Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yazıda çelişki yok. Bak demişimki: Oda luffye dokundurtmuyor. Dokundurtunca da yardım ettiriyor. Öldürmüyor sakat bırakmıyor kol bacak verdirtmiyor. İşine geldiği tarafından yorumlamışsın. Zoro da yardım aldı. Ben zoro almadı mı dedim? Böyle düşünmediğimi nereden biliyorsun? Mihawk'ta yardım alamsa yarası dikilmese ölecekti. Kuma olayından dayanıklılığı ile çıkmıştır. Fakat daha sonra bilincini kaybetip düşmüştür. Choppa sayesinde de hayatta kaldı. Ben ne zaman bunları inkar ettim? Luffy yardım aldı yazdık diye zoro'yu kayıracağımı düşündün? Ben senin kadar görmeyen biri değilim. Mangada olan şeyleri bile inkar ediyorsunuz. Bir de objektif olmak diyor ya. Daha ne düşündüğümü bilmiyorsun.
Yahu dediğim yeri açıklamamışsın ki? Bu Oda'nın kurgusu değil mi? Luffy'nin karşısına bu adamları çıkartan da Oda değil mi? Luffy elini de kestirse onu yine diktirecek adam da o değil mi ? Evet. Bu onu kayırdığı anlamına mı geliyor? Eee o zaman karşısına hiç kendisinden güçlü rakipler çıkmadan ilerleyen sadece yenebildikleri kişilerle karşı karşıya koyduğu karakterlere ne geçmiş oluyor?

Kendiyle çelişen bir yazı oldu. Bir çok şeye katılmasam da sadece senin çelişkini söylemek istiyorum. Eğer durumu direk burda ki gibi düşünüyorsan kendi çelişiyorsun.

Croco'ya kaybetti? Bunu kurgulayan Oda. Luffy Croco'ya kaybedince zaten Luffy'i bir bakıma sakınmamış oluyor di mi? Ya da Magellan'a kaybettirmesi onu o karaktere yenilmekten sakınmadığını gösteriyor di mi?

Bizim Luffy'nin boyundan büyük rakiplerle karşılaştığı oldu. Bunu kurgulayan Oda Luffy'i yenildirmekten hiçbir zaman çekinmedi. Ama serinin devam edebilmesi içinde bir şekilde onu o durumlardan kurtarması gerekir di mi? Yoksa bir çok kişi boyundan büyük rakiple karşılaşırsa sonucun ne olacağı bellidir. Ha Luffy'nin bunlar ile yolunun kesişmesi onun bahtsızlığı oluyorsa buralara kadar hiç bu tarzda kişilerle karşılaşmayanlar asıl torpilli kişiler olmuyor mu?

Bu duruma böyle bakan bir adamın Zoro hakkında tam tersi düşünmesi ne kadar mantıklı? Mihawk bu adamı bildiğin yardı di mi? Arlong bile yarayı gördüğünde inanamadı nasıl yaşadığına? Yine Zoro Kuma olayında olayı dayanıklılığğına yordunuz ki. Sınırının çok çok üstünde olduğunu da Kuma'ya Oda açıklattırdı.

Hani az obejktif olmak lazım di mi?

O kısım da saçmalık zaten.Arlong görünce gözlerine inanamıyor adamın o şekilde yaşaması bile mucize ama kalkmış Zoro dövüşüyor.Bunun irade ile falan alakası yok.Ne kadar iraden de olsa beden bu irade falan dinlemez.Yine aynı şekilde Kuma karşısında o kadar kan kaybettikten sonra ayakta kalması da öyle.
Sanji burnu kanadı diye kan kaybından gidecek gibi olsun yine luffy ısırıldı diye kan lazım olsun ama bizim beyefendide tık yok.

mingo tek kkg a gidecek adamdı luffy gelir gelmez bi uçardı mingonun pestilini çıkarırdı , bu odanın size kıyağı az dövüş göresiniz diye yapıyor :) yoksa fanlar odaya kızıyor niye dövüş göstermedin diye, tabi bu olayı her zaman tekrarlamaması lazım bir kerede tek atsın yani :ehe:

O kısım da saçmalık zaten.Arlong görünce gözlerine inanamıyor adamın o şekilde yaşaması bile mucize ama kalkmış Zoro dövüşüyor.Bunun irade ile falan alakası yok.Ne kadar iraden de olsa beden bu irade falan dinlemez.Yine aynı şekilde Kuma karşısında o kadar kan kaybettikten sonra ayakta kalması da öyle.
Sanji burnu kanadı diye kan kaybından gidecek gibi olsun yine luffy ısırıldı diye kan lazım olsun ama bizim beyefendide tık yok.
Bunu söylemek istemiyorum ama SENARYO

Luffy'nin ID'te kaybettiği kanın haddi hesabı yok. Orda kan nakline ihtiyaç duymayan Oda sırf kurgu gereği Luffy'e Jinbei tarafından kan nakli yaptırıyor. Ki orda ki asıl amaçta çok belli. Bir balık adam ile bir insanın arasında böyle bir bağ olması gelecek için önemli. Ve bu alışveriş bütün Balıkadamlar önünde yapılıyor. 2 yıl öncesinde o kadar kan kaybı Luffy'e koymazken burda koyuyor olması saçma. Diğer taraftan o ısırığı almasında ki diğer sebepte başkalarını korumak istiyor oluşu. Diyorum Luffy kimseyi umursamayan biri olsun dövüşleri çok daha farklı olurdu.

karolla

Yahu dediğim yeri açıklamamışsın ki? Bu Oda'nın kurgusu değil mi? Luffy'nin karşısına bu adamları çıkartan da Oda değil mi? Luffy elini de kestirse onu yine diktirecek adam da o değil mi ? Evet. Bu onu kayırdığı anlamına mı geliyor? Eee o zaman karşısına hiç kendisinden güçlü rakipler çıkmadan ilerleyen sadece yenebildikleri kişilerle karşı karşıya koyduğu karakterlere ne geçmiş oluyor?
Ben ne demişim sen ne anlamışsın. Benim neyi savunduğumu bile bilmiyorsun. Başkaları yok torpil demiş yok bilmem ne. Ben de mesaj attım diye onlarla aynı şeyi savunduğumu sanmışsın. Oysaki tamamen farklı bir şey söylüyorum. Bu yüzden cevap vermeye gerek bile duymuyorum artık sana.

Ben ne demişim sen ne anlamışsın. Benim neyi savunduğumu bile bilmiyorsun. Başkaları yok torpil demiş yok bilmem ne. Ben de mesaj attım diye onlarla aynı şeyi savunduğumu sanmışsın. Oysaki tamamen farklı bir şey söylüyorum. Bu yüzden cevap vermeye gerek bile duymuyorum artık sana.
Senin bu deyiş tarzın başka ne için olabilir. Orda söylediklerini neyi anlatmak için söyledin peki?

Beyler daha önce söyleyen oldu mu bilmiyorum ama; bu Karasakal'ın meyve çalma olayı kendi meyvesini uyandırması ile gerçekleşmiş olmasın? Yani meyvesini uyandırınca böyle bir güç kazanmış olabilir. Buda bize meyvelerin uyandırmanın yeni önemli bir güç kazandırdığını gösterebilir. Luffy'nin diğer nesneleri uzatması da böyle gerçekleşebilir. Ben bu meyvelerin içinde şeytan olduğunu ve bunların canlı olduğunu düşünüyorum. Uyandırma işlemi de aslında bu şeytanların uyanması kişiye yardım etmesi olabilir aynı Bleach da olan "bankai" gibi. Mangada D.'ler Tanrı'nın gerçek düşmanları dediler. Tanrı'nın düşmanı kimdir; Şeytan/Şeytanlar. D.nin Devil ile bir alakası olur mu bilmiyorum olacağını da sanmıyorum.

karolla

Senin bu deyiş tarzın başka ne için olabilir. Orda söylediklerini neyi anlatmak için söyledin peki?
Mesajımda her şey açık. Anlaşılmayacak bir nokta ben göremiyorum. Anlayamıyorsan da bu senin sorunun. Daha açık yazabileceğim bir şey yok. Yazımda kurgu, torpil kelimeleri bile geçmemişken bir insan ancak bu kadar yanlış yere çekebilirdi.

Daha fazla seninle tartışmak niyetinde değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık