Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yonkolarin hepsinin en unvanı olduğu nerede geçti? Shanks' ta, BB'de ve Mom'da böyle bir şey belirtilmedi. Tek Kaido'da var su an.

Kara Kral da klasik siyaset lafı olan liderlik vasfı var. Zoro'da da var bu laflarından belli oluyor.
Ama vampir de bu yok. Gördüğüm kadarıyla yok. Kılıç ustası onuru da yok. Ryuma'ya bakıyorum bir de Mihawk'a. Yok.
Güçsüzleri küçümseyen, üstüne güçsüzleri kovalayan ve ezen, güçlü biri geldi mi geri çekilen, tek başına takılıp arkadaşsız kalan bir vampirde kral haki ve irade yoktur malesef. Arkadaşı için onurunu ayaklar altına alan birisine gülüyor yahu.

Ray-san'a bak. Bir de Mihawk'a bak. Fark belli.
Ryuuma'ya bak. Mihawk'a bak. Fark belli.
Zoro'ya bak. Mihawk'a bak.Fark belli.

İtme-çekme muhabbeti diye bir şeyi kabul edemem. Çünkü;
Luffy hem korkutuyor gerekirse hakisiyle, hem bayıltıyor hem de etrafına topluyor milleti. Tüm Kral haki sahipleri de aynı şekilde.
Hem itiyor zaten kral haki sahipleri hem de çekiyor. :/ İki çeşidi falan yok yani.
Oradaki gülüşünü fedakarlığının hoşuna gitmiş olmasına bağlıyordum ben. Mihawk hakkında söylediğin diğer şeylere ise katılıyorum.

Serinin sonundaki yeni denizciler efsane olacak yaaaaaa. :(
Filo Amirali
-Aokiji

Amiraller
-Pembe Şeker Coby
-Mor Kaplan Fuji Reyiz
-Beyaz Avcı Smoker

Koramiraller
-Hina -Fullbody -Jango -Tashigi

İnşallah Luffy kötü insanları güzelce temizler ve hapse atar seri sonunda. :(

Kitleleri peşinden süreklemesiyle @twei, Sanji için -babasından sonra karar verecem- demesiyle @Monkey D. Luffy güldürdünüz :)

Bana kalırsa bu süreçle birlikte kral hakisi olan adamlar artık kendilerini göstermeye başlayacaklar. Ben de kendi listemi yazayım:

1- Dragon (kesin)
2- Shanks (kesin)
3- Kaido
4- Bigmom
5- Karasakal
6- Mihawk
7- Zoro (kesin)
8- Sabo
9- Kid
10- Coby
Hehehe :D gülmek iyidir ya. Bak ne güzel peşinden geleni var...

Bi de aklımdan çıkmış az önceki listeye Dragon'u eklemek. Herhalde çok bariz olduğundan, Ayrıca Shanks'ı falan da saymadım :D görünen köy sonuçta.

H.haki çıkma kriterleri seride belirtildi.Genetik etkenler + zorlu ve acı dolu bir geçmiş olarak açıklandı bence.
Ace ve luffy babalarından gelen bu özelliğe genetik olarak zaten yatkınlar.Ancak duygusal şoklar geçirdiklerinde bu gücü uyandırabildiler o tek başına yeterli olmadı.Trajik olaylar tetikleyici etken.

Yine Doflamingo ve Hancock unutamayacakları trajedik geçmişlere sahipler.Bunlar önemli.Onlar dışında var ise şu belirtiler de görülüyor.

Ciddi bir karizma.
Rakibi yıldırma özelliği.
Korkusuzluk ve korku salma.
Roger gibi sevilmeme ve şeytan olarak anılma.
Nam salmak ve haliyle şöhret.
Ciddi bir irade.
Etrafına adam toplama ve bu kişilerin oldukça sadık olması.
Ciddileştiğinde düşmana geri adım dahi attıracak etkileyici bir surat ifadesi.
Gözlerin etkileyici tasviri.
Kral olmak yada kral türevi lakabının olması.
Etkileyici bir aura.

Tüm bunlara bakınca şu an birkaç isim aklıma geliyor.Monkey sülalesi kesin gibi onlar dışında yazacak olursam.

Kid
Zoro ve her ne kadar ihtimali daha düşük olsa da Sanji diyorum.Yonkolar da ihtimal dahilinde.

Vinsmoke ailesine bağlı olarak, bir ihtimal Sanji'de de çıkabilir. Oda Sanji'ye öyle güzel bir şey bahşeder mi pek belli olmaz ama. :(

Bi de aklımdan çıkmış az önceki listeye Dragon'u eklemek. Herhalde çok bariz olduğundan, Ayrıca Shanks'ı falan da saymadım :D görünen köy sonuçta.
Evet Sanji'nin de bu konuda büyük bir kitle potansiyeli var. Kızlar konusunda Op dünyasıyla ülkemiz büyük bir benzerlik gösteriyor çünkü :)

Shanks'la Dragon'u ben de yazmayacaktın da neyse dedim. Sen yazmasan da aslında yazdığını biliyorum ben :)

......….............,...........................

Iki yonkou= iki ünvan. Diğerlerinin başı kel mi! :artiz: Bb konusunda bir şey diyemem ama muhtemelen ona da Wb'nin ünvânını verir mangaka.

Sorun isimlerden yola çıkmamanız. Akainu'da Amiral Fuji'de Amiral. Garp ise Koramiral. Yahu her sağ kol için>Amiral dersen tabiki de Denizciler dükkanı kapatsın deriz. Bana göre Marco'nun Kizaru karşısında şansı olabilir. Ama Akainu karşısında hiçbir sağ kolun şansı yok. Yine Beckman'ın Kizaru ya da Fuji karşısında şansı olabilir. Ama Akainu karşısında bir şansları olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğim olay bu şekilde. İsmi Amiral diye direk bütün Sağ kollardan güçlüdür demek ve bu kadar net olmanın gereği yok. Çünkü yanılabilirsiniz. Ve gördüğümüz tek sağ kol Marco. Onun da neler yaptığını gördük.

Marco Kizaru'ya bir şey yapamadı. Diğer taraftan Kizaru'da Marco'ya bir şey yapamadı. Bu arada neden olaya tek taraflı bakıyorsunuz. Marco'yu bu şekilde tank yapan meyveside Amiralleri bu şekilde tehlikeli yapan meyveleri değil mi? Kizaru'nun en güçlü saldırılarından birini alıp tınlamamış adam bu Marco. Hemen meyvesi o işe yarıyor bla bla o kadarını da yapsın diyorsunuz da. Kizaru'nun öyle bir saldırı yapmasını sağlayan ana şey meyvesi değilmiş gibi konuşuyorsunuz.

Benim MF'de gördüğüm Kizaru'nun bir Koramiral yardımıyla Marco'ya kelepçe taktırması ve buna ihtiyacı olduğudur. Yoksa Kizaru imkanı yok inidremezdi Marco'yu. Marco'nun da gördüğümüz saldırıları Kizaru'yu indirmeye yetmez. Ama bu vs'de Marco'nun kazanma olasılığı da vardır. Marco kelepçeliyken bile saf dışı edilememiş birisi. Akainu konusu ayrı. Akainu Amiraller içinde bence en güçlü ve en tehlikeli olanıdır. Marco'dan onu yenmesini beklemiyorum.

Bir yasa ile Amiral olabilecek adamlar bulundu. Yani neden bu adamlar yıllarını Denizlerde savaşarak geçirmiş Yeni Dünya'yı yöneten Yonkou'ların dostu sağ kolu olamıyor?

Güzel bir örnekte vermişsin. Amiral Z. Ne yıkıcılığını gördünüz? Zaten yıkıcılık olarak Işık,Magma,Buz adam tarzında yıkıcılık yapmalarını beklemeyin. Bu adamlar belki de hiç enerji harcamadan o özelliklere sahip oluyorlar.

@gyjbsch
MF'de bir Koramiral'in söylediği üzere, onda çıkacağını bilmeliydik ne de olsa Dragon'un oğlu. Şu sözden sonra nasıl bu kadar kesin olabiliyorsun kardeşim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 21)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık