoro hakkında tam tersi düşünmesi ne kadar mantıklı? Mihawk bu adamı bildiğin yardı di mi? Arlong bile yarayı gördüğünde inanamadı nasıl yaşadığına? Yine Zoro Kuma olayında olayı dayanıklılığğına yordunuz ki. Sınırının çok çok üstünde olduğunu da Kuma'ya Oda açıklattırdı.

Hani az obejktif olmak lazım di mi?
Yazıda çelişki yok. Bak demişimki: Oda luffye dokundurtmuyor. Dokundurtunca da yardım ettiriyor. Öldürmüyor sakat bırakmıyor kol bacak verdirtmiyor. İşine geldiği tarafından yorumlamışsın. Zoro da yardım aldı. Ben zoro almadı mı dedim? Böyle düşünmediğimi nereden biliyorsun? Mihawk'ta yardım alamsa yarası dikilmese ölecekti. Kuma olayından dayanıklılığı ile çıkmıştır. Fakat daha sonra bilincini kaybetip düşmüştür. Choppa sayesinde de hayatta kaldı. Ben ne zaman bunları inkar ettim? Luffy yardım aldı yazdık diye zoro'yu kayıracağımı düşündün? Ben senin kadar görmeyen biri değilim. Mangada olan şeyleri bile inkar ediyorsunuz. Bir de objektif olmak diyor ya. Daha ne düşündüğümü bilmiyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 50)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık