Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ondan bahsetmiyorum. Haki ile herhangi bir gücü aşabilirsin. Meyve ile hakiyide aşabilirsin. Ya da fiziksel güç ve teknikle meyveli birine karşı koyabilirsin. Bundan bahsediyorum.
Abi haki ile herhangi bir gücü aşabilirsin demişsin sonra meyve ile hakiyi aşabilirsin demişsin , eğer hakin en yüksekse one piece dünyasında kimse sana hiç bir meyveyle zarar marar veremez net .

Abi haki ile herhangi bir gücü aşabilirsin demişsin sonra meyve ile hakiyi aşabilirsin demişsin , eğer hakin en yüksekse one piece dünyasında kimse sana hiç bir meyveyle zarar marar veremez net .
Yahu o kişiye bağlı işte. Haki kullanıyorsun diye mutlak güce erişmiş olmuyorsun. Senden daha yüksek hakiye sahip biri çıkabilir. Hakin karşındakinden çok üstün diye yenilmez de olmuyorsun. Karşısındaki teknik ile kokanı aşabilir. Bir sürü şekilde kombinasyon yapabilirsin.

Yahu o kişiye bağlı işte. Haki kullanıyorsun diye mutlak güce erişmiş olmuyorsun. Senden daha yüksek hakiye sahip biri çıkabilir. Hakin karşındakinden çok üstün diye yenilmez de olmuyorsun. Karşısındaki teknik ile kokanı aşabilir. Bir sürü şekilde kombinasyon yapabilirsin.
Abi tamam da o meyve ile geçme olayı yakın hakiler için geçerli , yoksa mangaka full beden koka'lı adamları öküz gibi meyvelerin üstüne boşuna göndermedi .

Tamam şu an için iptal olayıyla Teach herkes için çok tehlikeli oluyor. Ama belki de Kaido'nun buna hiç gerek duymayacak şekilde bir gücü vardır. Hız olarak aşmış olur. Haki olarak aşmış olur. Yumruk ve hakisinin gücü o kombinasyondan daha tehlikeli olur. Yani Mangaka böyle biri çizmek istese her türlü çizer. Çünkü seride buna imkan verecek malzemeler var. Ben düşündüğüm hikayede Teach son boss olmayacak. Ondan daha güçlü ve tehlikeli kimselerin çıkacağını düşünüyorum. Bu arada Teach hilesiz hurdasız indiremez Shanks'i. Zaten Shanks'in ineceğini de sanmıyorum. Ama klişeye hazırlıklı olmak da lazım.:)
Salt iptal değil gura gura da var. O meyve ile magma bile bloklanıyor. Misal Issho kılıcı ile yumruğa karşı koydu ama gene de çizildi. Bu Issho ki savunmasi ile dikkat ceken bir adam.Teach olsaydı çizik bile almazdı anliyor musun? Adamin cok iyi iki alternatifi var cunku. Yami ile de durdurabilir gura gura ile de. MEYVE KULLANICILARI icin savunması asilmasi en zor adam. Savunmayi asinca da anormal dayanikliligi devreye giriyor. Saldirirken de cekimi kullanip kafasina depremi gecirebilir. Ama luffy depremi bloklayamaz. Koka ile hasar azaltır sadece. Teach'in avantajı çok büyük df kullanıcılarına karşı. Burada ana karakter için en güçlü rakip kim oluru konuşuyoruz ve ana karakter de meyve kullanıcısı. Seride lastik adamın kemiğini kıracak Teach'ten baska adam var mi? Daha zoru olamaz Luffy için. Herif yonko ama df kullanıcısı için resmen yonko üstü. Bu adamdan daha çok zorlarsa genç WB falan zorlar. Ama Luffy oyle birini yenmeyecek bu belli. Onun ulaşacağı seviye genç WB zaten.

Abi tamam da o meyve ile geçme olayı yakın hakiler için geçerli , yoksa mangaka full beden koka'lı adamları öküz gibi meyvelerin üstüne boşuna göndermedi .
Hocam sence Luffy'nin hakisiyle, Bellamy'nin ki ne kadar yakındır ? Full beden kokalı Vergo , Law'ın önüne atladı ne oldu ? Öldü gitti. Ama başka full kokalı bir eleman olur bu adam ise gidip Law'ın kılıcını kırıp eline verir. Anlatmak istediğim zaten güç türlerinin hiçbirinin mutlak olmadığı.

Haki, meyve , Saf güç hiçbiri mutlak değil. Yani aralarında mevcut bir hiyerarşi yok. Bundan bahsediyorum.

@Phoenix

Anlatmak istediğimi anlamadın herhalde. Ayrıca kemik kırma var bir delinme var. Luffy'nin hakisi Teach'e yeter meyvesi iptal olsa bile depreme karşı koyabilir.

Luffy'nin hakisi Akainu'ya yetmez. Magma'yı yer kalbinin üstünü ölüp gider. Deprem, Karanlık çok büyük güçler. Ama mutlak değiller. Bundan bahsediyorum. Yani her şekilde Mangaka karşına daha güçlüsünü çıkarabilir.

Yonkoulardan meyvesiz olan Shanks var. Adam haki ile o seviyeye gelmiş. Yine KK Roger ile savaşmış Garp var.

Son düzenleme:
Hocam sence Luffy'nin hakisiyle, Bellamy'nin ki ne kadar yakındır ? Full beden kokalı Vergo , Law'ın önüne atladı ne oldu ? Öldü gitti. Ama başka full kokalı bir eleman olur bu adam ise gidip Law'ın kılıcını kırıp eline verir. Anlatmak istediğim zaten güç türlerinin hiçbirinin mutlak olmadığı.

Haki, meyve , Saf güç hiçbiri mutlak değil. Yani aralarında mevcut bir hiyerarşi yok. Bundan bahsediyorum.
Abi tamam işte önünde duruyor bak , ne diyorsun full beden koka'lı vergo atladı diyorsun . Adam Law'ın kendinden ezik olduğuna inandığı için meyvesinin bi işe yaramayacağını sandı yani hakisine güvendi . Normal şartlarda hakisiz atlarmısın ope ope nin önüne ? Salise sürmezdi Law'ın parçalaması ama Kokasını geçemeyeceğini düşünüyordu ki bana göre law'ın hakisi hala düşüktür vergodan ama bir anlık patlama ve meyve desteğiyle kesti işte . Shanks olayındada aynı bilmem kaç derece konsantre Magma yumruğunun önüne kılıçla atlıyor Shanks ki normal şartlarda o kılıçta shanks da erirdi ama haki saolsun çizik bile atamıyor . Az öncede söyledim tekrar ediyorum hakin karşındakinden çok üstün ise sana hiç bir şey yapamaz ne meyve ile ne fiziksel saldırılar ile .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık