Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Alpamis

Luffy'nin hakisi yeter diye bir şey yok seride. Saldırı gücü vs savunma var. Luffy deprem yeyince ne olacak saniyorsun sen :D Rebecca'nın kılıcını kokali kafası ile durdurduğu gibi durduracağını mı :D Sadece normalde 10 hasar aliyorsa 6-7 alacak la koka ile. Ama Teach iptal yaptığında hiç almayacak, gura gura ile blokladiginda hic almayacak. Ciddi avantajlı adam.

Abi tamam işte önünde duruyor bak , ne diyorsun full beden koka'lı vergo atladı diyorsun . Adam Law'ın kendinden ezik olduğuna inandığı için meyvesinin bi işe yaramayacağını sandı yani hakisine güvendi . Normal şartlarda hakisiz atlarmısın ope ope nin önüne ? Salise sürmezdi Law'ın parçalaması ama Kokasını geçemeyeceğini düşünüyordu ki bana göre law'ın hakisi hala düşüktür vergodan ama bir anlık patlama ve meyve desteğiyle kesti işte . Shanks olayındada aynı bilmem kaç derece konsantre Magma yumruğunun önüne kılıçla atlıyor Shanks ki normal şartlarda o kılıçta shanks da erirdi ama haki saolsun çizik bile atamıyor . Az öncede söyledim tekrar ediyorum hakin karşındakinden çok üstün ise sana hiç bir şey yapamaz ne meyve ile ne fiziksel saldırılar ile .
Bu örnekler ve benim verdiğim örnekler tamamen mutlak gücün olmadığını gösteriyor.

Mesela b.haki kullandığın görmediğimiz Kyros, Diamante gibi hem b.haki hem de meyve kullanan birini bir de dezavantajlı durumdayken yeniyor. Ama aynı Kyros bu adamı yenebiliyorken karşısına Logia çıkar onu yenemez.

Dediğin gibi b.hakin çok efsane olur Magmada yüzersin. Ama bu kişiye bağlı. Her haki sahibi bunu yapamaz.

Burda kişiler arasında ki değil güçler arasında ki hiyerarşiden bahsediyorum.

@Phoenix

Avantajı var zaten buna bir şey demiyorum. Ama bunun üstünde bir güçde çizebilir Mangaka istese. Serinin kuralları buna imkan veriyor.

Bu arada haki ile tamamen depremin durdurulabildiğini gördük. WB'nin attığı depremi haki savunması ile durduran Amiraller mesela.

Zaten ben avantajlı olduğunu söylüyorum. Ama bu durumundan kurtulabilecek güçte başkalarını çizebilir.

Bu örnekler ve benim verdiğim örnekler tamamen mutlak gücün olmadığını gösteriyor.

Mesela b.haki kullandığın görmediğimiz Kyros, Diamante gibi hem b.haki hem de meyve kullanan birini bir de dezavantajlı durumdayken yeniyor. Ama aynı Kyros bu adamı yenebiliyorken karşısına Logia çıkar onu yenemez.

Dediğin gibi b.hakin çok efsane olur Magmada yüzersin. Ama bu kişiye bağlı. Her haki sahibi bunu yapamaz.

Burda kişiler arasında ki değil güçler arasında ki hiyerarşiden bahsediyorum.
O zaman değişik açılardan bakıyoruz olaylara diyelim , ikimizinde bakış açısı doğru bence ama tamamiyle farklı doğrular :D

@Doctor

Luffy HAKISIZ hali ile yilan kardeşlerin haki kalkanini kirdi. Haki vs haki diye bir sey yok. Saldırı gücü vs savunma gücü var. Koka dediğin sey sertlestirme. Vücut sertliğin 5'tir koka ile artirirsin o sertligi seviyene göre. Sert maddeleri kirmak, kesmek zordur.

Misal Luffy Rebecca'nin kilica kafa atti bir sey olmadı çünkü Rebecca o sertliği aşacak kapasitede degildi. Olay Rebecca'nin b.hakisinin olmamasi değil burada. Keşiş gücünün yeterli olmamasi. Atiyorum Luffy'nin kafasını kesebilmek için keşiş gücünün 10 olması lazım ama Rebecca'nin 5. Kesemez. Ama Zoro haki kullamadan şişi sansın yaparak 10 kesis gücüne ulaşırsa Luffy hasar alir. Illa b.haki kullanmasına gerek yok yani.

@Doctor

Luffy HAKISIZ hali ile yilan kardeşlerin haki kalkanini kirdi. Haki vs haki diye bir sey yok. Saldırı gücü vs savunma gücü var. Koka dediğin sey sertlestirme. Vücut sertliğin 5'tir koka ile artirirsin o sertligi seviyene göre. Sert maddeleri kirmak, kesmek zordur.

Misal Luffy Rebecca'nin kilica kafa atti bir sey olmadı çünkü Rebecca o sertliği aşacak kapasitede degildi. Olay Rebecca'nin b.hakisinin olmamasi değil burada. Keşiş gücünün yeterli olmamasi. Atiyorum Luffy'nin kafasını kesebilmek için keşiş gücünün 10 olması lazım ama Rebecca'nin 5. Kesemez. Ama Zoro haki kullamadan şişi sansın yaparak 10 kesis gücüne ulaşırsa Luffy hasar alir. Illa b.haki kullanmasına gerek yok yani.
tamam abi haklısınız da bende diyorum ki yeterli haki miktarına ulaşırsan zarar vermezler yani atıyorum yonko 10 ken K.K 15 olursa o K.K ye kimse bişey yapamaz net .

Son Boss'un Teach olacağını düşünüyorum.Meyve iptali Lastik olması nedeniyle 2-3 hasar alan Luffy'ye 10-11 hasar verecek.Luffy'nin karşılacağı Teach'i yami yami'yi de ustalıkla kullanabilen genç WB gibi düşünün hatta daha fazlası.Teach hayvanatı şu an fırsat kolluyor bence. Shanks'ı indirmesi çoğu kişinin beklediği bişey forumda.Ben de öyle düşünüyorum açıkçası.Bence meyve iptali özelliği yami yami'ye dolayısıyla Teach'e sırf Luffy'yi zamanı geldiğinde bi güzel benzetsin diye verilmiş.Teach Ace'i yensin diye verilmedi ya bu özellik?Shanks'a yara hediye etmiş Teach bu özelliği olmayan bi yami yami ile de morartırdı Ace'i.Deme o ki Jaya arc'ın da olanları abisin yenip ölümüne sebep olan yolu açmasını bile bi kenara bırakırsak tek başına Teach'in meyve iptali özelliği olan yami yamisi ve lastik olmyan Luffy'yi yamultacak gura gurası bile Teach'in son boss olacağına dair bi işaret.

Son Boss'un Teach olacağını düşünüyorum.Meyve iptali Lastik olması nedeniyle 2-3 hasar alan Luffy'ye 10-11 hasar verecek.Luffy'nin karşılacağı Teach'i yami yami'yi de ustalıkla kullanabilen genç WB gibi düşünün hatta daha fazlası.Teach hayvanatı şu an fırsat kolluyor bence. Shanks'ı indirmesi çoğu kişinin beklediği bişey forumda.Ben de öyle düşünüyorum açıkçası.Bence meyve iptali özelliği yami yami'ye dolayısıyla Teach'e sırf Luffy'yi zamanı geldiğinde bi güzel benzetsin diye verilmiş.Teach Ace'i yensin diye verilmedi ya bu özellik?Shanks'a yara hediye etmiş Teach bu özelliği olmayan bi yami yami ile de morartırdı Ace'i.Deme o ki Jaya arc'ın da olanları abisin yenip ölümüne sebep olan yolu açmasını bile bi kenara bırakırsak tek başına Teach'in meyve iptali özelliği olan yami yamisi ve lastik olmyan Luffy'yi yamultacak gura gurası bile Teach'in son boss olacağına dair bi işaret.
İyi de Luffy'nin lastiğini iptal etmeden bile onu Teach'den daha fazla yamultabilecek güçte birisini çizebilir Mangaka.:)

neden bilmem ama raftel de ilizyonu gibi bir şeyiyle karşılaşıcanı düşünüyorum luffynin ayrıca hayattaa olsaydıda roger vs luffy görseydik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık